Samochód do 3200 zł z LPG.

18 Kwi 2014, 14:54

Witam. Poszukuję samochodu do 3200 zł +/- 200 zł z LPG (obowiązkowo). Jedyne wymagania to wspomaganie kierownicy i sprawne bez korozji. Pojemność silnika nie większa niż 1.6. Rejon: Małopolska i Śląsk. Jaki model polecacie? Rozglądam się za Cordobami bo części tanie i z tego co słyszę to dosyć trwałe samochody. Astry oglądałem ale każda była już nadgryziona przez rdzę. Podobnie felicje. Obecnie jeżdżę polo 6n ale niestety trafiłem na bity egzemplarz i same mam z nim problemy :(
grubyperes
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 20 09 2009
Auto: Polo 6N1
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

18 Kwi 2014, 15:33

Złota zasada kupowania auta mając niski budżet - ważny jest stan, a nie konkretny model/marka. Anyway,Cordoba to dobry kierunek :wink:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

18 Kwi 2014, 15:53

Może coś takiego:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

18 Kwi 2014, 16:18

A to?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

18 Kwi 2014, 16:28

a VW Golf 2 lub 3 ? znajdziesz nie drogo w dobrym stanie, ma on także bardzo tanią eksploatację i nie wiele pali :)
szaumx
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 31 05 1996
Auto: Nie mam/Szukam

18 Kwi 2014, 16:49

Również sugeruję Golfa II, bo...sam mam takie wozidełko. Trafiłem na zadbany egzemplarz, choć po dwóch stłuczkach, które jednak nie wpływają na prowadzenie, po prostu widać, że naprawiał to jakiś pseudo blacharz. Mam ten samochód ponad 2 lata i w tym czasie naprawiłem tylko hamulce oraz wymieniłem przednie amortyzatory, poza tym wymieniłem jeszcze przewody WN. Tania jazda i niskie koszty eksploatacji, czyli to, o co chodziło mi w chwili zakupu.
Oczywiście nie jest to auto specjalnie ładne i komfortowe, ale myślę, że mając małe pieniądze do wydania łatwiej znaleźć dobrze zachowany egzemplarz Mk II niż Mk III.
Oczywiście nie ograniczaj się do tylko jednej marki i modelu, a skupiaj się na stanie technicznym aut, których zakup będziesz rozważał, niby banał, ale wiele osób niestety tak nie robi.
To, na co chciałem zwrócić uwagę, to fakt, ze jeszcze dość łatwo można znaleźć dobrze utrzymanego Golfa II za nieduże pieniądze. Choć jest jeszcze kilka ciekawych alternatyw, wszystko zależy od tego, co fajnego uda Ci się wyszukać. :)
janusz91ff
Początkujący
 
Posty: 80
Prawo jazdy: 11 01 2011
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: VW Golf MkII
Silnik: 1.6 PN
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992

18 Kwi 2014, 18:08

krzysiek4000 mam nadzieje że to linki przykładowe bo Astra nie dość że była bita z przodu to jeszcze cała malowana..

zobacz na te linki:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - wizualnie do poprawek.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - nie żartuje,bardzo zadbany egzemplarz ode mnie z miasta.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - silnik troche paliwożerny ale z gazem będzie ok.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

18 Kwi 2014, 18:27

Barol napisał(a):krzysiek4000 mam nadzieje że to linki przykładowe bo Astra nie dość że była bita z przodu to jeszcze cała malowana..

Oczywiście że to są linki przykładowe.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

18 Kwi 2014, 18:29

Bo autor szuka auta z małopolski a ta Astra jest własnie stamtąd.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

18 Kwi 2014, 18:40

Dzięki za takie szybkie odpowiedzi. Golfa II miałem - jako pierwszy samochód po zrobieniu prawka. Super autko. Mało się psuło, części tanie jak barszcz i nawet nie rdzewiał tak mocno. Jednak chciałem wymienić na coś nowszego.
A Lanosy jak się sprawują jeśli chodzi o awarie mechaniczne? Są wytrzymałe? Zawieszenie często pada? Jak z blacharką? One nie było ocynkowane, prawda?
grubyperes
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 20 09 2009
Auto: Polo 6N1
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

18 Kwi 2014, 19:56

Ocynk to nazwa teoretyczna,w praktyce blacha była pokryta metodą ketaferozy.
Jako takich awarii mechanicznych nie ma (w 1.6 lubi sie wypalac uszczelka pod głowicą).
Wszystko zależy na co trafisz,ojciec od ponad 10lat ma Lanosa i nie chce zmieniać.
Zawieszenie to niestety słaba strona Lanosa szczególnie na naszych pięknych polskich drogach,kłopoty sprawiają przede wszystkim sworznie wahaczy,łącznik stabilizatora oraz pękające sprężyny tylnego zawieszenia. Nietrwałe są również łożyska kół. Kupując Lanosa warto sprawdzić także końcówki drążków kierowniczych,które zostały wykonane z niskiej jakości materiałów.
Lanos jest niezwykle tani w eksploatacji,naprawy większości elementów nie przekraczają kwoty 500zł. Trzeba też dodać że pare części pasuje od Astry I.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - przedni prawy błotnik ma chyba inny odcień lakieru i kierownica jakaś krzywa.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - od 1właściciela i przebieg raczej oryginalny.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

18 Kwi 2014, 20:22

Ja bym polecał lanosa .
Dość łatwo znaleźć niezły egzemplarz .
Silniki dobrze współpracują z gazem , tanie części , brak korozji .
kamil1201202
Początkujący
 
Posty: 141
Auto: Alfa Romeo
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

18 Kwi 2014, 20:31

W Lanosie musisz się pogodzić że jest tandetnie wykonany w środku ale za to dość często zdarza się klima :)
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

18 Kwi 2014, 20:33

No akurat klima to rarytas,prędzej kupisz zadbany egzemplarz :mrgreen:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

18 Kwi 2014, 20:35

Czy ja wiem, często spotykam Lanosy z klimą, no ale może po prostu mam szczęście :mrgreen:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra