Samochód do 50 000zł

Samochód do 50 000zł

29 Kwi 2011, 18:55

Witam, jednak zmiana planów i teraz poszukuję samochodu do 50 000zł. Upatrzyłem sobie taką AR. co sądzicie?
[link wygasł]
Generalnie poszukuję wygodnej limuzyny w miarę żwawej w dieslu, lub coś w gazie ze spalaniem do 13l/100km. Liczę na porady :)
tomek.k
Początkujący

Miejscowość: radomsko

Re: Samochód do 50 000zł

29 Kwi 2011, 19:02

Piekne auto i ten model jest juz mało awaryjny. Moim zdanie naprawde warto rozejrzeć się za tym autem.
fiko7
Stały forumowicz

Miejscowość: Białystok

29 Kwi 2011, 23:07

Alfa Romeo 159 to bardzo dobre auto. Silnik wysokopręzny 1.9 150Km jest jednym z najlepszych silników "fiatowskich" :wink:

Możesz rozejrzeć się jeszcze za peugeotem 607:
[link wygasł]

lub Volvo S60:
[link wygasł]
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

01 Maj 2011, 15:25

Dziękuje za odpowiedź, pomyślę nad tymi modelami, a może ktoś ma jeszcze jakieś inne propozycje?
tomek.k
Początkujący

01 Maj 2011, 18:14

Proszę bardzo.

Honda Accord (wygoda dość kiepska, twarde zawieszenie)
[link wygasł]

Mazda 6
[link wygasł]

VW Passat
[link wygasł]

Audi A4 najlepiej z Quattro
[link wygasł]

BMW e90 z pierwszych lat produkcji
[link wygasł]

Opel Vectra C
[link wygasł]

Ford Mondeo (spotkałem się z opiniami, że silniki TDCI są bardzo wrażliwe na jakośc paliwa, choć może w tych nowszych coś poprawili)
[link wygasł]

Citroen C5 (wygoda ponad wszystko!)
[link wygasł]

Renault Laguna (na tylniej kanapie ciasno)
[link wygasł]

Pewnie znajdzie się tez Saab 9-3, ale to przestarzała konstrukcja.
Libre
Aktywny

Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Seat Ibiza

01 Maj 2011, 18:48

jeśli potrzebujesz limuzyny która bez problemu przewiezie Cię z pkt A do pkt B to weź coś pokroju VW Passat/Mazda 6

Jeśli natomiast bardziej liczy się dla Ciebie wygląd i jesteś dla niego w stanie przebleć usterki bierz AR.
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus IS 200 od dzidy Lexus IS 200 od dzidy
    Moja skrzynka pęka w szwach od zapytań nt. mojego samochodu (ponad 300 wiadomości priv już), więc pomyślałem, że spróbuję przybliżyć to co mam i dokumentować jak się sprawuje (lysy30 mnie pilnuje w tym względzie :D). ...
    Nie czekaj na pierwszy śnieg ze zmianą opon na zimowe Nie czekaj na pierwszy śnieg ze zmianą opon na zimowe
    Wielu kierowców odkłada na ostatnią chwilę zmianę opon na zimowe. Oznacza to, że kiedy wystąpią przymrozki albo spadnie pierwszy śnieg, bardzo łatwo o stłuczkę, a dodatkowo w warsztatach tworzą się kolejki. Podpowiadamy ...

• Re: Samochód do 50 000zł

01 Maj 2011, 19:58

A Alfa nie przewiezie Cię z punktu A do B tak jak Passat i Mazda?
    fiko7
    Stały forumowicz

Miejscowość: Białystok

01 Maj 2011, 21:55

To jak jest w końcu z AR? Są awaryjne czy nie? Bo jak widzę temat z AR to mówicie tam, że awaryjność Alf to historia i obecnie nie odstają od konkurencji a tu jednak potwierdzacie co niektórzy ten mit?
    Dla mnie liczy się i bezawaryjność jak i wygląd, Passat jest zbyt oklepany, natomiast Alfa jest piękna i wyjątkowa. W co mam wierzyć?;]
    tomek.k
    Początkujący

01 Maj 2011, 22:41

Suche dane:
    TUV 2011
    Alfa Romeo 159
    110 miejsce na 128
    http://www.autoinfo.pl/wiadomosci/auto- ... a-na-rynku

Za to Dekra wskazuje, że awaryjność w przedziale 50 do 100 tysięcy jest mniejsza od średniej. Ciekawe, jak wynik będzie kształtował przy większych przebiegach
    http://uppix.net/8/f/1/8c5f5b1c1e8de32f ... dae6a7.png

Jeśli bezawaryjność stawiasz na pierwszym miejscu to A4, Passat, Mondeo, Avensis, ewentualnie Mazda 6 i Accord .
    Libre
    Aktywny

Miejscowość: Sosnowiec
    Auto: Seat Ibiza

02 Maj 2011, 09:15

Jeżeli stawiasz na niezawodność to na pierwszym miejscu postaw egzemplarz pewny i w najlepszym stanie.
    Od marki i pochodzenia niewiele zależy a jak widać rankingi niezawodności są bardzo rozbieżne.
    Ja stawiałbym na Alfę.
    Nastawiłbym się jednak na szukanie krajowych egzemplarzy, jeśli chcesz kupić dobry i pewny samochód to najtańsza opcja.
    Libre Saab 9-3 to równie przestarzała konstrukcja co Vectra C, z zawieszeniem poprzedniego jest wręcz odwrotnie to jeden z miększych samochodów w tym segmencie.
    Jasiek90
    Stały forumowicz

Miejscowość: Zawichost
    Prawo jazdy od: 01 01 2001
    Przebieg/rok: >50tys. km
    Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
    Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

02 Maj 2011, 11:56

Witaj

Mój znajomy ma zamiar sprzedać Alfę Romeo 159 za 40tys.
    Podaję linka do niej:
    [link wygasł]

Krótko była przez niego użytkowana. Sprzedaje ją, ponieważ jego żona ma samochód i wystarczy im 1 samochód.
    JarzYnaKLZ
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Kalisz
    Prawo jazdy od: 0- 2-2010
    Auto: Mazda Xedos 6
    Silnik: 2.0 V6 144KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Inny
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1995

02 Maj 2011, 12:31

alfe sobię daruj

poleciłbym passata b6 ale z 1,9tdi bądź jette (105km) w sumie nie za dużo albo spalanie w graniach 6l w mieście naprawia stratę. w tej cenie kupisz na full opcji (lecz trzeba się liczyć z pokaźniejszym przebiegiem)
    nie polecam 2l diesle bo siadają i koszty naprawy są dosyć spore (w ostateczności 140konne bo koszty są mniejsze naprawdy niż 170) to samo dotyczy audi
    CHOROSZ
    Nowicjusz

Miejscowość: katowice

02 Maj 2011, 13:21

CHOROSZ napisał(a):alfe sobię daruj

niezły "argument"

sam kupuję auto w podobnym przedziale cenowym i gdybym miał słuchać takich jedno-sylabowych "znafcuff" to chyba kupiłbym... rower.

kupiłem sporo gazet, przeglądnąłem sporo stron i czytałem wiele testów i okazuje się że AR159 po roku 2006 jest mało awaryjna - na pewno mniej awaryjna niż Passat B4, szczególnie w dieslu.

jeśli mam kierować się opiniami - wolę testy które jasno pokazują co się sypie a co nie a nie pseudo-opinie osób które nigdy nawet tym autem nie jeździły. wedle "znafcuff" Passat jest lepszy.

wedle większości testów - AR jest lepsza, nawet jeśli chodzi o awaryjność - bo mniejsza dostępność zamienników to inny temat (i pytanie czy kupując auto za 50tyś jest sens ładować w nie potem tanie zamienniki).

do 50tyś można znaleźć AR159 kupioną w kraju i serwisowaną w ASO.
    ja szukam wersji SW i po 2 miesiącach wertowania netu jestem prawie przekonany że
    oprócz pojemności bagażnika AR159 zjada passata na śniadanie.

zresztą, passat to auto klasy średniej dla ludu, czego niemcy się nie wstydzą a polacy z niewiadomego powodu windują to auto prawie do klasy limuzyn i niestety mocno zawyżają ceny. ale, jak to powiedział pewien polytyk - ciemny lud wszystko kupi.

oto dwa przydatne linki:
    [link wygasł]

a co o passacie ?
    [link wygasł]
    [link wygasł]

że zacytuję
    "O ile rachunki na stacji benzynowej faktycznie umożliwią zaoszczędzenie dość pokaźnej sumki, o tyle całokształt eksploatacji już tak radośnie nie wygląda. Dość liczne i jak na VW nietypowe usterki sprawiają, że inwestycja w VW Passata B6 2.0 TDI może okazać się nietrafiona.".....
    outpt
    Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa

02 Maj 2011, 13:35

no komuś takiemu jak tobie to tylko rower,chociaż i na tym zapewne byś stwarzał zagrożenie

hulajnogę bym polecił bardziej

a co Ty chcesz b4 kupować do 50tyś ? to ja Ci sprzedam w okazji za 45 ....

jest już wersja b6 jakbyś nie wiedział to już takie nowsze od końca 2005r produkowane,wygląda ładniej niż b4 i nie ma porównania

wystarczy wejść na pierwszy lepszy,byle jaki serwis motoryzacyjny i będziesz wiedzieć czemu alfe sobie darować ,,szukaj'' nie boli ani nie gryzie

ciekawi mnie czym Ty jeździsz jak passat jest dla ciemnego ludu ? chyba faktycznie tym co poleciłem.

i tak dla info autocentrum jest sprzedaje więc nie bierzcie tam zbytnio poważnie tego co piszą,już lepiej wejść w odpowiednie auto i poczytać w komentarzach. znacząca,rażąca różnica

a czy ja mówię o 2.0? zresztą jakbyś czytał ze zrozumieniem to byś widział że napisałem o 1,9 bo 2l się sypie i o tym każdy ,,znaffca'' wie

a co najważniejsze
    kupić teraz nie bite auto graniczy z cudem
    jeśli nie jest to dla Ciebie problem,a masz np dobrego speca (blacharza-lakiernika) radziłbym Ci kupić coś po przetarciu bądź lekkiej stłuczce.
    w ten sposób z kilka tys do kieszenie w razie czego na inne bieżące wydatki których nie unikniesz.
    bo i tak masz duże prawdopodobieństwo wciśnięcia Ci jakiegoś mixa,jak handlarzom potrafią wcisnąć auta co są z części po spaleniu składane,bądź po dachu to tym bardziej normalnemu kierowcy,który szuka 4 kółek dla siebie i chce,stara się wierzyć w uczciwego sprzedającego co niestety w tych czasach jest praktycznie nie możliwe
    CHOROSZ
    Nowicjusz

Miejscowość: katowice

02 Maj 2011, 13:46

CHOROSZ napisał(a):no komuś takiemu jak tobie to tylko rower,chociaż i na tym zapewne byś stwarzał zagrożenie
    hulajnogę bym polecił bardziej

nie da się "ad meritum" to dajesz "ad personam" ?

masz rację; B4 a nie B6 - jedyny błąd jaki popełniłem.

CHOROSZ napisał(a):wystarczy wejść na pierwszy lepszy,byle jaki serwis motoryzacyjny i będziesz wiedzieć czemu alfe sobie darować ,,szukaj'' nie boli ani nie gryzie

pisałem że wchodziłem, podałem linki z których wynika że b6<AR159, albo jesteś ślepy albo niskie IQ masz i nie umiesz czytać waćpan. taki był wynik testów z wielu gazet które kupiłem. na czymś trzeba się opiniować, poza obiegowymi mitami spod kiosku ruchu.

CHOROSZ napisał(a):ciekawi mnie czym Ty jeździsz jak passat jest dla ciemnego ludu ? chyba faktycznie tym co poleciłem.

jeździłem peugeotem 206, avensis z 2006, passatem B6 z 2008 roku (taki sam plastik jak w avensis, tak samo trzeszczy, bez rewelacji), seatem leon, skoda octavia i paroma innymi. obecnie rowerem.

i na koniec najlepsze:

CHOROSZ napisał(a):i tak dla info autocentrum jest sprzedaje więc nie bierzcie tam zbytnio poważnie tego co piszą,już lepiej wejść w odpowiednie auto i poczytać w komentarzach. znacząca,rażąca różnica

no to wchodzimy.

Volkswagen Passat B6 (od 2005 do 2010)
    Czy oceniający kupiliby ten model jeszcze raz?
    (na podstawie 328 ocen)
    TAK (56%)NIE (44%)

Alfa Romeo 159 (od 2005)
    Czy oceniający kupiliby ten model jeszcze raz?
    (na podstawie 62 ocen)
    TAK (82%)NIE (18%)

i co panie "znaffco" ?? różnica - owszem, na czyją korzyść ?
    oczekiwałbym przeprosin.
    outpt
    Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Infiniti Q50