Samochód do 50 tys.

12 Wrz 2018, 18:34

Witam, szukam samochodu do 50tys. i potrzebuje porady w tym temacie.
Rocznie robię około 12-15 tys. głównie po obwodnicy Wrocławia- 25 km do pracy i autostradzie raz w miesiącu 600 km.

Poszukuje nie zajechanego auta dlatego, najlepiej gdyby rocznik był > 2010 roku. Prędkości przelotowe po autostradzie 160-180 - dobrze żeby był wyciszony ( z tego względu małe silniki odpadają )
Skrzynia automatyczna ale manualną w ostateczności też się zadowolę. Najlepiej wygodne kombi.

Jako że potrzebuję samochodu na firmę ( fakture) to głównie dostępne są w sprzedaży samochody flotowe.

Wybrałem poniższe i nie wiem które są warte uwagi w zależności od przebiegu i silnika.

1. Mondeo 2.0 PB lub 2.5 PB ( ciężko dostępny)
2. Insygnia 2.0 ON po 2013 roku ( na ten moment się zastanawiam ponieważ ma dość mało miejsca z tyłu)
3. Citroen C5 3.0 HDI - ten by mi pasował ale ze świecą szukać
4. Avensis 2.0 ON, 2.2 ON
5. superb/octavia 1.8/2.0 PB 2.0 ON
6. bmw 3/ audi a4 / meredes c / volvo v70/60 - chyba się nie łapią w budżecie.

Który najlepiej wybrać przy przebiegu pomiędzy 100 a 250 tys km.
marqszz
Obserwowany
 
Posty: 1

16 Wrz 2018, 10:59

w grupie VAG masz silniki 2.0D CR poprawione powyzej 2011 roku.
w volvo masz jeszcze D5
ogolnie najlepsze diesle to JTD fiatowskie, alfa 159 2.4d to nie jest zly wybór.
nowe bmwu to wielkie wydatki z racji napinaczy, rozrzadow, klapek i innych problemów (no chyba ze r6)
romantyk
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy: 11 07 1999
Przebieg/rok: 28tys. km
Auto: Audi B6
Silnik: AVF
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Samochody elektryczne – co warto wiedzieć?
    Przyszłość motoryzacji będzie elektryczna – co do tego nikt nie ma wątpliwości. Co to oznacza w praktyce? Ile kilometrów można przejechać samochodem wyposażonym w taki napęd? Czy zadziała w deszczu? Jak zmieni ...
    Nowy Opel Astra Sedan z Gliwic
    20 sierpnia 2012 o 6:00 rano, z taśmy produkcyjnej zakładu Opla w Gliwicach zjechała pierwsza Astra Sedan, dając tym samym początek seryjnej produkcji piątego z modeli wytwarzanych obecnie w zakładzie. Elegancki sedan, w ...