Samochód do 6000zł

09 Maj 2017, 20:19

No może aż tak źle nie będzie z tym komisem.
Jeszcze coś takiego upolowałem:
[link do oferty na Olx wygasł]
Tylko trochę tanio i tablice z Wrocławia.
Rafał15
Początkujący
 
Posty: 64
Zdjęcia: 0
Auto: N

10 Maj 2017, 15:01

Kiepskie zdjęcia i widać że od jakiegoś młodzika. Na tablicę tak nie patrz do końca,ja jestem z Jaworzna a SC które mamy jest na katowickich tablicach.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

12 Maj 2017, 16:58

Jednak wyszło, że pojechałem dzisiaj, a nie wczoraj. Miałem obejrzeć te Volvo i Nissana, ale gdy zadzwoniłem do gościa to się okazało, że oba auta są już sprzedane. Korzystając z okazji obejrzałem to co ma obecnie na placu. Zrzuciłem okiem na Avensisa oraz Galanta, którego wcześniej wrzucałem.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Oba auta oglądałem tylko pobieżnie, bo nie miałem zbyt dużo czasu, ale nie wyglądają jakoś źle. Spodobał mi się ten Avensis, fajne przestronne auto. Tylko silnik 1.8 VVTI to chyba niezbyt udana konstrukcja?
Jutro jadę z mechanikiem obejrzeć te wcześniejsze Volvo V40. Jak pokazałem mu ogłoszenie to powiedział, żebym się nie napalał, bo w tej cenie na pewno będzie coś do zrobienia w tym Volvo.
Rafał15
Początkujący
 
Posty: 64
Zdjęcia: 0
Auto: N

12 Maj 2017, 17:01

Mechanik odkrył amerykę, w używanym aucie będzie coś do zrobienia... Ale lepiej kupić świeżą sprowadzoną perełkę z Niemiec?
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

12 Maj 2017, 17:09

Może to źle zabrzmiało, ale pewnie chodziło o to że to auto będzie lipne.
Rafał15
Początkujący
 
Posty: 64
Zdjęcia: 0
Auto: N

12 Maj 2017, 17:18

Ja już się pogubiłem które volvo, nie ważne.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

14 Maj 2017, 21:54

No i auta nie kupiłem.
Wyszła stukająca maglownica. Co najciekawsze najpierw sprzedawca powiedział, że stuka łącznik stabilizatora. Oczywiście jak podnieśliśmy auto to wszystko wyszło. Według mechanika regeneracja nie wchodzi w grę, bo tam tylko wymieniają uszczelki, żeby nie ciekła, a listwy zębatej nie ruszają. Było jeszcze kilka niegroźnych wycieków. Coś tam z sprężarką klimatyzacji (chyba zerdzewiałe koło pasowe, generalnie też nic groźnego, tylko trzeba by było od razu to rozruszać i działałoby dalej). Prawe przednie łożysko lekko huczy, no i jedna poduszka od silnika jest naderwana. Były jeszcze obawy co do dwumasy, bo było czuć wibracje, tyle że tutaj mechanik nie mógł stwierdzić co jest nie tak, bo mogła to być też wina tej poduszki. Z drugiej strony mogło też być tak, że padła dwumasa i zerwało poduszkę.
Ostatecznie zrezygnowałem.

Teraz tak, jak wracałem z mechanikiem to gadaliśmy o tym jakie auta oglądałem i wspomniałem, że miałem oglądać Carismę, ale miała wysokie obroty na biegu jałowym. Po dłuższej rozmowie okazało się, że silniki Mitsubishi z tamtych lat tak są zaprojektowane i że to jest normalne. Jak wróciłem do domu to poczytałem trochę o tym w internecie i faktycznie tak jest, szczególnie kiedy jest zimno.
Chyba się wybiorę i obejrzę tą Carismę, bo i tak mam blisko.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Jeszcze coś takiego mi wpadło w oko:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Rafał15
Początkujący
 
Posty: 64
Zdjęcia: 0
Auto: N

14 Maj 2017, 22:00

Brudna przepustnica, krokowy + stare uszczelki też dają efekt wysokich obrotów. U mnie jak kupiłem na zimnym było 1600-1800 obrotów. Po naprawie pod blokiem jest 1100 obrotów.

Carisma - za tą cenę z klimatyzacją jak blachy ma zadbane to brałbym od razu.
Bora 1 - odpuść...
Bora 2 - Sprowadzony, ale cena nieco wyższa, ze zdjęć niewiele widać. Silnik bez szału, ale ujdzie. Możesz obejrzeć, ale nie napalałbym się. Wolałbym Carismę.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

14 Maj 2017, 22:14

Z tą Carismą to wiem, że coś było robione ze skrzynią biegów, chyba była wymieniana, bo stara się posypała. Tak czy siak jutro podjadę ją obejrzeć.
Rafał15
Początkujący
 
Posty: 64
Zdjęcia: 0
Auto: N

15 Maj 2017, 08:56

Całkiem ciekawa ta Carisma,jak buda zdrowa to bierz.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Maj 2017, 17:37

Obejrzałem Carismę. Zerdzewiałe są tylne doły drzwi i tylne błotniki. Z przednich lewych drzwi z połowy zszedł klar. Klima chodzi, ale trochę słabo. Z silnika wycieka olej dookoła. Bagażnik się nie otwiera.
Najgorzej z tą rdzą, bo podbiera i to już tak solidniej, więc wypadałoby to zrobić od razu po kupnie, bo inaczej to może być cienko.
Rafał15
Początkujący
 
Posty: 64
Zdjęcia: 0
Auto: N

15 Maj 2017, 17:43

W takim razie nieco za dużo chce.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

15 Maj 2017, 17:47

Daj sobie spokój z zardzewiałym samochodem. Żadne naprawy drzwi ,tylko ich wymiana na inne używki mają sens o ile masz dużo kasy. :)
Szukaj innego auta.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

15 Maj 2017, 22:35

Jeśli jest tak jak piszesz to też jestem tego samego zdania co koledzy wyżej.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

16 Maj 2017, 16:59

Wczoraj trochę pomyślałem i chyba zwiększę budżet do +/- 9000zł na same auto. Oczywiście im taniej się uda kupić coś sensownego tym lepiej.
W ogóle jak Volkswagen Bora wypada w porównaniu do konkurencji?
Rafał15
Początkujący
 
Posty: 64
Zdjęcia: 0
Auto: N