Samochód do 6000zł

24 Lut 2017, 23:03

Witam, poszukuje auta tak do 6000zł. Fajnie jakby miało lpg. Generalnie zależy mi na dosyć taniej eksploatacji. Przeczytałem sporo tematów i wytypowałem:
Toyotę Avensis I
Nissan Primera P11
Mazda 626 (?)
Honda Civic VI
Peugeot 406

Z tego co wyczytałem to Avensisy są dosyć fajnie wyposażone i uchodzą za bezawaryjne.
Wypatrzyłem u siebie w okolicy coś takiego:
[link do Sprzedajemy wygasł] - gaz ma 6 lat, do wymiany jest szyba czołowa, coś stuka w zawieszeniu i jeden próg ma małą dziurkę.
[link do oferty na Olx wygasł] - gaz dosyć nowy, na tylnych błotnikach wychodzi rdza.
[link do Sprzedajemy wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - tylko tutaj nie wiadomo nawet jaki jest silnik...

Co o tym myślicie?
Rafał15
Początkujący
 
Posty: 64
Zdjęcia: 0
Auto: N

25 Lut 2017, 07:34

Mając do wyboru Avensis i Primerę bez wahania poszedłbym w Avensis. Pod każdym względem przynajmniej o pół kroku przed Primerą. Toyota lepiej się prowadzi, ma lepiej zestrojone zawieszenie, lepsze hamulce, jest lepiej wykonana i wyciszona. W Nissanie potrafi być głośno, po za tym mocniej gniją. Reszty aut nie znam.
Szatynbury
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 17 01 2007
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: VW Passat B5 FL
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

25 Lut 2017, 16:56

W sumie to i Avensis mi bardziej podchodzi jeżeli chodzi o estetykę wnętrza. Jeszcze do listy myślę o dorzuceniu a3 i v40/s40. W internecie można wyczytać, że te modele Volvo nie są zbyt udane, to prawda czy wymysły?
Rafał15
Początkujący
 
Posty: 64
Zdjęcia: 0
Auto: N

26 Lut 2017, 19:57

Co sądzicie o tym ogłoszeniu?
[link do oferty na Olx wygasł]
Auto jest warte tych pieniędzy?
Rafał15
Początkujący
 
Posty: 64
Zdjęcia: 0
Auto: N

27 Lut 2017, 19:56

V40 są udane ale po lifcie w 2000 roku. Ten z ogłoszenia to jest przejściówka, tzw. kundel. Czyli jeszcze w dużej części przedlift, na dodatek w absurdalnie wysokiej cenie.
Jeździłem sporo Primerą, Avensisem i teraz Volvo. Wszystko jest kwestią priorytetów. Jeśli zależy Tobie na dużym wnętrzu i komforcie, Volvo nie jest dla Ciebie najlepszym wyborem, jest ciasne i twarde. Avensis ma bardzo dużo miejsca, Primera jest trochę ciaśniejsza. Jeśli szukasz dobrej jakości wykonania i jakiś przedsmak luksusu, wtedy Primera odpada - plastiki są dobrze spasowane ale są dość tandetne. Materiał tapicerki również jest tandetny. Fotele chyba najmniej wygodne z całej trójki, w Avensis są wygodniejsze ale Volvo w porównaniu z nimi to mistrzostwo świata.
Przyjemność z jazdy w Ave i Volvo jest na porównywalnym, dobrym poziomie. Primera mocno odstaje. Prowadzi się jak taczki, układ kierowniczy jest nieprecyzyjny, hamulce są tępe, prowadzenie gałki zmiany biegów i precyzja ich przełączania jak w Ikarusie. Mam nadzieję, że pomogłem Tobie choć trochę w podjęciu decyzji. Powiem jeszcze jedną, może trywialną rzecz. Najważniejsze w tej cenie to znaleźć auto, które jak najmniej zjada ruda, żadne z tych aut nie jest od niej wolne, ale Primerę zjada najszybciej, dlatego radziłbym Tobie zrezygnować z tego auta.
Szatynbury
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 17 01 2007
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: VW Passat B5 FL
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

28 Lut 2017, 11:54

A jak z cenami części do volvo? Bo spotkałem się z opinią, że są stosunkowo drogie.
daras88
Nowicjusz
 
Posty: 22
Prawo jazdy: 03 03 1970
Auto: BMW
Paliwo: Diesel
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Czy punktualność może być niebezpieczna?
    Większość z nas nie lubi się spóźniać. Są jednak sytuacje, w których próba dojechania do celu o umówionej godzinie może zagrażać naszemu życiu. Jak wynika z badań, presja czasowa ma wpływ na styl ...

28 Lut 2017, 17:40

Niektóre fakt bywają drogie niestety.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

01 Mar 2017, 11:34

Dzięki Szatynbury za taki opis :). Jeszcze pomyślałem nad a4 i a3. Plusem jest chyba to, że nie będą rdzewiały, ale w a4 zawias z przodu jest kosztowny. W ogóle do dostania są ogarnięte egzemplarze w tej cenie?
Rafał15
Początkujący
 
Posty: 64
Zdjęcia: 0
Auto: N

01 Mar 2017, 11:56

A4 nawet prędzej dostaniesz od A3. Zawias fakt, kosztowny w porównaniu do innych aut. Rdza? Cóż... Te auta trochę mają, nie rdzewieją jak Ople z tamtych lat ale na budę bez grama rdzy nie ma co liczyć - to się tyczy w sumie każdego auta.

Z A4 jeszcze jest ten problem, że swoje waży więc większy silnik = większe spalanie. Ale A3 to też minimum 1.8.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

01 Mar 2017, 13:42

No dobra, przejrzałem oferty z mojego regionu i coś takiego udało mi się wynaleźć.
Moglibyście rzucić okiem na te samochody?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
Rafał15
Początkujący
 
Posty: 64
Zdjęcia: 0
Auto: N

01 Mar 2017, 16:33

Według mnie wszystkie warte uwagi ale oględziny zaczął bym od Avensisa.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

01 Mar 2017, 22:03

Dzwoniłem do sprzedawcy Avensisa i auto raczej odpada. Samochód ma lpg założone przez jakiegoś znajomego, więc gaz nie jest wbity w dowód i nie ma papierów. Na oględziny civica umówiłem się na piątek.
Rafał15
Początkujący
 
Posty: 64
Zdjęcia: 0
Auto: N

03 Mar 2017, 19:32

Obejrzałem tego Civica i w sumie był spoko. Wróciłem jeszcze do domu, bo chciałem przemyśleć sprawę na spokojnie i umówiłem się na jutro i po godzinie ktoś przyjechał i go kupił :/
Znalazłem jeszcze takiego Focusa
[link do oferty na Olx wygasł]
Dzwoniłem do sprzedawcy i mówił, że rdzy nie ma i mechanicznie ogólnie też jest zadbany. Silnik to 1.8. Umówiłem się z nim dzisiaj na oględziny, ale coś mu wypadło i nie mógł. Przenieśliśmy je na jutro, a on zakończył ogłoszenie (nie wiem dlaczego, ale auto jest dalej do sprzedania).
Co sądzicie o tym Focusie?
Rafał15
Początkujący
 
Posty: 64
Zdjęcia: 0
Auto: N

03 Mar 2017, 19:51

Albo już jestem przewrażliwiony albo mi się wydaje że ma kilka odcieni lakieru,na plus fakt że auto kilka lat w jednych rękach (tablice z flagą),cena trochę niska się wydaje.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

03 Mar 2017, 20:01

Nieaktualne. :)
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007