Samochód do 7-8 tys. Lancia Lybra? Opel Astra 2?

21 Lip 2013, 16:38

Witam wszystkich!

Na wstępie powiem, że na samochodach nie znam się ani trochę. Nie mniej jednak, przymierzam się do zakupu auta. Oczywiście, gdy już upatrzę jakiś model, do oględzin zabiorę jakiegoś znajomego "znawcę".

Samochodu będę używał głównie do jazdy po dużym mieście. W związku z tym mile widzianym elementem była by klima. Korki i te sprawy... Średnio dwa razy w miesiącu będę nim pokonywał połowę polski w tą i z powrotem, myślę, że to też w jakiś sposób istotna kwestia. Samochód ten nie będzie mi służył dłużej niż przez rok czasu. Nie wiem, czy lepiej wziąć diesel czy benzyna+gaz. Zależy mi na oszczędności.

Jak już mówiłem, na autach się nie znam, dlatego wstępnie sugeruję się tylko wyglądem i wyposażeniem oraz tym, co obiło mi się o oczy na tym forum. Aktualnie urzekła mnie Lancia Lybra. Czy jest to auto, którego dobry egzemplarz uda się znaleźć w cenie 7-8 tys? Inny samochód, który mi się podoba i który często przewija się w tematach dotyczących zakupu nowego auta, to Opel Astra 2.

Proszę zatem o rady i pozdrawiam,
Przemek
przemekb93
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: fiat uno

21 Lip 2013, 17:30

Różnica pomiędzy autami które wybrałeś jest zasadnicza i znaczna. Główną sprawą jest koszt potencjalnego utrzymania auta. Z drugiej strony przez 1 rok nie zepsuje się całe auto. Lybra oczywiście tylko z dieslem JTD. o innym silniku nie myśl w jej przypadku. Z kolei Astra z benzynówkami od 1,6 (niezniszczalny 1,6 8v-75KM) i dieslem 1,7 DTI. W przypadku Astry masz możliwość kupna auta już z lpg. Za to nagłośnienie fabryczne w Lybrze np BOSE to rewela. W tym aucie jest miło ale...po roku pewnie ciężko będzie je odsprzedać. :(
Mimo wszystko wszystko wskazuje na rozsądek i praktyczność czyli Astra.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

21 Lip 2013, 17:38

Dziękuję za odpowiedź.
Kwestia odsprzedaży nie będzie problemem, gdyż samochód prawdopodobnie zostanie w rodzinie.
Natomiast, jeśli już mowa o rozsądku... Nie dominuje on u mnie w kwestii wyboru samochodu ;) Oczywiście nie jest tak, że będę patrzył tylko na wygląd i wszystkie inne aspekty miał gdzieś, ale mimo wszystko.. Lancia mnie urzekła jak już pisałem ;) Czy bardzo "nierozsądny" byłby zakup tego auta w tym zakresie pieniężnym?
przemekb93
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: fiat uno

21 Lip 2013, 18:09

Lancia jest w tym wypadku mniej awaryjna od Opla, ale koszt części i eksploatacji większy. Ciężko znaleźć Lancie z niskim przebiegiem nikt nie kupuje samochodu klasy "D Premium" żeby robić 10 tys rocznie. Jeżeli nie masz możliwość 100% sprawdzenia przebiegu w polskim ASO, to lepiej kup Opla dość często kupowali je ludzie którzy robili te 10 tys rocznie.

Co do 7-8 tys to ciężko znaleźć zadbany egzemplarz. Moim zdaniem żeby kupić Lancie Lybre z 2000 roku w dobrym stanie to trzeba miec te 9 tys + 2.5 koszt sprowadzenia.

[link do mobile.de wygasł]

coś takiego.
IPman
Początkujący
 
Posty: 88
Auto: Maserati 3200GT
Silnik: 3,2 368KM
Paliwo: Inne

21 Lip 2013, 19:22

to podupadłem na duchu :( Teraz dylemat, czy odpuścić sobie Lancie i kupić Astrę, czy dozbierać...
przemekb93
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: fiat uno

22 Lip 2013, 21:40

wcześniej proponuje popatrzeć za cenami części, które leciutko mówiąc niskie nie są, i nawet 1 remoncik zawieszenie wydrenuje kieszeń
cinek88
Nowicjusz
 
Posty: 28
Auto: brak

23 Lip 2013, 06:10

Ja bym jednak wybrał Astre,części są dostępne od ręki i za grosze a w przypadku Lancii może być różnie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012