Samochód do codziennej jazdy 10-15tys. zł Małopolskie

15 Lip 2016, 08:42

Poszukuję auta do dojazdów do pracy, oraz weekendowe wypady, zależy mi na malej awaryjności, dość ekonomicznym spalaniu, możliwości zagazowania. W temacie jestem zielony, bo prawa jazdy jeszcze nie posiadam :oops: ,a samochód będzie użytkować moja dziewczyna.

Moje typy to:
Peugeot 307 II
Audi a3 8P
Citroen c4 I
Mazda 3 I
Honda Civic VII
flamner
Nowicjusz
 
Posty: 13
Auto: brak

21 Lip 2016, 09:23

podbijam
flamner
Nowicjusz
 
Posty: 13
Auto: brak

21 Lip 2016, 09:32

Zamiast "podbijać" przejrzyj sobie trzy ostatnie strony tego działu, bo od groma jest tematów o auta w tym przedziale. Audi nie dostaniesz, chyba, że poprzednią generację w bardzo dobrym stanie, z 1.8T, 5D i na wypasie. 8P to okolice 20 tys. zł.
Civic OK, 1.6 VTEC.

Od siebie dodam jeszcze Toyotę Corollę E12 1.6 VVT-i, jeśli szukacie faktycznie daily cara to będzie nawet lepsza niż Civic, który ma zacięcie sportowe i nie będzie tak wygodnym autem jak kanapowa Toyka.

Może Opel Astra H? Tak za 14 tys. zł można już znaleźć coś z początków produkcji w jakimś tam sensownym silniczku, a auto nie straszy wizualnie.

A, jeszcze Fiat Grande Punto.
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1374
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 09 06 2013
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6 MPI
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2009

21 Lip 2016, 10:05

Przeglądam tematy od kilku dni, na tym i innych forach, jedni polecają inni odradzają, ciężko znaleźć jakieś sensowne opinie. Samochodem dziennie będziemy robić ok 50km, głównie dojazd do pracy pod miastem, ale w planach mamy również dłuższe trasy, głównie wakacyjne, typu wyjazd do chorwacji i fajnie by było gdyby samochód sprawdził się jeszcze pod tym względem, oczywiście cudów nie oczekuję. Bardziej skłaniał bym się do civica, strasznie podoba mi się wersja sport np: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ale mam obawy że te wersje mogą być już nieco zajechane. Te toyoty wyglądają całkiem sensownie np: [link do oferty na Allegro wygasł] Da radę w trasie, czy to typowy mieszczuch?
flamner
Nowicjusz
 
Posty: 13
Auto: brak

21 Lip 2016, 21:49

Znajomy kupił Civica Sport w polifcie za 16 tys. zł, ale sam przyznał, że sporo szrotów oglądał - niestety, pół biedy, jeśli tymi autami jeździł narwaniec, to naprawdę wytrzymałe silniki, kręcą się do tylu obrotów nie bez powodu. Gorzej, jeśli przy okazji zapominał o regularnej wymianie oleju wysokiej jakości i regulacji zaworów. Ale jeśli znasz się trochę na mechanice i wiesz o co pytać to szybko wyłapiesz gdzie jest igła a gdzie mina - z resztą jak w każdym aucie ;-)

Toyota też super auto, na pewno bardziej komfortowe niż Honda. Przejedź się jednym i drugim i sam oceń - jakbym miał kupować wybrałbym Tojkę, bo ja tam lubię jak jest kanapa zamiast stołka i rozchuśtany zawias zamiast taczki, dla mnie samochód ma być komfortowy - co ty preferujesz to już nie wiem.

I broń Boże od handlarza. Szukaj od prywaciarzy w okolicy, podeślij linki jak coś znajdziesz i ocenimy. Warto, żebyś miał z 1.5k zł w zapasie, pamiętaj, kupujesz używane, 10 - 15 letnie auto - one ZAWSZE wymagają wkładu własnego.
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1374
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 09 06 2013
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6 MPI
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2009

22 Lip 2016, 09:09

A Ford Focus 2.0?
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW Vision EfficientDynamics 2009
    BMW Vision EfficientDynamics łączy w sobie futurystyczny, aerodynamiczny design nadwozia z wysoką wydajnością paliwową i ekologiczną. We wnętrzu konceptu po raz pierwszy zastosowano technikę warstwową. Dzięki wykorzystaniu ...
    Bezpieczne hamowanie w warunkach zimowych
    Podczas zimowej pory roku, wielu kierowców doświadcza wydłużonej drogi hamowania na nawierzchniach pokrytych śniegiem lub oblodzonych. Czy jednak wszyscy zastanawiają się, co dokładnie wpływa na odległość, jaką pokonuje ...

22 Lip 2016, 15:28

Focus też ciekawa opcja, rozumiem że chodziło o wersje mk2, czy raczej o silnik? Bo o 2.0 ciężko, tylko jedną sensowną sztukę znalazłem na otomoto, ale od handlarza, jeśli nie, to jakiego silnika szukać? Ile taki ford pali w mieście i ogólnie jak się sprawuje? Jak wspominałem na początku, moja wiedza motoryzacyjna jest raczej dość uboga, auto na razie użytkować będzie moja dziewczyna, a na oglądanie auta na pewno zabiorę się z jakimś mechanikiem.
flamner
Nowicjusz
 
Posty: 13
Auto: brak

23 Lip 2016, 14:38

Panowie, a corolla w takiej wersji: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Jak się sprawuje silnik 1.8?
flamner
Nowicjusz
 
Posty: 13
Auto: brak

01 Sie 2016, 15:38

UP:

a taka astra?: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
flamner
Nowicjusz
 
Posty: 13
Auto: brak

01 Sie 2016, 17:45

Astra to trup. GTC u niemca chodzą po 18-20k
Toyota gdyby była zwykłym 1.4 czy 1.6 to ok, ale TS też jest droższy
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

02 Sie 2016, 12:42

Ok, astrę odpuszczam, stawiam na e12. Dalej mam dylematy co do wersji silnika(może diesel 2.0), jak toyoty znoszą gazowanie?
flamner
Nowicjusz
 
Posty: 13
Auto: brak

02 Sie 2016, 12:45

Do Corolli z diesli tylko ten 1.4 D4d a LPG dobrze znoszą wystarczy ogarnięty gazownik i dobrze dobrana instalacja.

Chociaż są ludzie którzy jeżdżą 2.0 D4d i robią po 300k + przelotu.
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

04 Sie 2016, 15:44

Ok, ostatnie pytanie przed wyborem konkretnego egzemplarza.

Który silnik do e12, 1.4 D4D czy 1.6 VVTi, biorąc pod uwagę niezawodność, ekonomiczność i tolerancje gazu. Tak jak pisałem wcześniej, dziennie autem będziemy jeździć ok 50 km z czego 1/3 to miasto.
flamner
Nowicjusz
 
Posty: 13
Auto: brak