Samochód do codziennej jazdy

11 Wrz 2014, 11:57

Witam, obecnie jestem posiadaczem BMW e36 2.0 m50m20 (benzyna). Jest sprowadzona z Niemiec, poprzednio miała dwóch właścicieli, osoby w wieku ~50 lat, jestem pierwszym właścicielem w Polsce. Włożyłem w niego trochę kasy (filtry, oleje, tuleje tylnych wahaczy + drobne naprawy np. ręczny, mechanizm szyby itp.), dodatkowo wymieniłem szarą tapicerkę na czarną skórę i założyłem czarny środek z podsufitką. Samochód jest obecnie w dobrym stanie "seryjnym".
Na wiosnę chciałem stworzyć swój projekt. Założyć gwint, dobre koło, wymienić lampy, założyć pakiet - najprawdopodobniej m-pakiet (z racji tego, że racing dynamics raczej nie znajdę), do tego drobne poprawki lakiernicze (odpryski itp.)
Jednak po długim namyśle nie wiem czy ma to sens...
Rozpoczynam studia, pracę - potrzebuje auta na co dzień.

Czego oczekuję?
- samochodu na co dzień - dojazdy do pracy, na uczelnie, na siłownie (około 40-50km dziennie)
- w miarę tanich kosztów utrzymania (zarówno spalanie jak i wszelkie naprawy, awaryjność)

Zastanawiam się czy zrealizować swój plan na e36 + założyć LPG czy lepiej poszukać czegoś innego, "lepszego".
Myślałem nad e46, a3, golf 4, passat b5, octavia 1.
Kwestia tego czy przy rocznym przebiegu około 15-20tys km lepiej wybrać Diesla czy Benzyna+LPG?

Z góry dziękuję za wszelkie porady!
kornelovsky
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 04 05 1995
Auto: BMW e36

11 Wrz 2014, 13:36

Wiesz co masz, zaloz lpg i nie kombinuj. A zmiany w BMW to bym zaczal od silnika i wstawil przynajmniej 2.8, choc lepiej 3.0 z E46 jak juz swapowac. Bo tak to mozna sprzedac i kupic serie 2.8.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

11 Wrz 2014, 14:02

Ja bym nie kombinował że zmianą lamp itd bo wyjdzie wiocha.. :ok:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

11 Wrz 2014, 17:24

Zakładaj lpg i jeżdzij dalej,wiesz co masz.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi Q5 hybrid quattro
    Q5 hybrid quattro, pierwszy model hybrydowy Audi, został skonstruowany jako wysokowydajna hybryda równoległa. Tak jak i w dwóch innych hybrydowych modelach Audi, pojazd napędzają: silnik 2.0 TFSI o mocy 155 ...