Samochód dostawczy 2014 roku na polskim rynku

Samochód dostawczy 2014 roku na polskim rynku

12 Sty 2015, 13:55

Renault Master zwyciężył w konkursie na najlepszy samochód dostawczy na polskim rynku. Jury doceniło między innymi średnie zużycie paliwa, które w przypadku zwycięskiego modelu Renault Master okazało się najniższe spośród testowanych aut.

Samochód dostawczy 2014 roku na polskim rynku

Jury, w którego skład weszli dziennikarze i eksperci renomowanych polskich czasopism i portali transportowych Ciężarówki, Samochody Specjalne, Polski Traker, 4Trucks.pl oraz VANekstra. wybrało model Renault Master Samochodem Dostawczym 2014 Roku. Tym razem w szranki corocznego konkursu stanęło w sumie 7 furgonów o DMC 3,5 t i pojemności ładunkowej 13-15 m³, najchętniej wybieranej przez klientów w całej Europie.

Renault Master zajmuje silną pozycję w swoim segmencie – jest numerem 2 na polskim rynku, a w segmencie: "podwozia do zabudowy" od 6 lat zajmuje pozycję leadera. Sprzedaż Mastera w Polsce w 2014 roku wzrosła aż o 40% w stosunku do roku 2013.

Samochód dostawczy 2014 roku na polskim rynku

W silnikach nowego modelu Master pojawiła się technologia Twin Turbo, przez co ich moc zwiększyła się (do 163 KM) przy jednoczesnym obniżeniu zużycia paliwa. Udowodnił to test, w którym średnie spalanie na blisko 800-km trasie wytyczonej na drogach północnej Polski, przy obciążeniu 1000 kg, wyniosło 8 l/100 km, z dużą przewagą nad rywalami. Nowy Master został wyposażony w szereg innowacyjnych i użytecznych rozwiązań technologicznych: ESC najnowszej generacji wraz z układem Extended Grip i systemem stabilizującym przyczepę, wspomaganiem ruszania pod górę oraz w lusterko szerokokątne "Wide View", eliminujące martwe pole. W ofercie Nowego Mastera jest również nowa wersja furgonu L4 (w dwóch wysokościach H2 i H3 o pojemności użytkowej: 20 m3) z napędem tylnym i pojedynczymi kołami, przeznaczona dla firm kurierskich. Wygląd Mastera także został udoskonalony – przód nadwozia jest bardziej nowoczesny, a cała stylizacja dynamiczna, typowa dla marki Renault.

źródło: Renault
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2932
Zdjęcia: 11207
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus LFA - tytanowy wydech Lexus LFA - tytanowy wydech
    Supersamochód Lexusa to auto wyjątkowe w każdym calu. Wyjątkowe jest jego nadwozie z kompozytów zbrojonych włóknem węglowym. Wyjątkowy jest jego 560-konny silnik V10 o pojemności 4,8 l, który wkręca ...
    Nowy Lexus IS z nowym przestronnym wnętrzem Nowy Lexus IS z nowym przestronnym wnętrzem
    Kluczowymi założeniami programu rozwojowego nowej generacji modelu IS były wiodąca w segmencie przyjemność prowadzenia, wyrafinowany komfort oraz intuicyjność obsługi urządzeń pokładowych. Znalazło to swoje odzwierciedlenie ...

  •