Samochod (glownie) na wycieczki - 5-8k

07 Wrz 2014, 09:35

Ja bym wolał Lagune od Scenica, właśnie 2.0 z LPG a dlaczego? Bo jest stabilniejsza.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

07 Wrz 2014, 10:01

moriraaca napisał(a):kluczowa jednak dla mnie jest ekonomicznosc, i brak koniecznosci inwestycji - jak mowilem, auto jest na okres "przejsciowy" kiedy potrzebuje go jako narzedzia


To może po prostu:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Przegląd i OC ponoć na równy rok, co tam mniejszego na już trzeba to zrobisz za grosze, później pogonisz dalej za tyle samo co dałeś, najwyżej zejdziesz parę stówek i sprzedasz w 2 dni.
Silnik w porządku, 1.6 raczej odpuść bo jak załadujesz sprzętu i ludzi to może nie ruszyć...
krzycho
Początkujący
 
Posty: 107
Prawo jazdy: 0- 0-2002
Auto: Peugeot 207
Silnik: 1.4 16V
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2010

07 Wrz 2014, 11:20

Według mnie nic ciekawego to nie będzie,ile za nią musiał dać? 2400zł?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

07 Wrz 2014, 11:38

Bardzo możliwe.
Tyle że handlarze raczej nie wykupują OC, a na pewno nie na cały rok.
Może ktoś odstawił do komisu, bo np mu się nie chce samemu sprzedawać auta za 3 tys dla paru złotych więcej, a oni wezmą prowizję.

Tak czy inaczej zobaczyć można, skoro jest na miejscu.
Dałem ją bo to była jedyna 2.0 w okolicy, reszta są 1.6, plus tu gaz i długie opłaty. Widać że bardzo już zmęczona, no ale w sumie wszystkie te Nubiry już takie są.
krzycho
Początkujący
 
Posty: 107
Prawo jazdy: 0- 0-2002
Auto: Peugeot 207
Silnik: 1.4 16V
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2010

07 Wrz 2014, 14:11

Laguna - bardzo ciekawy wybor, mysle ze rozmiarowo moglaby byc strzalem w 10, nawet w wersji hatchback (zakladajac ze mam trumne). Czy tylko 2.0 z gazem ma sens, czy moze jakas inna konfiguracja tez nie bylaby zla? Przy megankach mowiles zeby nie patrzyc na DCI, z tego co widze II ma tylko DCI, wiec musialbym szukac I. Co prawda coraz bardziej rozwazam gaz, ale za dieslami tez bym sie rozejrzal, szczegolnie ze zagazowanych zbytnio nie widze u mnie, a jak mowilem jestes sceptyczny do robienia instalacji sam (moze ktos ma argumenty dlaczego mialbym przestac byc sceptyczny?).

Nubira - z jednej strony fajnie byloby wydac solidnie mniej niz planowalem, ale skoro moge jednak doplacic to czy nie warto? Czy nie ucierpi na tym komfort (wyposarzenie)? I co wazniejsze, czy nie bedzie problemow technicznych?

Baaaaaardzo mi sie btw podoba ten Rover 45, ale niestety mysle ze z dostaniem go bedzie problem niemaly, w ogole 45 jak na lekarstwo, a SDI to juz zadnego w ogole nie widze w okolicy... I to nawet tej dalszej. A nie majac samochodu, musze sie skupiac na tej blizszej niestety, no bo jak dojade na ogledziny...
moriraaca
Nowicjusz
 
Posty: 30
Auto: Nie mam

07 Wrz 2014, 14:15

moriraaca napisał(a):Czy tylko 2.0 z gazem ma sens
Jak najbardziej :ok:

Laguna II jest kijowa więc tylko I wchodzi w grę.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Warsaw Oldtimer Show 2019 / zdjęcia z targów
    W drugi weekend majowy mieliśmy możliwość odwiedzić szóstą już edycję Warsaw Oldtimer Show VI 2019 która odbyła się w pawilonach wystawienniczych Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą. To największe targi ...
    Historia Audi quattro w sportach motorowych
    Na początku roku 1981, Audi z napędem quattro pojawiło się na scenie Rajdowych Mistrzostw Świata. Fin Hannu Mikkola, prowadząc auto z czterema ringami podczas Rajdu Monte Carlo, wygrał pierwszych sześć śnieżnych odcinków ...

07 Wrz 2014, 14:16

Troche sie znow krzywo wyslowilem - to ze 2.0 z gazem ma sens to rozumiem, ciekawi mnie czy warto ewentualnie popatrzyc na jakis inny silnik ;-)
moriraaca
Nowicjusz
 
Posty: 30
Auto: Nie mam

07 Wrz 2014, 14:18

1.8 też jest okej ale pali tyle co 2.0
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

07 Wrz 2014, 14:37

A diesle? Jak mowie, coraz bardziej mnie gaz interesuje, ale srednio w mojej okolicy, z dieslami troche lepiej...

EDIT: choc widze ze te diesle to w 95% II, wiec skoro lepiej jej nie brac i tak nie ma szalu...
moriraaca
Nowicjusz
 
Posty: 30
Auto: Nie mam

07 Wrz 2014, 14:57

Kup benzyne za 5-6k i sam zagazuj.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

07 Wrz 2014, 15:24

moriraaca napisał(a):Nubira - z jednej strony fajnie byloby wydac solidnie mniej niz planowalem, ale skoro moge jednak doplacic to czy nie warto? Czy nie ucierpi na tym komfort (wyposarzenie)? I co wazniejsze, czy nie bedzie problemow technicznych?


Problemów technicznych nie będzie z góry (tzn tylko dlatego, że to Daewoo) więcej niż w innych autach w tym temacie, raczej nawet mniej. Koszty części są niskie, oryginalnych też, a z większością napraw poradzi sobie każdy mechanik.
Jedyny poważny problem to rdza, egzemplarza bez korozji nie znajdziesz, gdzieś zawsze będzie wychodzić. Na krótką metę można to zaakceptować, o ile poprzedni właściciel coś robił w temacie i ograniczył wykwity do minimum np na nadkolach, a podłoga nie ma dziur i nie wygląda to wszystko jakby się miało zaraz rozlecieć.

Co do wyposażenia, jest praktycznie wszystko czego można spodziewać się w tych cenach, to nie jest Lanos gdzie można trafić wersję nawet bez wspomagania. Klima, elektryka, poduszki... Komfort jazdy jest ok, też oczywiście zależy od stanu zawieszenia, no ale to jak we wszystkim.
Nie ma co ukrywać, jakość materiałów jest słaba, w połączeniu z wiekiem i zużyciem to średnio wygląda, tragedii nie ma, ale będzie coś trzeszczeć, w tym co jeździłem to razem z przyciskiem od klimy wciskał się cały plastik na środku, a otwierając drzwi od środka bałem się że mi klamka zostanie w ręce...'
Z drugiej strony auta rocznik 2000 za 8 tys złotych to nie są ręcznie składane Bentleye, co byś nie kupił to cudów nie będzie. Na pewno lepsza jakość, ale do ideału raczej będzie też daleko.

Ujmując rzecz inaczej, gdyby to miało być auto na dwa lata czy więcej, to z 8 tys budżetu nie byłoby w ogóle tematu Nubiry. Ale jak piszesz, że chcesz tym jak najtaniej przejeździć rok, jak najmniej włożyć i później stracić przy odsprzedaży, a w tym czasie odłożyć już na coś fajniejszego, to na pewno jest to jedna z lepszych opcji.
Nie koniecznie ta wyżej, choć sprawdzić można. Albo coś podobnego, 2.0 z gazem (samemu zakładać na rok nie ma żadnego sensu), długimi opłatami, za około 3 tys. Nawet w najgorszym scenariuszu się na tym dużo stracić nie da. A kupując zajechanego diesla możesz się pozbyć oszczędności.
krzycho
Początkujący
 
Posty: 107
Prawo jazdy: 0- 0-2002
Auto: Peugeot 207
Silnik: 1.4 16V
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2010

07 Wrz 2014, 16:32

Dobra, konkrety. Siedzac caly czas na forum duzo nie zrobie, trzeba sie przejsc cos obejrzec. Na razie powiedzmy ze sprawdzilbym Lagune, Megane i Xsara Picasso, chocby po to zeby dokladnie zobaczyc jak sie te auta prezentuja (np zeby sprawdzic czy Picasso nie jest jednak za duzy).

Prawie wszystkie propozycje to diesle, bo nic z gazem w bliskiej okolicy na razie nie ma.

Prosilbym o ocene zebym nie szedl bez sensu jesli nie ma co ogladac ;-).

Laguna
1. [link do oferty na Olx wygasł] zdjec na lekarstwo, ale to co jest wyglada chyba nie najgorzej

Megane
2. [link do oferty na Olx wygasł]
3. [link do oferty na Olx wygasł] lekkie problemy z blacha, jak bardzo powazne?
4. [link do oferty na Olx wygasł] j/w
5. [link do oferty na Olx wygasł] na ewentualne zamontowanie gazu

Xsara Picasso
6. [link do oferty na Olx wygasł]
7. [link do oferty na Olx wygasł] ten juz wyskakuje ponad budzet lekko
8. [link do oferty na Olx wygasł] ewentualnie na dorobienie instalacji gazowej (nadaje sie ten silnik w ogole do tego?), choc cena sumaryczna raczej moze dosc solidnie przekroczyc budzet :/

Z gory dzieki za opinie

EDIT: nubire z propozycji wyzej pewnie tez pojde zobaczyc, ale o to nie pytam, bo juz wlasciwie oceniona ;-)
moriraaca
Nowicjusz
 
Posty: 30
Auto: Nie mam

07 Wrz 2014, 17:19

Lagune ocenię Ci od tak.. Nie warto, walona w przód bo jest cały z przed liftu, cena zaporowa przez to no i zobacz że wisi od czasow istnienia tablicy.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

07 Wrz 2014, 19:16

Koniu napisał(a):Lagune ocenię Ci od tak.. Nie warto, walona w przód bo jest cały z przed liftu, cena zaporowa przez to no i zobacz że wisi od czasow istnienia tablicy.

Wyjasnione. Skad btw wiesz o tym wiszeniu? Ja tam widze date dodania kilka dni temu...

A jak z reszta?

I jeszcze ostatni pomysl: Peugeot 307 - dobra alternatywa dla Meganki/Laguny?
moriraaca
Nowicjusz
 
Posty: 30
Auto: Nie mam

07 Wrz 2014, 19:39

moriraaca napisał(a):Skad btw wiesz o tym wiszeniu?
Napis wodny na zdjęciu- tablica.pl a teraz zobacz ile już tablica nie istnieje.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra