Samochód klasy średniej z automatyczną skrzynią biegów

07 Paź 2020, 20:53

Witam wszystkich!
Planuję zakup używanego auta z automatyczną skrzynią biegów. Im więcej ogłoszeń przeglądam i czytam o autach używanych tym bardziej nie wiem co wybrać, dlatego zwracam się do Was o pomoc.
Auto ma służyć głównie na codzienne dojazdy do pracy (ok. 10 km w jedną stronę po mieście) + weekendowe wypady do rodziny/znajomych (100-200km w jedną stronę). Dlatego przeglądam głównie auta klasy średniej. Wyjazdy w dwie osoby + średniej wielkości pies. Fajne byłoby kombi, żeby np. rower wrzucić do środka na wyjazd (bagażnik dachowy odpada, jestem osobą niepełnosprawną i nie dam rady wrzucić rower na dach). Z racji, że to głównie jazda po mieście to pewnie lepiej byłoby szukać silnika benzynowego pod LPG. No, ale w trasie też musi się radzić, więc pojemność 1.8T (lub podobny) albo ponad 2.0. Zastanawiam się nad Audi A4 B6 z silnikiem 1.8T lub 2.4, Passat B5 FL 1.8T, 2.3, 2.8 (chociaż ten ostatni do miasta nie wiem czy nie za duży). Mercedesy i BMW mają dobre silniki i automatyczne skrzynie biegów, ale w przypadku Mercedesa obawiam się awaryjności, korozji, a BMW ciężko kupić w dobrym stanie. Nie chciałbym, żeby auto zrujnowało mój budżet.
Jakie są Wasze opinie na temat powyższych aut? Może zaproponujecie coś innego?
Z góry dziękuję za pomoc :)
pmajor
Obserwowany
 
Posty: 2

08 Paź 2020, 07:35

pmajor napisał(a):ale w przypadku Mercedesa obawiam się awaryjności, korozji

Tego samego możesz obawiać się zarówno w audi, jak i w bmw.

pmajor napisał(a):BMW ciężko kupić w dobrym stanie.

Podobnie jak audi czy mercedesa z tych lat.

pmajor napisał(a):Zastanawiam się nad Audi A4 B6 z silnikiem 1.8T lub 2.4


Jeśli szukasz auta z automatem to masz problem bo w a4 b6 z napędem na przód był badziewny multitronic, w którym jest wysokie prawdopodobieństwo awarii. Dużo lepszy jest tiptronic ale występował tylko z quattro. Silnik 2.4 występował wyłącznie z napędem na przód, natomiast znalezienie niezajechanego 1.8t w quattro z automatem będzie graniczyło z cudem, a do tego taki egzemplarz może sporo kosztować.

pmajor napisał(a):Nie chciałbym, żeby auto zrujnowało mój budżet.

Najpierw określ jaki masz dokładnie budżet?
Proponuję zmienić obiekty westchnień i szukać zdecydowanie czegoś nie-premium. Te auta były premium jak wyjeżdżały z salonu i krótko potem. Teraz płacisz za nie tylko premium u mechanika.
fcgetin
Początkujący
 
Posty: 193

08 Paź 2020, 07:45

@fcgetin,

Dziękuję za odpowiedź. Nie napisałem najważniejszego, budżet to 15tys. PLN
pmajor
Obserwowany
 
Posty: 2

08 Paź 2020, 07:47

Patrząc na samochody jakie szukasz to automaty z grupy VAG w tym czasie lepiej odpuścić. Lepsze na pewno będą klasyczne automaty z pozostałych dwóch wymienionych marek z tego okresu.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34