Samochód miejski dla kobiety do 17k

20 Cze 2016, 15:47

Cześć wszystkim :)

Potrzebuję pomocy z wyborem samochodu i pomyślałam, że zapytanie na tym forum to będzie dobry pomysł. Pewnie się trochę pośmiejecie, że "typowa baba" :D

To będzie mój pierwszy samochód, tyle że nie mogę sobie pozwolić żeby się go wstydzić. Mój budżet to jakieś 17 000 zł. Zależy mi, żeby w tej cenie znaleźć jeden z poniższych modeli w dobrym stanie. Dobrze, żeby nawet w przypadku ubogiego wyposażenia dało się go rozbudować o np. dobre i nowe głośniki czy sprzęt pozwalający odtwarzać muzykę ze smartfona.

Bardzo dużym plusem byłaby dla mnie skórzana tapicerka i eleganckie wnętrze, zależy mi też na porządnym ogrzewaniu i jakiejś tam klimatyzacji, elektrycznych szybach przednich i lusterkach. Będę nim jeździć głównie sama lub z jednym pasażerem, więc duża ilość miejsca z przodu jest dla mnie zdecydowanie ważniejsza niż z tyłu. Podgrzewanie przedniego siedzenia byłoby super, aczkolwiek to akurat mogę sobie odpuścić, jeśli nie zmieści się w budżecie :D

Ten samochód będzie mi służył do jeżdżenia po mieście między domem, pracą i siłownią (razem jakieś 25 km dziennie). Może palić tak dużo jak chce, jeśli w zamian za to będzie miał jakieś inne cechy wyróżniające go wśród innych aut. Nie zależy mi na tym, żeby jeździł szybko - raczej, żeby jeździł łagodnie (łatwo się go odpalało i tak dalej). Potrzebuję wspomagania kierownicy i niemanualnej skrzyni biegów. Dodatkowe opcje bezpieczeństwa też będą na plus.

Jeśli chodzi o lokalizację czy kolor lakieru, to akurat mało ważne, bo dla dobrej oferty mogę podjechać gdziekolwiek w Polsce (zresztą muszę odkładać pieniądze jeszcze przez parę miesięcy, pytam więc raczej o typowe modele niż o konkretne oferty).

Obejrzałam wszystkie proponowane modele w tej cenie na OTOMOTO i podobają mi się jedynie następujące:

Mercedesy klasy C i E
Alfa Romeo 159
BMW 3
Jaguar typu S
Chrysler 300M


Który z tych modeli byście mi polecili bazując na moich preferencjach? Czego powinnam szukać i na co powinnam uważać? Będę wdzięczna za każdą pomoc!
Nexivah
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Szukam

20 Cze 2016, 16:24

Pięciometrowa limuzyna i "miejski" to chyba nie synonimy :mrgreen:
Niektóre podane samochody to RWD, jesteś świadoma?

Mercedesy klasy C i E
C: W203, ogólnie ok. Trzeba zwracać szczególną uwagę na rdzę. Zabezpieczenie antykorozyjne w poliftach było zdecydowanie lepsze.
E: W210??? w życiu bym tego nie kupił ;P RWD

Alfa Romeo 159:
Nie uda się znaleźć czegoś nadającego się do jazdy w tej cenie. Szczerze mówiąc to poniżej 23-25 tys. nawet bym nie szukał. Najlepszym wyborem byłby diesel, który do miasta niestety nie pasuje.

BMW 3:
E46 spoko, dużo zajechanych egzemplarzy. RWD

Jaguar typu S:
nie wiem, nie wypowiem się

Chrysler 300M:
Ponad 5m długości. Gdzie miałby parkować? xd

Tak ogólnie...w ruchu miejskim najlepiej sprawdzają się małe samochody klasy A, B lub C. Duży chrysler czy mercedes e jest niepraktyczny i całkowicie nieekonomiczny.
Z samochodów, które podałaś skupiłbym się na e46 i mercedesie w203.
Od siebie dorzucam:
civic vii
corolla e12
volvo s40 II
lexus is200
focus mk2
grande punto
a3 8p
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

20 Cze 2016, 16:39

Jaki silnik polecisz w a3 8p? :naughty:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

20 Cze 2016, 16:52

Zobacz Lexusa IS200 - skóry,systemy bezpieczeństwa,niemanualna skrzynia (czyli automatyczna? :D ),stołki grzane w prawie każdym egzemplarzu.

Lincoln Town Car
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Cadillac Seville
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

"Może palić tak dużo jak chce, jeśli w zamian za to będzie miał jakieś inne cechy wyróżniające go wśród innych aut..." - Te auta swoje spalą ale wysypu na parkingach na pewno nie będzie. :roll:
Lexus jest na pewno konkurentem do BMW 3,ale też dużo nie pali.
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

20 Cze 2016, 17:16

@Invi Dzięki, właśnie o to mi chodziło żeby między innymi odrzucić modele które w tej cenie byłyby niepewne (tak jak doradziłeś mi z Alfą).

"Miejski" napisałam w sensie stricte jeżdżenia nim po mieście, nie wiedziałam że to oznacza krótki samochód (w sumie zrozumiałe) ale na szczęście wszędzie gdzie bym parkowała są wygodne miejsca parkingowe.

Przed rdzą mogę dodatkowo zabezpieczać, to nie będzie problem. Mercedes klasy E bardzo mi przypomina C, czemu byś go nigdy nie kupił? Chodzi mi przykładowo o taki:


BMW 3 E46 bardzo mi się podoba, cieszę się że to mógłby być dobry wybór.

Z tych samochodów które podałeś podoba mi się tylko Volvo i Lexus, chociaż bez szału (A3 bardzo podoba mi się z przodu, ale ten hatchback z tyłu mnie odstrasza...)

@Kieł Te Cadillaki też wyglądają dla mnie znośnie chociaż bez szału (preferuję bardziej opływowe kształty, najchętniej kupiłabym Hondę Civic VIII, ale wiem że nie dostanę jej w takim przedziale cenowym)
Nexivah
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Szukam

20 Cze 2016, 18:21

E-klasse, którego wstawiłaś to w211, ja pisałem o poprzedniku, czyli w210
W211 niebędące kompletnym rupieciem jest nieosiągalne w tym przedziale cenowym. Tzn. jest osiągalne jako "anglik" :mrgreen: Koszty części i serwisu będą sporo wyższe niż np. c-klasse. Klasa E to już auto premium i niestety za wszystko płacisz "premium". Za 17 tys. możesz kupić taki samochód, z zajechanym dieslem i co najmniej obcierkami z każdej strony. A jak powszechnie wiadomo koszty napraw diesli znacznie przekraczają te przy silnikach benzynowych z analogicznego okresu.
Samochód na zdjęciu, które wstawiłaś prawdopodobnie ma za sobą burzliwą przeszłość. Zwróć uwagę na odcień lakieru na tylnym błotniku i szczeliny pomiędzy drzwiami czy drzwiami i progiem. Masa jest również egzemplarzy, które pracowały jako taxi. Tak samo jak w przypadku AR, samochód fajny, ale nie ten budżet.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Największy rozpraszacz kierowcy? Jazda na zderzaku
    Co najbardziej rozprasza kierowców podczas jazdy? Brytyjscy kierowcy twierdzą, że jest to widoczny we wstecznym lusterku samochód, który jedzie zbyt blisko nich. Jazda na zderzaku to problem również ...

20 Cze 2016, 18:29

Bardzo przydatna informacja, dzięki.

A w ogóle, to pisałeś o napędzie na tylne koła... Powinnam go unikać, żeby mnie nie zarzucało, tak?
Nexivah
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Szukam

20 Cze 2016, 18:51

Nie napisałem, że unikać. Jest masa systemów wspomagających jazdę takim autem. Częściej trzeba myśleć o tym co może się stać i jak możesz na to zareagować. Obiektywnie jest po prostu trudniej, szczególnie w zimie.
A moje dwa rozbite przez kobiety samochody podpowiadają mi, że w kryzysowej sytuacji dość często wpadacie w panikę :naughty: :naughty:
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

20 Cze 2016, 18:58

Coś w tym jest...

Wezmę lepiej napęd na cztery koła w takim razie :unsure:

Czyli to BMW3 E46 będzie tylko z napędem na tylne?

Szkoda, że nie znasz się na tym Chryslerze i Jaguarze, bo bardzo mi się podobają
Nexivah
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Szukam

20 Cze 2016, 19:09

A może i nie. Jak wpisuję 4x4 pozostawiając stare kryteria tak samo to już nic nie wyskakuje, nawet jak zmieniam cenę na do 20 000 :(
Nexivah
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Szukam

20 Cze 2016, 19:26

Jak chcesz się wyróżnić to brałbym ISa - wiem coś o tym :D
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010