Samochód na dojazdy - który wybrać

03 Lip 2023, 17:40

Mazda fajna i ten czarny Audi z gazem.
To jeszcze dwie propozycje ode mnie:
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
Henk
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 228
Zdjęcia: 7
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: VW Golf 5
Silnik: 1.4 MPI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

04 Lip 2023, 08:05

Henk tylko autor tematu szuka czegoś w dieslu albo już z LPG..

Ibiza zmęczona życiem,błotniki i progi do roboty i więcej jak 3000zł bym za nią nie dał..
Thalia ma możliwość montażu gazu ale śmierdzi to na kilometr bo auto sprzedaje handlarz i co robi komuś super prezent montując gaz w cenie? A montaż teraz kosztuje 2500-3000zł więc lampka ostrzegawcza powinna się zapalić.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

04 Lip 2023, 08:21

Ibiza na starych blachach czyli od dawna w jednych rękach, warto ją sprawdzić.
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 680
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna

04 Lip 2023, 08:34

Barol napisał(a):tylko autor tematu szuka czegoś w dieslu albo już z LPG..


Lepiej mieć bez LPG i w dobrym stanie, niż gruza z LPG.

Jak auto jeździło 5-10 lat na gazie, nie było serwisów (kto serwisuje takiego gruza?) to ja bym się zastanowił dwa razy.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

04 Lip 2023, 09:28

galakty napisał(a):Lepiej mieć bez LPG i w dobrym stanie, niż gruza z LPG.

Jak auto jeździło 5-10 lat na gazie, nie było serwisów (kto serwisuje takiego gruza?) to ja bym się zastanowił dwa razy.


Niby racja,pamiętam jak kupiłem Seicento z 5letnim wtedy gazem,auto ładne utrzymane ale po miesiącu wyszły problemy z gazem i przez cały czas jak go miałem nie jeździłem na gazie.

Trevor napisał(a):Ibiza na starych blachach czyli od dawna w jednych rękach, warto ją sprawdzić


Też tak kiedyś myślałem ale w większości przypadków to są gruzy do dojechania bo obecny właściciel już mało dbał o auto.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

04 Lip 2023, 09:34

W tej cenie wszystkie samochody będą miały jakieś wady. Lepiej od razu o nich wiedzieć, niż myśleć, że trafiliśmy okazję, a wada i tak wyjdzie po zakupie. Rdza nie spowoduje nagłej awarii i jest w miarę łatwa do usunięcia. Renault Thalia z możliwością założenia gazu pomyślałem, że sprzedawca sam ma warsztat zakładający gaz i zrobi to niskim kosztem.
Henk
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 228
Zdjęcia: 7
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: VW Golf 5
Silnik: 1.4 MPI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

04 Lip 2023, 09:47

Barol napisał(a):Też tak kiedyś myślałem ale w większości przypadków to są gruzy do dojechania bo obecny właściciel już mało dbał o auto.


Dokładnie, jak ktoś trzyma auto 10-15 lat to raczej pod koniec nie inwestuje, tylko myśli "dobra, jak coś będzie drogiego do naprawy to sprzedaję".

Henk napisał(a):Renault Thalia z możliwością założenia gazu pomyślałem, że sprzedawca sam ma warsztat zakładający gaz i zrobi to niskim kosztem.


Aha, niskim kosztem i dobrze może? Daj spokój, w takich strupach się nie zakłada już LPG. Albo kupić z założoną, albo wcale. Przy 5kkm rocznie to bez sensu.

Możesz jeszcze na auta z SDI popatrzeć, będzie mułowato, głośno, ale pali znikome ilości i jest pancerne.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

04 Lip 2023, 10:02

Barol napisał(a):Też tak kiedyś myślałem ale w większości przypadków to są gruzy do dojechania bo obecny właściciel już mało dbał o auto.

Niby tak ale jednak jeździł autem czyli musiał on "działać", przegląd musiał przechodzić itd.
Także i tak sto razy lepsza opcja niż u kogoś kto po pół roku sprzedaje.
Jak ktoś tyle czasu trzyma to raczej masochistą nie jest ze wszystko się sypie ale z sentymentu trzyma go.
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 680
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna

09 Lip 2023, 07:31

[link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]

Co myślicie o tych egzemplarzach?
Szukam czegoś w gabarytach zbliżonych do a3 golfa czy Ibizy. Czyli kombiaki duże sedany odpadają
Magulo
Nowicjusz
 
Posty: 28

09 Lip 2023, 08:22

Uparłeś się na ten gaz :/
Zauważyłem, że auta z tego samego rocznika, ale z gazem są w gorszym stanie, niż z czystą benzyną. Więcej jeździły?
Magulo - żadnego z tych trzech nie polecam :no:
Henk
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 228
Zdjęcia: 7
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: VW Golf 5
Silnik: 1.4 MPI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

09 Lip 2023, 08:28

Gaz zawsze mniej pali niż benzyna. W sensie koszt paliw
Magulo
Nowicjusz
 
Posty: 28

09 Lip 2023, 08:32

Też tak słyszałem :yes:
Henk
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 228
Zdjęcia: 7
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: VW Golf 5
Silnik: 1.4 MPI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

09 Lip 2023, 16:22

Golf 3 odpada. Obroty falują. Nie wiem czy bym dojechał do domu. Trochę purchli jest.

Audi a3 1.9tdi 90km w sumie spoko. Dobrze jeździ jak na te 90km. Zadnych niepokojących odgłosów. Czujnik abs do wymiany i delikatna nieszczelność na górze silnika. Trochę lakier bezbarwny schodzi z boku i trochę rdzy na dole drzwi lewy przód i tył
Magulo
Nowicjusz
 
Posty: 28

10 Lip 2023, 08:22

Magulo napisał(a):Czujnik abs do wymiany


Aha, a może pompa ABS?
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

10 Lip 2023, 21:34

Magulo napisał(a): Czujnik abs do wymiany i delikatna nieszczelność na górze silnika. Trochę lakier bezbarwny schodzi z boku i trochę rdzy na dole drzwi lewy przód i tył

i co z tego? kupujesz , poprawiasz i jeździsz a nie jeżdzęnie i marudzenie i płakanie że nie ma co kupić, zresztą jakieś stare kondomy to i tak sukces że palą, skręcają i hamują. a to że czujnik ma do wymiany po 30 latach czy rdza tu i tam no staryyy
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286