Samochód na dojazdy - który wybrać

03 Lip 2023, 17:40

Mazda fajna i ten czarny Audi z gazem.
To jeszcze dwie propozycje ode mnie:
[link do oferty na Olx wygasł]
Henk
Początkujący
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 7
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: VW Golf 5
Silnik: 1.4 MPI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

04 Lip 2023, 08:05

Henk tylko autor tematu szuka czegoś w dieslu albo już z LPG..

Ibiza zmęczona życiem,błotniki i progi do roboty i więcej jak 3000zł bym za nią nie dał..
Thalia ma możliwość montażu gazu ale śmierdzi to na kilometr bo auto sprzedaje handlarz i co robi komuś super prezent montując gaz w cenie? A montaż teraz kosztuje 2500-3000zł więc lampka ostrzegawcza powinna się zapalić.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

04 Lip 2023, 08:21

Ibiza na starych blachach czyli od dawna w jednych rękach, warto ją sprawdzić.
Trevor
Zaawansowany

Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel

04 Lip 2023, 08:34

Barol napisał(a):tylko autor tematu szuka czegoś w dieslu albo już z LPG..

Lepiej mieć bez LPG i w dobrym stanie, niż gruza z LPG.

Jak auto jeździło 5-10 lat na gazie, nie było serwisów (kto serwisuje takiego gruza?) to ja bym się zastanowił dwa razy.
galakty
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel

04 Lip 2023, 09:28

galakty napisał(a):Lepiej mieć bez LPG i w dobrym stanie, niż gruza z LPG.

Jak auto jeździło 5-10 lat na gazie, nie było serwisów (kto serwisuje takiego gruza?) to ja bym się zastanowił dwa razy.

Niby racja,pamiętam jak kupiłem Seicento z 5letnim wtedy gazem,auto ładne utrzymane ale po miesiącu wyszły problemy z gazem i przez cały czas jak go miałem nie jeździłem na gazie.

Trevor napisał(a):Ibiza na starych blachach czyli od dawna w jednych rękach, warto ją sprawdzić

Też tak kiedyś myślałem ale w większości przypadków to są gruzy do dojechania bo obecny właściciel już mało dbał o auto.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

04 Lip 2023, 09:34

W tej cenie wszystkie samochody będą miały jakieś wady. Lepiej od razu o nich wiedzieć, niż myśleć, że trafiliśmy okazję, a wada i tak wyjdzie po zakupie. Rdza nie spowoduje nagłej awarii i jest w miarę łatwa do usunięcia. Renault Thalia z możliwością założenia gazu pomyślałem, że sprzedawca sam ma warsztat zakładający gaz i zrobi to niskim kosztem.
Henk
Początkujący
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bezpieczne hamowanie w warunkach zimowych
    Podczas zimowej pory roku, wielu kierowców doświadcza wydłużonej drogi hamowania na nawierzchniach pokrytych śniegiem lub oblodzonych. Czy jednak wszyscy zastanawiają się, co dokładnie wpływa na odległość, jaką pokonuje ...
    Czy używane opony są bezpiecznym wyborem?
    Zakup nowych opon to wydatek, który każdy kierowca powinien traktować w kategorii inwestycji – opony są jedynym elementem łączącym auto z jezdnią. To od ich jakości i sprawności zależą nie tylko osiągi samochodu ...

04 Lip 2023, 09:47

Barol napisał(a):Też tak kiedyś myślałem ale w większości przypadków to są gruzy do dojechania bo obecny właściciel już mało dbał o auto.

Dokładnie, jak ktoś trzyma auto 10-15 lat to raczej pod koniec nie inwestuje, tylko myśli "dobra, jak coś będzie drogiego do naprawy to sprzedaję".

Henk napisał(a):Renault Thalia z możliwością założenia gazu pomyślałem, że sprzedawca sam ma warsztat zakładający gaz i zrobi to niskim kosztem.

Aha, niskim kosztem i dobrze może? Daj spokój, w takich strupach się nie zakłada już LPG. Albo kupić z założoną, albo wcale. Przy 5kkm rocznie to bez sensu.

Możesz jeszcze na auta z SDI popatrzeć, będzie mułowato, głośno, ale pali znikome ilości i jest pancerne.
galakty
Forumowicz VIP

04 Lip 2023, 10:02

Barol napisał(a):Też tak kiedyś myślałem ale w większości przypadków to są gruzy do dojechania bo obecny właściciel już mało dbał o auto.

Niby tak ale jednak jeździł autem czyli musiał on "działać", przegląd musiał przechodzić itd.
Także i tak sto razy lepsza opcja niż u kogoś kto po pół roku sprzedaje.
Jak ktoś tyle czasu trzyma to raczej masochistą nie jest ze wszystko się sypie ale z sentymentu trzyma go.
Trevor
Zaawansowany

Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel

09 Lip 2023, 07:31

Co myślicie o tych egzemplarzach?
Szukam czegoś w gabarytach zbliżonych do a3 golfa czy Ibizy. Czyli kombiaki duże sedany odpadają
Magulo
Nowicjusz

09 Lip 2023, 08:22

Uparłeś się na ten gaz :/
Zauważyłem, że auta z tego samego rocznika, ale z gazem są w gorszym stanie, niż z czystą benzyną. Więcej jeździły?
Magulo - żadnego z tych trzech nie polecam :no:
Henk
Początkujący
Awatar użytkownika

09 Lip 2023, 08:28

Gaz zawsze mniej pali niż benzyna. W sensie koszt paliw
Magulo
Nowicjusz

09 Lip 2023, 08:32

Też tak słyszałem :yes:
Henk
Początkujący
Awatar użytkownika

09 Lip 2023, 16:22

Golf 3 odpada. Obroty falują. Nie wiem czy bym dojechał do domu. Trochę purchli jest.

Audi a3 1.9tdi 90km w sumie spoko. Dobrze jeździ jak na te 90km. Zadnych niepokojących odgłosów. Czujnik abs do wymiany i delikatna nieszczelność na górze silnika. Trochę lakier bezbarwny schodzi z boku i trochę rdzy na dole drzwi lewy przód i tył
Magulo
Nowicjusz

10 Lip 2023, 08:22

Magulo napisał(a):Czujnik abs do wymiany

Aha, a może pompa ABS?
galakty
Forumowicz VIP

10 Lip 2023, 21:34

Magulo napisał(a): Czujnik abs do wymiany i delikatna nieszczelność na górze silnika. Trochę lakier bezbarwny schodzi z boku i trochę rdzy na dole drzwi lewy przód i tył

i co z tego? kupujesz , poprawiasz i jeździsz a nie jeżdzęnie i marudzenie i płakanie że nie ma co kupić, zresztą jakieś stare kondomy to i tak sukces że palą, skręcają i hamują. a to że czujnik ma do wymiany po 30 latach czy rdza tu i tam no staryyy
toyman40
Stały forumowicz

Ostrzeżenia: 1