Samochód na taxi - transport osób do 15-20 tyś. minivan?

10 Maj 2018, 16:51

Witajcie,


Na początku chciałem się trochę usprawiedliwić z mojego posta: naprawdę nie mogłem znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, a forum przeglądam od poniedziałku.

Planuję otworzyć działalność związaną z przewozem osób. Moje miasto ma prawie 220 tyś mieszkańców, i z tego co się podowiadywałem - mam szansę jakoś w ten rynek się wbić. Wiadomo że zależy mi na tym, aby nie musieć inwestować góry pieniędzy, na początku liczy się każdy grosz.

Interesuje mnie samochód przestronny. Komfort klienta to istotna rzecz.
Przestronne kombi lub - co według mnie byłoby opcją najlepszą - minivan.

Z opowieści znajomych wiem ile kosztują naprawy samochodu i ciągłe regulacje, dlatego fajnie by było, gdyby cena części nie zabiła mojego planu już u samego zarodka.
Pierwsze pytanie do was - biorąc pod uwagę to, że prawdopodobnie 75% moich tras to będzie miasto, samochód z instalacją gazową wydaje mi się będzie idealnym rozwiązaniem. Kolega doradził mi abym nie kupował samochodu używanego z gotową instalacją LPG tylko benzynę, i wtedy dać do gazownika, aby ten mógł dobrać i zainstalować gaz. Z racji tego, muszę obniżyć fundusz przeznaczony na samochód do ok 15-16 tyś abym do 20 tyś zmieścił się z LPG.
Jakie silniki benzynowe polecacie pod gaz?

Następne pytanie: czy automatyczna skrzynia biegów, przy planowanym miesięcznym przebiegu rzędu 3-4 tyś km to dobry pomysł? Prowadziłem ostatni rok samochód z automatem - zakochałem się, ale nie jest powiedziane że musi być automat. Chciałbym wiedzieć, czy w zawodzie tzw taksówkarza automat sprawdza się, i jeżeli tak w jakich samochodach.

Pytanie trzecie: Czy to prawda że LPG i Automat wykluczają się?


Podsumowując: Zależy mi na przestronnym minivanie (w ostateczności kombi (planuję rozszerzyć ofertę o tani transfer ludzi na lotniska i niektóre atrakcje znajdujące się w regionie, co wiąże się z bagażem)), w którym bez problemu zamontuje instalację LPG i który będzie posiadał skrzynię automatyczną (jeżeli będzie to oczywiście opłacalne i nie tak awaryjne jak to wiele osób określa).

Do tej pory zastanawiałem się nad: Citroen C4 Grand Picasso, Renault Espace, Mazda 6 i kilka innych, ale zastanawiałem się czy w tych przypadkach prawidłowo będzie działała instalacja LPG oraz automat. Oczywiście jestem całkowicie otwarty na inne propozycje.

Bardzo proszę o jakieś przydatne informacje, wskazówki.
Za wszystkie będę niezmiernie wdzięczny.

Serdecznie pozdrawiam!
Jaramaniak
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 17 12 2009
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Nie mam

10 Maj 2018, 20:00

1. Instalacja LPG nie ma nic wspólnego ze skrzynią biegów
2. W takim budżecie rzeczywiście lepiej samodzielnie zlecić założenie lpp - nie zdawałbym się jednak w wyborze komponentów wyłącznie na gazownika.
3. Przy zakładaniu lpg i takich przebiegach zwróć uwagę czy silnik ma hydrauliczną czy mechaniczną regulację luzów (w przypadku mechanicznej dodatkowe kilka stówek co 30-40kkm)
4. Mazda 6 technicznie jest ok ale części do najtańszych nie należą. Zwróć też uwagę na korozję.
5. Nie ma szans na zadbane i względnie bezwypadkowe Grand Picasso w tej kasie, musiałbyś mieć te 20 na samo auto.
6. Espace spoko ale trzeba uważać, w powypadkowych i niezadbanych egz będą się pojawiać problemy elektryczne.
7. Popatrz na C-MAX'a, Chądę FRV, Scenic 2, Corolla Verso
8. IMO najlepiej wyjdziesz szukając Zafiry 2 albo octavii 1FL/2 1.6, proste i tanie
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

10 Maj 2018, 21:41

Super, na pewno sprawdzę podane propozycje!
Jeżeli chodzi o samochód, to zależy mi również na wygodzie i przestrzeni, bo umówmy się - kilka godzin dziennie to będę w nim spędzał ;) Dlatego tu ponoć francuskie samochody nie mają sobie równych.

A czy jesteś zwolennikiem automatu? Możliwe że się uparłem... Słyszałem że są automaty, i 'automaty'. Jeżeli chodzi o, Zafirę i Octavię to z tymi automatami średnio.

+zafiry to na pewno wspomniana przeze mnie wygoda.

Gdyby C-max mi się trafił, lub Scenic II, jaki silnik pod gaz? I czy części Forda to cenowo górna półka?
Jaramaniak
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 17 12 2009
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Nie mam

11 Maj 2018, 09:14

Najtańsza opcja to rzeczywiście taka Octavia I lub II z 1.6 MPI plus założenie sekwencji za 2500-3000zł. Masz wtedy niskie koszty utrzymania, a to chyba najważniejsze jeśli zarabiasz jeżdżąc dużo autem. Silnik 1.6 ma mało mocy, ale stojąc w korkach nie robi to różnicy. Spalanie jakiego możesz się spodziewać w mieście to 10-12l LPG (zakładam 100%miasto i korki).
Minus jest taki, że nie masz co liczyć na wysoki komfort i super wyposażenie.
Z minivanów ciekawie wypada Zafira, za 20 tys. kupisz II-generację z początku produkcji z silnikiem 1.8, ale tu trzeba pamiętać o regulacji luzu zaworowego na LPG.
C-Max to minivan na bazie Focusa, więc jest mniejszy od Zafiry. Ceny części nie powinny być dużo wyższe od Opla.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

11 Maj 2018, 10:42

Ok, Panowie, a gdyby tak zamiast minivana (którego chyba nie dostanę do 16-17 tyś w stanie do użytku) zainwestować w:

Opla Vectrę: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Peugot 407: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]


[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]


Albo Zafirkę:

[link do oferty na Olx wygasł]

na zdrowy rozum, co najlepsze? I co współgra z instalacją LPG? Szczerze, w Octavii odstrasza mnie naprawdę ta prostota i raczej brak automatu. Chodzi też, albo w głównej mierze o wygodę klienta, oczywiście, tanie części i małe spalanie to atut, ale zależy mi również na kliencie.
Jaramaniak
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 17 12 2009
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Nie mam

11 Maj 2018, 11:55

Do Vectry 2.2 155KM nie założysz tanio LPG - bezpośredni wtrysk benzyny.
407-ka z 2.0 litrową benzyną jest ok, tylko ma dwie wady - kiepsko tym się jeździ po mieście - przeszkadza przedni zderzak i niskie zawieszenie oraz to auto nie jest zbyt przestronne (bagażnik mniejszy niż w Octavii).
Zafira ma chyba 2.2 147KM, to też nie jest jakiś super silnik (chociaż LPG można tu założyć - normalna sekwencja za 2,5-3 tys. zł)

Jeśli MUSI być automat i pod LPG to szukałbym:
Mazda 6 2.0
Toyota Avensis 1.8 VVTI (od rocznika 2006, wcześniej był problem ze zużyciem oleju w tym silniku)
Honda Accord VII 2.0
Mercedes W210 lub W203 z jakąś podstawową benzyną
Citroen C5 II 2.0 (ten sam silnik co w 407-ce)
Peugeot 407 2.0
VW Passat B5 FL (tu jeszcze nie było DSG ani awaryjnego Multitronica)
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Hyundai i20 1,0 T-GDi MT o mocy 100 KM
    Hyundai i20 posiada silnik benzynowy generujący równe 100 KM o pojemności jednego litra i tym samym umożliwia on sprint do "setki" w czasie 10,7 sekundy. Napęd przekazywany jest za pomocą manualnej skrzyni biegów ...

11 Maj 2018, 12:53

Niekoniecznie musi być automat. Powiem tak: od 7 lat jeżdżę samochodami, ale w 90% były to busy.

Jeżeli będę wiedział że np skrzynia automatyczna dodaje mi +500 zł miesięcznie do kosztów amortyzacji samochodu to rzecz jasna jej nie wezmę.

Bardzo dziękuję za propozycje. Mazda 6 jest piękna, nie wiem jak się sprawuje w gazie, ale myślę że koszt instalacji nie będzie zbyt wygórowany. Chyba kluczem dobrej mazdy są blachy.

Mercedes w203 - mistrzostwo świata, ale jak to będzie z częściami? Spalanie LPG po mieście to pewnie też koło 15-16 litrów z tego co słyszałem.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

No ideał. Tylko koszty montażu i eksploatacji pewnie mnie zjedzą ;)
Peugota 407 znalazłem sensowny egzemplarz ale w wersji 3.0. Spala pewnie jak smok, ale za to jest bardzo ładny.
Jaramaniak
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 17 12 2009
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Nie mam

07 Wrz 2018, 07:24

Nie wiem kolego czy już kupiłeś auto, ale mogę powiedzieć coś na temat Mazdy. Mechanicznie bardzo dobre auto, co do LPG to tak średnio bo nie ma hydraulicznej regulacji zaworów. Największą bolączką tego samochodu jest rdza, niestety nawet jak coś z tym zrobimy to i tak wyjdzie. Moja na przestrzeni 3-4 lat była dwa razy poprawiana i wychodziło dalej. W końcu sprzedałem.
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007