Samochód na trasy polska-niemcy do 15k

20 Gru 2019, 18:50

Witam, szukam jakiegoś samochodu na trasy polska-niemcy i na odwrót ponad 1000km w jedną stronę, nie mam pojęcia co w takim budżecie kupić nie zajechanego, przeglądałem portale ale kompletnie nie wiem co wybrać, co mnie interesuje to zeby miało chociaż 150 km, żeby sie silnik zbytnio nie męczył.
Poproszę o jakieś rady
Pozdrawiam
shokei13
Nowicjusz
 
Posty: 11

20 Gru 2019, 19:48

Zerknąłbym w stronę c5 2.0hdi, 407 2.0hdi, s60 2.4d, vectra c/signum 1.9,
Chyba, że celujesz w benzyniaka to w c5 2.0, to samo w 407, w s60 może być każdy a w vectrze zostaje 1.8/122 1.8/140

shokei13 napisał(a):co mnie interesuje to zeby miało chociaż 150 km, żeby sie silnik zbytnio nie męczył.


Nie moc a przede wszystkim skrzynia 6b
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

20 Gru 2019, 21:32

Dzięki za odpowiedz, wybór pewnie padnie na vectre, chcę spytać jeszcze, co sądzisz o focusie 2.0?
[link do oferty na Olx wygasł]
Chodzi o to ze samochodem zrobię z 5-6 kursów i na zime będę szukal czegoś innego, chodzi o to zebym potem nie mial problemów ze sprzedażą jakiegoś "nietypa"
shokei13
Nowicjusz
 
Posty: 11

21 Gru 2019, 09:51

Focus jest generalnie mniejszy i mniej komfortowy od aut, które wymieniłem.
A skoro chcesz auto "szybko" odsprzedać to nie wiem, czy przebieg powyżej 300kkm jest tego gwarancją w tym kraju. Większość osób, które tu przychodzi i pisze o swoich filtrach przy wyszukiwaniu ogłoszeń nie patrzy na auta powyżej 200kkm, taki rynek :mrgreen: Zresztą sam widzisz, że auto z 2010r, z fajnym silnikiem, bardzo dobrym wyposażeniem i niewyglądające na strasznego ulepa kosztuje 14k :ok: Dam głowę, że odzew na ogłoszenie jest bardzo mały

Jeśli chcesz w tym kraju coś szybko sprzedać to musi być vw albo ałdi, w tym przypadku może być nawet totalny szrot
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

21 Gru 2019, 14:15

Invi, ale co Cię tak dziwi? skoro sam w innym temacie z Focusem z PL salonu z przebiegiem 78k, pisałeś że moje typy Astry które mają po ponad 200 tys to będą szroty i wszystko do roboty? Nagle uważasz że 300 tys to nic bo przecież Fordy się nie psują???

A co do sprzedaży aut to nie tylko VW/Audi liczy się cena i stan auta.
Kolega jak sprzedawał zgniłą C-klasę w203 to miał po kilkanaście tel dziennie i wycieczki oglądające auto, ale jak się okazało na żywo że każdy element niemalże ma korozję to szybko czar prysł, czyli musi być auto zdrowe, sprawne bez grama rdzy i za połowę wartości rynkowej.
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

21 Gru 2019, 14:52

Na upartego to i bym passaten b5 obrócił na niemcy...
shokei13
Nowicjusz
 
Posty: 11

21 Gru 2019, 16:33

Zdecydowanie i wg mnie bardziej wygodny i pakowny niż Focus.
Poza tym tam miałeś np stare 1,9 tdi 90/110 praktycznie bezobsługowe silniki do trzepania kilometrów

Pytanie też czy te podróże częste czy raz kiedyś? Bo może warto właśnie pomyśleć nad wyższą klasą niż kompakt..
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

21 Gru 2019, 16:36

Auto z przebiegiem powyżej 300 tys. będziesz sprzedawał w Polsce kilka miesięcy. Zastanów się nad tym.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

21 Gru 2019, 17:08

Na b5 1.9 tdi zawsze jest popyt, nie mam narazie na tyle kasy zeby wydac z 50tys za samochód, swoją droga tak samo cos sie moze zepsuć jak w b5, tylko znaleźć w miarę utrzymanego pasata to graniczy z cudem, od dłuższego czasu zastanawialem sie nad b5, na przyszła zime będę szukał czegos konkretnego, póki co nie stać mnie na rarytas
shokei13
Nowicjusz
 
Posty: 11

21 Gru 2019, 19:03

Pionek napisał(a):Invi, ale co Cię tak dziwi? skoro sam w innym temacie z Focusem z PL salonu z przebiegiem 78k, pisałeś że moje typy Astry które mają po ponad 200 tys to będą szroty i wszystko do roboty? Nagle uważasz że 300 tys to nic bo przecież Fordy się nie psują???


Pionuś, czy Ty jesteś naprawdę idiotą czy masz po prostu braki w edukacji i ciężko ci przychodzi czytanie ze zrozumieniem?
Zacytuj mi, proszę, w którym zdaniu "polecam kupno" tego focusa, baaaaaardzo mi na tym zależy.

15-letnie passaty tdi "to trzepania kilometrów" mają oczywiście 178kkm rzeczywistego przebiegu i sś "bezobsługowe", leżę
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

21 Gru 2019, 19:14

Proszę bardzo panie Invi, wiem że jak nei potrafisz się wybronić to wyzywasz od idiotów ale ja chociaż w przeciwieństwie do Ciebie jeszcze coś z j. polskiego kojarze i potrafię rozumieć tekst czytany a Ty piszesz i chyba nie wiesz co..
Uważasz że poniższe zdanie nie nakładania do zainteresowania się autem? :roll: nie wiem kto jest większym idiotą w tym momencie:
Invi napisał(a):Zresztą sam widzisz, auto z 2010r, z fajnym silnikiem, bardzo dobrym wyposażeniem i niewyglądające na strasznego ulepa kosztuje 14k


Oprócz tego że sugerujesz niesprzedanie auta bo ma za duży przebieg to nie ma ani pół-słowa o tym żeby autor odpuścił więc czasem zastanów się co piszesz.
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

21 Gru 2019, 19:50

W swojej krótkiej wypowiedzi nt znajomości języka zrobiłeś tyle błędów interpunkcyjnych, że doprowadziłeś mnie do płaczu.

Cytując powyższe zdanie, totalnie wyrwane z kontekstu właśnie pokazałeś jak rozumiesz tekst, który masz przed oczami.

"Auto X jest wyposażone w bardzo oszczędny silnik 1.6T. Niestety zastosowano w nim kilka problematycznych rozwiązań."

Pionek cytuje "Auto X jest wyposażone w bardzo oszczędny silnik 1.6T" krzycząc przy tym - Invi poleca ten silnik!

Zastanów się chłopie nad sobą.

:happy:
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

21 Gru 2019, 20:30

Invi napisał(a):W swojej krótkiej wypowiedzi nt znajomości języka zrobiłeś tyle błędów interpunkcyjnych, że doprowadziłeś mnie do płaczu.

Odezwał się polonista i księgowy w 1 osobie, szkoda że tak dobrze szło że już nie pracujesz w zawodzie ;)

No tak, czyli mówiąc że auto dobrze wyposażone = nie kupować auta bo lepiej kupić gorzej wyposażone :roll:
2010 rok i 14 tys zł - nie kupować bo powinien być tańszy.
i faktycznie pisząc "niewyglądające na strasznego ulepa" sugerujesz że to śmietnik?

Po prostu pogrążasz sie bo nie wiesz co powiedzieć gdyby to była inna marka a VAG to już w ogóle bez komentarza, to byś odradzał natychmiast a Ford może mieć pół mln km, może być z każdym silnikiem i jakikolwiek byle by to był Ford.
Nie potrafisz przyznać się do błędu, nie potrafisz potwierdzić że przy innej marce masz inne zdanie a dlatego że Ford to go wielbisz tylko wymyślisz chińskie, filozoficzne wywody i pracę doktorancką na temat przeinaczenia tego co napisałeś.
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

21 Gru 2019, 20:52

Pionek napisał(a):Odezwał się polonista i księgowy w 1 osobie, szkoda że tak dobrze szło że już nie pracujesz w zawodzie ;)


Specjalnie dla Ciebie opisałem już moje dokonania w dziedzinie "księgowania". Widać z pamięcią również kiepsko bo było to nie dalej niż dwa tygodnie temu.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pionek napisał(a):No tak, czyli mówiąc że auto dobrze wyposażone = nie kupować auta bo lepiej kupić gorzej wyposażone :roll:
2010 rok i 14 tys zł - nie kupować bo powinien być tańszy.
i faktycznie pisząc "niewyglądające na strasznego ulepa" sugerujesz że to śmietnik?


Chyba muszę moją wypowiedź przetłumaczyć na Twój chłopski język.

Focus jest generalnie mniejszy i mniej komfortowy od aut, które wymieniłem. - mam nadzieję, że to zrozumiałeś

A skoro chcesz auto "szybko" odsprzedać to nie wiem, czy przebieg powyżej 300kkm jest tego gwarancją w tym kraju. Większość osób, które tu przychodzi i pisze o swoich filtrach przy wyszukiwaniu ogłoszeń nie patrzy na auta powyżej 200kkm, taki rynek :mrgreen: - W tym fragmencie wyraziłem swoją niepewność co do powodzenia sprzedaży auta z przebiegiem ponad 300kkm. Scharakteryzowałem również krótko wymagania sporej części klientów szukających auta w Polsce,w które owy ford raczej się nie wpisuje.

Zresztą sam widzisz, że auto z 2010r, z fajnym silnikiem, bardzo dobrym wyposażeniem i niewyglądające na strasznego ulepa kosztuje 14k :ok: Dam głowę, że odzew na ogłoszenie jest bardzo mały - Tutaj, nawiązując do poprzedniego zdania staram się wyjaśnić, że dobrze wyposażony ford focus, który nie jest bardzo stary a z zewnątrz wygląda całkiem przyzwoicie (bo oczywiście stanu technicznego na zdjęciach nie widać z wyjątkiem passatów, które jak sam kiedyś zasugerowałeś są w bardzo dobrym stanie nawet kiedy kosztują 5-6k) jest sprzedawany tylko za 14 tysięcy polskich złotych. Ma to oczywiście związek z "wysokim", w mniemaniu nabywców przebiegiem. Wysnułem również tezę, iż zainteresowanie klientów owym egzemplarzem (z uwagi na 300kkm na liczniku) jest znikome.

Pionek napisał(a):Nie potrafisz przyznać się do błędu, nie potrafisz potwierdzić że przy innej marce masz inne zdanie a dlatego że Ford to go wielbisz tylko wymyślisz chińskie, filozoficzne wywody i pracę doktorancką na temat przeinaczenia tego co napisałeś.


Pionuś, przykro mi, ale tylko Ty tego nie zrozumiałeś.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

21 Gru 2019, 21:54

Ok czyli kolejna dawka manipulacji i pisania nie na temat.
Wskaż proszę w którym miejscu odradzasz autorowi zakup auta dlatego że ma za duży przebieg?
Bo pisanie i jednocześnie szydzenie z Polaków że nie chcą kupować takich co mają po 300 tys nalotu pokazuje wręcz coś przeciwnego, tak samo jak i dobre wyposażenie.

Szydzisz z Polaków a sam w temacie z innym Focusem pisałeś o Astrach z nalotami 270 tys jakie to szroty itd..
Więc szydzisz sam z siebie?

Więc jeszcze raz napisze mnie nie interesuje czy mówimy o powodzeniu sprzedaży to jest kwestia nr 2, ja mówie o tym że nie odradzasz autorowi auta z uwagi na przebieg tylko szydzisz z polskich wyborów a sam odradzałeś Astrę w innym temacie, mam nadzieję że teraz to rozumiesz?

Po prostu jak wiatr zawieje jak Ci pasuje, jakie marki są omawiane tak manipulujesz słowem
I możesz wyjaśnić kto zrozumiał? Bo piszesz że tylko ja nie zrozumiałem a kto miał zrozumieć Ty? :yes:
czy autor który nie zna sprawy innego tematu z Focusem?
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna