Samochod Rodzinny ok 40 tys - Wroclaw

Samochod Rodzinny ok 40 tys - Wroclaw

02 Kwi 2015, 09:59

Witam Serdecznie Forumowicze/czki!
Planuje powoli zmiane auta - obecne Opel Zafira A 1.8 benz+lpg 124KM
Budzet jaki chce przeznaczyc ok 40tys zl
Autem jezdze po miescie - miasto Wroclaw wiec czasem sa korki (wlasciwie na mojej drodze raczej korki zbyt duze slowo tylko czesto zatrzymuje sie na swiatlach a tak nawet sie jedzie ) - do pracy wyjezdzam po 6 wiec wtedy mozna powiedziec lece bo jest jeszcze pusto.
Moja rodzina jest 3 osobowa i przez najblizsze 5 lat taka pozostanie a jako ze synek ma juz prawie roczej niedlugo zaczna sie jakies wyjazdy typu trasa
Panowie - powiem tak przejechalem juz od kad uzyskalem prawko ok 100tys i jezdzilem takimi autami jak BMW 735 e65 VW Passat 2.3VR 5, VW Bora 1.9 Tdi, Audi A4 1.8T no i najdluzej oplem zafira
Powod dla ktorego chce zmienic to to ze zafira juz niedostarcza mi zadnych wrazen z jazdy poprostu jade z punktu a do punktu B wiec chcialbym znalesc kompromis powiedzmy dobrym autem a ekonomia.
Jesli chodzi o Ewentualne LPG - to znam mega gazownika we Wroclawiu - Pawel Rzasa - ogarnia wszystko i dziala to idealnie
Przejdzmy do konkretow - powiem co mi chodzilo po glowie
BMW 120d - 177km - mega dynamika super wlasciwosci jezdzne tylko jezdzac do pracy ok 8 km w jedna strony czy oby dobry wybor ? - zaznaczam ze juz niedlugo zaczne robic trasy bo trzyba zwiedzic polske wzdluz i w szerz
Subaru Forester 2.5xt - prowadzenie super - adrenalinka tez jest - no i przedewszystki wysokie a to bardzo lubie w zafirze bo widze wszystko
minus wiem ze koszty subaru to nie opla - i wiem ze na dluzszej trasie wydech i dzwiek w aucie moze byc meczacy
Renault Laguna III - widzialem duzo pozytywow ale niewiem jaki silnik to moich potrzeb i miejsca gdzie jezdze)
BMW e39 - mysle ze mozna znalesc w tym budzecie fajne 528 albo 530i bogato wyposazone
Ford Mondeo Mk4 - Fajna opcja z silnikiem Volvo V5+T albo 1.9Tdci 125km (bez DPF)

Panowie powiem tak z jednej strony chcialbym diesla - zatankujesz i jedziesz dluga trase bez problemow i masz moment zeby jechac bezpiecznie i ekonomicznie - zadnych zabaw z lpg itp itd - wiec ze sa inne sprawy typu DPF i dwumasa.
Z drugiej strony nieoszukujmy sie 80% czasu auto jezdzi po wroclawiu wiec to nie najszybsze miasto jest - i do pracy mega daleko niemam wiec sadze ze w zimie to silnik sie nawet niezagrzeje
Chce zeby auto dostarczalo mi poprostu dodatkowo troche wrazen - bo inaczej opel zafira jest idealny :)
Dziekuje za ewentualne sugestie opinie
Digichaos
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 29 11 1989
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Opel Zafira
Silnik: 1.8 124KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

Re: Samochod Rodzinny ok 40 tys - Wroclaw

02 Kwi 2015, 17:21

BMW 1er nie jest autem rodzinnym nawet w najmniejszym calu.

Co do wrażeń z jazdy, to ja polecałbym coś uturbionego w benzynie. VW/Audi, Saab?
Podpis zwiał z miejsca zdarzenia - trwają poszukiwania.
kkamykk
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Frankfurt am Main
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Hyundai i40
Silnik: 1.6 GDI 135KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2013

02 Kwi 2015, 17:58

Popatrz na: Lexusa IS 250, / jak się podoba BMW e39 to może Lexus GS 300 + np LPG dorzucić / jak w grę wchodzi większy silnik to LS 430 + LPG / dalej to może Honda Accord VII 2.0/2.4 / Ford Mondeo 2.5 + LPG / Mazda 6 2.0.
Kieł
Stały forumowicz

Auto: Nie mam

02 Kwi 2015, 18:12

Wypowiem się co do Mondeo. Oba silniki są bardzo dobre ale 1.8 TDCI nie zapewni Ci wrażeń większych niż Zafira. Na + to że jest to konstrukcja która pamięta czasy Sierry bo tam sięgają jej korzenie. Nie ma DPF-u, dość trwała dwumasa ale tak czy siak na krótkie wrocławskie trasy się nie nada. Na 2.5 masz za mało $$. Tu potrzeba od 45k w górę a i tak cięzko coś u nas znaleźć. Jako alternatywę mogę Ci podać Mondeo ST220.
Koniu
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

02 Kwi 2015, 21:03

W211

[link wygasł]
AASF
Nowicjusz

Miejscowość: Wrocław
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Uno
Silnik: 1.0 Fire
Typ: Hatchback

03 Kwi 2015, 09:08

BMW ma lipnego diesla pod względem trwałości więc odpuść. W dodatku to małą klitka na kołach nie większa w środku od aut segmentu B.
Forester ma problemy z panewkami w silniku więc trzeba bardzo często wymieniać olej.
Laguna III jest ok. Jak Laguna to popatrz na C5 II
Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 113
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Hyundai i30 nowej generacji w wersji 3-drzwiowej Hyundai i30 nowej generacji w wersji 3-drzwiowej
    Hyundai zaprezentował pierwsze zdjęcia nowego modelu i30 w wersji 3-drzwiowej, którego oficjalna premiera będzie miała miejsce 27 września, podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu. 3-drzwiowa wersja i30 jest ...
    Volvo S60 Polestar Concept to najszybsze koncepcyjne Volvo Volvo S60 Polestar Concept to najszybsze koncepcyjne Volvo
    Najszybszy samochód koncepcyjny w historii Volvo to "Volvo S60 Polestar Concept" które wyposażono we wzmocniony rzędowy sześciocylindrowy silnik T6 napędzający cztery koła za pośrednictwem układu Haldex. Ten ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Subaru Impreza STI
      GTP Light