Samochód używany z Francji

samochód używany z Francji

30 Sty 2009, 20:56

Witam

Niedawno kupiłem samochód sprowadzony z Francji (produkowany w Niemczech) od młodego właściciela, który jego kolega z Francji sprzedał mu samochód a ten młody sprzedał mi, mam oryginalny dowód rejestracyjny Certificat d'immatriculation, przegląd techniczny ważny jeszcze do marca przyszłego roku, umowę kupna-sprzedaży no i ubezpieczenie. W dowodzie rej. w oznaczeniu (P.1) Cylindree (en cm3) nie jest wpisane ile ma pojemność cm3, a auto ma silnik 1.9TDi 110KM z związku z tym mam pytanie co na to celnik może powiedzieć??? Żeby nie było ze to silnik 2.5 i droga akcyza :shock:
nom
Nowicjusz

Re: samochód używany z Francji

30 Sty 2009, 21:24

Jak nie ma takich danych w dowodzie rejestracyjnym to do urzędu celnego zabierz ze sobą badanie techniczne pierwsze w Polsce bo i tak trzeba je zrobić i tak.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

30 Sty 2009, 21:46

a może diagnosta (przegląd techniczny) wyda zaświadczenie, że to silnik 1.9...
nom
Nowicjusz

30 Sty 2009, 22:04

Tak właśnie się stanie bo on spisuje dane z tabliczki znamionowej, katalogów ...

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

30 Sty 2009, 22:42

OK dziękuje :) w poniedziałek udam się z samochodem na przegląd i zaraz do UC po odebraniu papierków od tłumaczki
nom
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bezpieczna jazda w nocy Bezpieczna jazda w nocy
    Jazda w nocy poza obszarem zabudowanym jest bardziej niebezpieczna i trudniejsza niż za dnia. Podstawowym powodem jest ograniczony zasięg widzenia drogi, przeszkód oraz innych uczestników ruchu drogowego. "W ...
    Koniec świata odwołany! Rozpoczęła się epoka MINI Koniec świata odwołany! Rozpoczęła się epoka MINI
    Koniec świata odwołany. Czas na zabawę! W wielu krajach Ameryki Środkowej, takich jak Meksyk czy Gwatemala, 21 grudnia 2012 odbyły się huczne uroczystości na powitanie nowej ery. Data pochodzi ze źródeł historycznych ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Infiniti Q50
      S2020005
      GTP Light