Samochód wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju do ok.30 tys. zł

04 Gru 2014, 16:30

Witam Wszystkich,
Zarejestrowałem się na forum ponieważ potrzebuję porady odnośnie zakupu wymarzonego samochodu.
Przez wiele lat ujeżdżałem niezniszczalną astre f 1.6 z gazem. Ostatnie 7 lat pracowałem ciężko na zachodzie. Wróciłem do ojczyzny więc przyszedł czas na zakup wymarzonego auta.
Budżet w zasadzie bliżej nie określony. Jak znajdę coś ciekawego to mogę wydać 15 tys, jednak gdy samochód szczególnie mi się spodoba to kwota może wzrosnąć nawet do 40 tys. zł.
Od samochodu oczekuję by był oryginalny, miał jak największy silnik i dawał możliwie największy fun z jazdy.
Dobrze by było aby pod maską był silnik V8, zawsze o takim marzyłem. Samochód może być nieekonomiczny, ma być głośny, piękny i wyjątkowy. Nie boje się starych samochodów, bardzo cenie sobie oryginalność.
Póki co gdybam nad kupnem BMW e31 ale jestem otwarty na różne opcję.
Ten jaguar ostatnio mi się spodobał, co o nim sądzicie?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
astrawgazie
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 12 10 2005
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: astra f
Silnik: 1.6 8v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1991

05 Gru 2014, 08:55

Szkoda ze zostalem olany. Coz pozostaje mi poszukac porad na bardziej profesjonalnym forum.
astrawgazie
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 12 10 2005
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: astra f
Silnik: 1.6 8v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1991

05 Gru 2014, 12:28

dołóż jeszcze trochę i bedziesz miał Golfa GTI 2.0 TSI 2011
Ostatnio edytowany przez Koniu, 06 Gru 2014, 18:23, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama strony.
Maniak1
Początkujący
 
Posty: 82
Prawo jazdy: 01 01 2007
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Skoda
Silnik: 1,9 sdi
Paliwo: Diesel

05 Gru 2014, 12:50

astrawgazie napisał(a):Szkoda ze zostalem olany. Coz pozostaje mi poszukac porad na bardziej profesjonalnym forum.


Kolego tutaj to raczej nikt Ci nie doradzi w kwesti innego auta niż Vw, Audi. Ople, Peugoty i inne klamoty. To jest forum samochodów ludowych w tym kierunku uzyskasz pomoc. Jeżeli chcesz auto na prawde inne - wyjatkowe to z mojej strony polecam Forda Mustanga - swietne silniki, ten dzwiek silnika ;) no i niesamowite wrażenia z jazdy.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]



Tym postem nikogo nie mam na celu urazic to tylko moja obserwacyjna opinia ponieważ czasami na moje problemy czy pytania nie uzyskuje odpowiedzi.
fygfy
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 195
Auto: BMW E46
Silnik: 2.0ci 143KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

05 Gru 2014, 12:53

Maniak1 napisał(a):dołóż jeszcze trochę i bedziesz miał Golfa GTI 2.0 TSI 2011 z AutoOrder

Jaja sobie robisz czy czytać nie potrafisz?
Napisałem wyraźnie:
astrawgazie napisał(a):Od samochodu oczekuję by był oryginalny, miał jak największy silnik i dawał możliwie największy fun z jazdy.
Dobrze by było aby pod maską był silnik V8, zawsze o takim marzyłem. Samochód może być nieekonomiczny, ma być głośny, piękny i wyjątkowy. Nie boje się starych samochodów, bardzo cenie sobie oryginalność.

Które z moich wymagań spełnia golf? Najnudniejszy z nudnych populusów dla zaślepionych dawną chwałą koncernu VAG.
astrawgazie
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 12 10 2005
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: astra f
Silnik: 1.6 8v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1991

05 Gru 2014, 12:56

fygfy napisał(a):polecam Forda Mustanga - swietne silniki, ten dzwiek silnika no i niesamowite wrażenia z jazdy.

[link do Otomoto wygasł] ... 07664.html

O mustangu myślałem ale raczej starsze roczniki. Nowe wydają mi się zbyt plastikowe.
Jutro jadę oglądać e31 4.4 oczywiście V8, cena wysoka bo aż 46 tys. zł. Jeżeli samochód będzie ok to może się skuszę. Ma świeżo założoną instalacje LPG za 4,6 tys. złociszy co jest dla mnie wielkim plusem.
astrawgazie
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 12 10 2005
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: astra f
Silnik: 1.6 8v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1991
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak bezpiecznie holować samochód osobowy?
    Niezależnie od tego ile jeździmy samochodem dużo czy też mało nie możemy założyć, że nie przytrafi nam się awaria, która unieruchomi nasz pojazd. Dlatego warto wiedzieć co zrobić, gdy do takiej sytuacji dojdzie? Po ...
    Nowy Nissan LEAF
    Przenosząc technologię Zero emisji na nowy poziom, nowy LEAF produkowany w Europie będzie miał swój światowy debiut w Genewie. Nowy LEAF, który został zaprojektowany i opracowany ze szczególnym uwzględnieniem ...

05 Gru 2014, 13:52

Z tym golfem to na prawdę przesada. Przecież to najnudniejszy samochód na naszych drogach! Ludzie czytajcie ze zrozumieniem. Wracając do mustanga to prawda jest plastikowy ale który nowszy samochód dzisiaj nie jest plastikowy. E31 - szacun, auto z jajami nie proponowałem Bmw bo ludzie zazwyczaj dziwnie podchodzą do tej marki nie wiem czy z braku kasy czy dziwnej opini o marce. Na zachodzie co drugie auto to Bmw więc o czymś to świadczy. Cena ósemki jest wysoka bo to klasyk z wysokiej półki ale napewno na takim aucie nie stracisz a wręcz przeciwnie.
fygfy
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 195
Auto: BMW E46
Silnik: 2.0ci 143KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

05 Gru 2014, 14:08

Jesli chcesz miec cos

a/ co rzadko sie pojawia

b/ miec duzy silnik

i pomijasz wszelkie inne aspekty z tym zwiazane typu koszty, dostepnosci czesci itp. to kierunek masz tez - amerykanskie !!!

Tam samochod ponizej 3 litrow jest okreslany jako maly

sporo jest modeli samochodow 4-6 litrowych

na pewno cos mozna sobie wybrac, mozna sprowadzic lub kupic juz od kogos, sa dealerzy specjalizujacy sie w tym
HalfPrisoner
Początkujący
 
Posty: 117
Prawo jazdy: 0- 6-1973
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Lexus IS250 Mondeo III
Silnik: 2,5 l 207 2 l 145 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna

05 Gru 2014, 14:51

Lpg w ósemce nie wypada mieć, to juz klasyk. Auto bardzo kosztowne w serwisie i zakupie, cena 45 tys nie jest wysoka.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

05 Gru 2014, 15:20

poszperaj chocby za Corvette !

Takie cos po podsumowaniu bedzie za drogie, ale idac tym szlakiem moze cos znajdziesz ??

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
HalfPrisoner
Początkujący
 
Posty: 117
Prawo jazdy: 0- 6-1973
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Lexus IS250 Mondeo III
Silnik: 2,5 l 207 2 l 145 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna

06 Gru 2014, 15:30

jiGsaw napisał(a):Lpg w ósemce nie wypada mieć, to juz klasyk.

Szczerze, mam głęboko gdzieś co wypada a co nie. Jeśli mogę zaoszczędzić to chętnie to czynie.
e31 nie kupiona, totalna porażka. Pojechałem z wujem blacharzem. Oba przednie kielichy były spawane, dach też po konkretnej ingerencji blacharskiej. Samochód musiał dostać tak solidnego dzwona, że przodu nie było.
Prawdopodobnie jutro jadę oglądać tego wraz z mechanikiem i blacharzem: [link do oferty na Allegro wygasł]
Jak oceniacie pontiaca?
astrawgazie
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 12 10 2005
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: astra f
Silnik: 1.6 8v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1991

06 Gru 2014, 16:16

Maniak1 napisał(a):Golfa GTI 2.0 TSI 2011
Za darmo bym nie chciał kolego. Poza tym się nie reklamujemy bo warna dam.
Na starego Mustanga masz za mało hasju, ze starych Fordów mogę Ci polecić:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] (problem z częściami będzie)
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] (tu z częściami już dużo lepiej)
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

06 Gru 2014, 18:16

Ode mnie coś z Italii
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
Ew jdm
[link do oferty na Allegro wygasł]


fygfy usuń reklamę z profilu
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14101
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

07 Gru 2014, 11:12

astrawgazie napisał(a):e31 nie kupiona, totalna porażka. Pojechałem z wujem blacharzem. Oba przednie kielichy były spawane, dach też po konkretnej ingerencji blacharskiej. Samochód musiał dostać tak solidnego dzwona, że przodu nie było.


W naszym kraju chyba się już nie da kupić calego nie składanego samochodu.
fygfy
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 195
Auto: BMW E46
Silnik: 2.0ci 143KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

07 Gru 2014, 11:53

mike1735 napisał(a):Ode mnie coś z Italii
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]


:shock:
Ojciec miał 3 lata AR 156 gdy ją kupił miała zaledwie 4 lata. Nie ma podzespołu, który w tym aucie nie uległ awarii. Psuło się wszystko przez co pożyczał bez przerwy moją niezawodną skorodowaną asterke. NIGDY NIE KUPOWAĆ TAKIEJ PADLINY JAK AR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Siostra jeździ do dziś 147. Kupiła je od razu po zdaniu prawo jazdy na pierwszy samochód.
Auto więcej czasu spędza u elektryka niż na naszym parkingu. Kupiła egzemplarz z górnego pułapu cenowego z pewną historią, przebiegiem oraz książką serwisową.
Na lamenty u elektryków i mechaników odpowiedź zawsze jest taka sama- te samochody już tak mają. Elektryk powiedział życzliwie aby siostra alfe sprzedała póki jeździ. Niezręcznie mu jest kolejny raz kasować mamone gdy AR znowu się psuję.
TWÓRCÓW AR ZESŁAĆ NA SYBIR I NIECH TAM ŚNIEG PIER...AJĄ AŻ NIE ZDECHNĄ Z GŁODU !!!
astrawgazie
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 12 10 2005
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: astra f
Silnik: 1.6 8v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1991