Problem przy wyborze rodzaju silnika diesla!!! Help me!!!!

Problem przy wyborze rodzaju silnika diesla!!! Help me!!!!

27 Lut 2012, 13:44

Witam szanownych kierowcow i forumowiczow!

Mam pytanko, dosc szczegolowe, mianowicie:

Zamierzam za okolo 1.5 roku kupic autko do dosc czestego uzytkowania bardziej na trasy w formie:

- sedan, kombi, badz ewentualnie van
- ok dwulitrowy diesel - interesuja mnie wylacznie silniki na pompie (chyba ze polecacie jakies dobre pompowtryski)
- wiek autka okolo 10 lat
- stosunkowo male spalanie - nie traktuje autka jako wyscigowki
- latwa dostepnosc czesci i to samo jesli chodzi o naprawy (glownie zawieszenie, silnik i eleketryka)
- marka i model nie jest dla mnie istotna, gdyz nie jestem rasista samochodowym i nie mam urazu do zadnej marki
- cena to maximum 20 tys

Pozdrawiam i czekam na obfite odpowiedzi!!
Mikson88
Nowicjusz

Miejscowość: Hel

Re: Problem przy wyborze rodzaju silnika diesla!!! Help me!!

27 Lut 2012, 13:59

Mikson88 napisał(a):Zamierzam za okolo 1.5 roku kupic autko do dosc czestego uzytkowania bardziej na trasy w formie:

to napisz tu na forum za okolo 1,5 roku a nie teraz, w tym momencie samochod ktory kosztuje 20tys po tym okresie czasu bedzie kosztowal kilka tysiecy zlotych mniej , wiec proponowanie czego kolwiek jest bez sensu
bioly21
Zaawansowany

Miejscowość: malopolska
Prawo jazdy od: 17 08 2002
Auto: Alfa159 , Civic VII

27 Lut 2012, 14:10

To racja, ze bedzie kosztowal mniej, ale za poltora roku juz chce byc pewny jakie autko wybrac, a nie ze kupie jakiegos diesla -a z nimi to roznie i rozniscie bywa - i beda problemy, bo np ta marka jest trefna itp itd.

Tak wiec prosze jednak o te podpowiedzi kolegow i kolezanki :)
Mikson88
Nowicjusz

27 Lut 2012, 14:43

Ford mondeo mk3.Najlepiej po 2004r.Samochód duży,dobrze się prowadzi.W tej cenie bez problemu znajdziesz zadbany egzemplarz.
"Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty - dla szybkich kierowców"-Colin McRae
cramp12
Aktywny
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 2
Auto: ford mondeo 2.0 tdci 130km
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

27 Lut 2012, 17:27

Autko ladne zarowno jak i w sedanie jak i w kombi, tylko sam silnik jest na pompie wtryskowej czy pompowtryskach?
Jaki najlepiej brac, w sensie litrazowo i po wzgledem ilosci koni?
Mikson88
Nowicjusz

27 Lut 2012, 18:18

Czy byś brał TDCI czy TDDI to obydwa są na pompie.Jeżeli chodzi o diesle to mondeo ma tylko 2 o poj. 2.0l.(4 jeżeli bym się rozdrabniał)jeden 2.0 TDCI 130km i 115km jeden 2.0 TDDI 90km(bodajze do 2002r)i 2.0 TDDI 115km.Różnią się tym że TDCI ma wtryski commonrail i jest cichszy ale jest bardziej awaryjny,a TDDI to zwykłe wtryski.Jest jeszcze jeden ale on ma poj 2.2 l.
"Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty - dla szybkich kierowców"-Colin McRae
cramp12
Aktywny
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Akumulatory ze stałym elektrolitem - mniejsze i większa pojemność Akumulatory ze stałym elektrolitem - mniejsze i większa pojemność
    Toyota planuje szybką ekspansję na rynku samochodów elektrycznych. Pionier rynku hybryd prowadzi najbardziej zaawansowane na świecie prace nad bateriami ze stałym elektrolitem, które mają być odpowiedzią na ...
    Mitsubishi Colt LPG - instalacja gazowa firmy STAG Mitsubishi Colt LPG - instalacja gazowa firmy STAG
    W odpowiedzi na rosnące ceny paliw i duże zainteresowanie klientów w salonach Mitsubishi pojawił się model Colt LPG z wysokiej jakości instalacją gazową firmy STAG. Jednocześnie w ofercie jest już dostępny Colt 2012 ...

• Re: Problem przy wyborze rodzaju silnika diesla!!! Help me!!

27 Lut 2012, 18:49

Czyli polecalbys jesli chodzi o te silniki diesla TDDI?
    Zalezy mi mi na tym zeby ten wlasnie motorek byl mniej awaryjny.
    Silnik moze byc 2.2 rowniez jesli taki jest. A jak to wyglada pod katem spalania? Im wiekszy tym wiecej pali?
    Poza tym jakie tam jest zawieszenie? W sensie wielowahaczowe tak jak w passatach czy pojedyncze kolumny persona?
    Mikson88
    Nowicjusz

27 Lut 2012, 22:52

Tak szczerze to najbardziej polecał bym TDDI,tyle że on nie występuje po liftingu (po 2004r.).Co do silnika 2.2, to spalanie będzie się różnić o ok. 0.5l,góra litr,Zawieszenie w mondeo to Mcperson.
    cramp12
    Aktywny
    Awatar użytkownika

28 Lut 2012, 10:27

Czyli podsumowujac z fordowskich diesli najlepiej wziasc mondeo mk3 z silnikiem 2.0 lub 2.2 TDDi tak? A ktory rocznik najlepiej i jaki przebieg?
    Z drugiej strony ten TDCi mnie tez kreci, np moj dobry kolezka ma tego mk3 rocznik 05, 130 koni TDCi i przez 2 latka poza podstawowa kosmetyka w sensie wymiana olejow itp wymienil z rzeczy mechanicznych tylko lozysko a silniczek rakieta i ogolnie calkiem fajne autko jesli chodzi o miejsce w srodku, przyspieszenie, spalanie itp itd.

A co myslisz o np oplu vectrze C z tym motorkiem 2.2 125 kucy? Tylko tak samo jak tam jest z wtryskiem, pompa czy pompowtryski?
    Szukalem w necie o tym ale nie moge znalezc, gdyz roznie ludzie o tym pisza.
    Mikson88
    Nowicjusz

28 Lut 2012, 14:38

Co do Oplów to nie do mnie:).A co do tych dieseli to cię poprawie 2.0 TDDI i 2.2 TDCI(155km).Roczniki najlepsze po 2003/2004 roku(po liftingu).Ja też mam 2.0 TDCI i jeżdżę od 4 lat bez problemów.
    cramp12
    Aktywny
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      passat b5 german style