Samochód z klasą

29 Lis 2017, 21:16

Witam,
moje doświadczenie z prowadzeniem samochodów wiążę się z regularną jazdą Toyotą Aygo, jeździłem też dwoma Astrami oraz Fiatem Uno.
W okolicy wiosny będę miał już moją pełną pulę pieniędzy, żeby zabrać się za zakupienie pierwszego własnego samochodu. Moim marzeniem (aczkolwiek nie wymogiem) jest Gwiazda na masce.
Nie jestem osobą, która ściga się spod świateł czy z kolegami. Ja z jazdy samochodem czerpię ogromną radość i nie potrzebuję nie wiadomo jakiego V8 pod maską, ale wymagam dynamiki jazdy. Mam na myśli, że 70kilku konny diesel w budzie wielkości W124 to nie dynamiczny samochód.
Z przyjemnością włożę w niego trochę serca w garażu, ale nie będzie mnie (raczej) stać na regularne dokładanie dużych sum pieniędzy.
Chciałbym też, żeby to był samochód z klasą, ładnie się prezentujący, budzący swego rodzaju respekt. Dlatego napisałem, że Mercedes nie jest wymogiem, lecz marzeniem. Jaka inna marka wiążę się z takim prestiżem? 8) (do czegoś pokroju Hondy Civic czy E36 raczej bym nie wsiadł, kojarzy mi się z typem ludzi, których nie cierpię)
No i główne pytanie ode mnie, jaki Mercedes przy moich oczekiwaniach/wymaganiach zmieści się w budżecie około 12 tysięcy złotych? A jeśli żaden spełniający wymagania, to jaki samochód byłby dobrym "zamiennikiem"?
Koru
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 21 09 2016
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: W211 E500
Silnik: 5.0 306km
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2003

29 Lis 2017, 21:18

Oczywiście, że szukasz Passata w TDI! :D

Co do MB... Cóż... Najgorsza jest rdza i hobby garażowe niewiele tu pomoże, aczkolwiek jak masz gdzie trzymać auto, to może i warto.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

29 Lis 2017, 21:22

Ja bym postarał się o znalezienie Audi 80 w wersji coupe :P
Powers
Początkujący
 
Posty: 248
Auto: Opel Vectra C GTS
Silnik: 1.8 122KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

29 Lis 2017, 21:27

Wolałbym Puga 406 Coupe :P
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

29 Lis 2017, 21:32

Długo się nad tym zastanawiałem, ale to coupetki Audi 80 są ponad budżetem. Większość >15tys
Koru
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 21 09 2016
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: W211 E500
Silnik: 5.0 306km
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2003

29 Lis 2017, 21:39

Koru napisał(a):ale to coupetki są ponad budżetem. Większość >15tys
mówisz o 406 ? :shock:. Co do mesia to szukasz benzyny czy diesla? Możesz sobie CLK popatrzeć, w twoim budżecie coś się znajdzie

Edit, no teraz wszystko jasne...
PS. Jak interesuje Cię 90 coupe z 90r. 2.0 to pisz na priv bo da się załatwić w Twoim budżecie.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Samochody Toyoty otrzymają karty SIM
    Japoński operator telekomunikacyjny KDDI będzie dostarczał karty SIM do połączonych w sieci samochodów Toyoty. Nowe karty umożliwią globalną komunikację i wymianę danych między autami. Do 2020 roku Toyota zamierza ...

29 Lis 2017, 22:01

Myślałem o Dieslu, bo ponoć silniki nie do zajechania (opinie internautów, nie mam żadnych doświadczeń/znajomych z tymi samochodami), natomiast nie jeździłem nigdy z dieslem. Kwestia przyzwyczajenia czy coś więcej może?

Myśląc nad Audiczką bardzo chciałem Quattro w nim, ale to już chyba zdecydowanie nie mój budżet, bo takie widziałem za cenę nie niższą niż 18tys. Ponoć nieporównywalnie więcej frajdy z jazdy w Q. Głównie na to patrzę, ponieważ będzie to samochód raczej do celów rekreacyjnych, więcej niż 2-4 razy na tydzień z garażu by nie wyjeżdżał (patrzę na to jak używam Aygo + przejażdżki dla czystej przyjemności w ewentualnym własnym samochodzie)
Koru
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 21 09 2016
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: W211 E500
Silnik: 5.0 306km
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2003

29 Lis 2017, 22:16

Koru napisał(a):Ponoć nieporównywalnie więcej frajdy z jazdy w Q.
zgadza się ale jak masz jakiś konkretny silnik do tego a nie 2.0. quattro to dla szaraków bardziej taki prestiż niż coś takiego WoW w aucie co by się przydawało.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

29 Lis 2017, 22:34

Wracając do polecanego CLK. Przy moim budżecie głównie do dyspozycji są W208. Zakładając, że mógłbym się na tym skupić, bo są piękne. Na co patrzyć, czego unikać?
Koru
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 21 09 2016
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: W211 E500
Silnik: 5.0 306km
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2003

29 Lis 2017, 22:50

Koru napisał(a):Wracając do polecanego CLK. Przy moim budżecie głównie do dyspozycji są W208.
o ten też mi chodziło. Unikać ulepów, dobrze z miernikiem lakieru latać ale nie zniechęcać się tym że był lakierowany tylko poszukiwać szpachli. Niestety Mercedes z tych lat lubił gnić ale CLK nie było to auto tłoczone non stop więc jest szansa znaleźć coś w dobrym stanie.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

29 Lis 2017, 22:54

Koru napisał(a):E36 raczej bym nie wsiadł
wydajesz się PaliwoGłowym, ale raczej krucho u Ciebie ze znajomością realiów :no:

Oczywiście e36 może Ci się nie podobać czy coś, ale prawda jest taka, że obecnie lekka wioska to e46 (choć ładne egzemplarze, zwłaszcza QP, rzecz jasna cieszą oko), a starszy o oczko model to nie tylko sedan czy compakt, ale także klasyczne QP i kabriolet, które już zyskują na wartości (zwłaszcza ten drugi) i pokazanie się takim autem w ładnym stanie to jest konkret. Już niedługo sytuacja będzie identyczna jak z e30 vs e36 - zauważ, że ten pierwszy zaczyna osiągać chore ceny, nawet, gdy mówimy o nie najmocniejszym silniku i nie najlepszym stanie. Nie wspomnę już o cabrio, które kosztują tak https://allegro.pl/kategoria/seria-3-e30-1982-1994-18076?nadwozie=Kabriolet&order=m
Krótko mówiąc - te auta z symbolu wiejskich dyskotek i takiegoż tuningu (kto pamięta egzemplarz OPT na TVN Turbo łapka w górę :ok: stały się cenionymi klasykami. W Twoim budżecie kupisz e36 cabrio typu "kupuję teraz, na zimę przeprowadzam się do garażu, a na wiosnę mam sztos wózek".

Z innej beczki coś takiego
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] proszę się nie śmiać, to na serio :yes: tych aut została garstka. Większość albo zgniła, albo została przerobiona na tanie driftowozy. Dawno nie widziałem w ruchu ulicznym Sierry (kilka lat temu dresy na moim osiedlu miały takie auto, ale z tego co pamiętam zostało rozbite)
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

30 Lis 2017, 00:12

Kao
A jak z mechaniką tego samochodu? Poza blachą o której wspomniałeś. Jestem człowiekiem, który nie lubi zmian, z samochodem który teraz kupię będę już do jego końca zapewne.
Nie patrzyć na modele poniżej jakiejś kwoty czy istnieje szansa na "okazję"?
I większość (nie wiem czy tylko w tej cenie) jest benzynowa. Diesle są lepsze/rzadsze w tych modelach czy to przypadek?

mike
Nadal mnie to nie przekonuje. Znaczy jak najbardziej rozumiem i jestem nawet świadom tego, że samochody zaczynają być klasykami w końcu i na E36 też przyjdzie czas, ale czy to już?
Jeździłem parę razy E36, jako pasażer tylko, ale wiem, że to 'limuzyna' (do tego był z resztą przeznaczony, miał być luksus), ale nie mieszkam w dużym mieście i realia mogą być trochę starsze. Parking, na którym spotykają się wieś-tuningi to nadal głównie Hondy Civic i E36. Niestety trochę znam tego towarzystwa i musiałem patrzyć na "tuning" niektórych samochodów. Jedną osobę znam z E46, ale to już tatuś, który chciał "samochód rodzinny, który może latać bokiem" :lol:
Rozumiem co chciałeś napisać, ale jak wsiądę w E36 (nie zaprzeczam, że jest to ładny samochód) to będą pytania o to czy śmigam bokiem i ile koni mam pod maską...
Sierra była mi już polecana, ale razem z tą Alfą to jakoś nie moja linia nadwozia. Być może są to dobre samochody, ale po prostu mi nie leżą. Czysto subiektywna opinia.
Koru
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 21 09 2016
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: W211 E500
Silnik: 5.0 306km
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2003

30 Lis 2017, 06:33

Może Volvo C70?
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

30 Lis 2017, 10:13

C70 ładny, ale spalanie kosmos z tego co widzę.
Koru
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 21 09 2016
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: W211 E500
Silnik: 5.0 306km
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2003

30 Lis 2017, 10:35

Jeżeli myślisz że w mercedesie będziesz miał mniejsze to się mylisz
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4