Samochód z krótkim przodem?

27 Paź 2023, 08:42

Dzień dobry, potrzebuję trochę podpowiedzi :)

Moi rodzice zdecydowali się zmienić swoje 2 samochody na jeden, którym oboje będą mogli jeździć. Oboje są już na emeryturach, wiek 65+, ale w pełni sprawni i samodzielni.
Tata ma obecnie Suzuki SX4 S-Cross z 2016 roku, mama Suzuki Celerio z 2015. I szukają czegoś wielkościowo pomiędzy tymi dwoma.

Główne kryteria to:
- ma być nowy,
- nie francuz, Fiat ani Ford, najlepiej jakiś japończyk lub koreańczyk, ale inne też rozważą,
- im wyższa pozycja za kierownicą, tym lepiej,
- no i ten przód samochodu - względnie krótki, żeby łatwiej było manewrować

Kryteria dość mocno zawężają mi opcje - z tego co widzę, to większość samochodów z wyższą pozycja za kierownicą to takie suv-owate wielkości sx4. Póki co rodzice chcą popatrzeć na Ignisa, ale nie wiem czy jednak nie będzie za mały.
Może macie jakieś propozycje, na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Z góry dziękuję <dyg>
allessia
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 04 12 2001
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Toyota Aygo X
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

27 Paź 2023, 10:15

allessia napisał(a):to większość samochodów z wyższą pozycja za kierownicą to takie suv-owate wielkości sx4


Albo minivany

allessia napisał(a):Może macie jakieś propozycje, na co powinniśmy zwrócić uwagę?


Nie podałaś budżetu
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

27 Paź 2023, 11:01

franccc napisał(a):Nie podałaś budżetu

to dlatego, że nie dostałam żadnych wytycznych co do budżetu, mam pomóc znaleźć auto :lol:

więc nie ma żadnego ustalonego budżetu, choć raczej nie zaproponowałbym im auta za ponad 200k.
allessia
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 04 12 2001
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Toyota Aygo X
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

27 Paź 2023, 11:18

allessia napisał(a):nie francuz, Fiat ani Ford


Dlaczego?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

27 Paź 2023, 11:58

Podejrzewam, że chodzi o potencjalną awaryjność czy inne przesądy - nie wiem, nigdy nie dopytywałam o szczegóły tej niechęci, ale tata zawsze mówił, że żadnych samochodów na F więc choćby był idealny pod każdym względem, po prostu go nie kupi.
allessia
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 04 12 2001
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Toyota Aygo X
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

27 Paź 2023, 12:00

Zacznij od yaris cross
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Młodzi kierowcy z najwyższym wskaźnikiem wypadków
    Kierujący poniżej 25 roku życa charakteryzują się najwyższym wskaźnikiem liczby wypadków na 10 tys. populacji. Choć niedawno zmieniły się przepisy związane z prawem jazdy, to wciąż nie zaostrzono zasad dla nowych kierowców, ...

30 Paź 2023, 12:29

Postawiłbym na pierwszym miejscu Toyotę Yaris Cross, a dalej np. Jeep Avenger, Nissan Juke, Hyundai Bayon, VW T-Cross, Ford Puma.

allessia napisał(a):- no i ten przód samochodu - względnie krótki, żeby łatwiej było manewrować
te samochody będą bardzo podobne więc lepiej w tym przypadku zwrócić uwagę nie na sam przód, a na promień skrętu lub średnice zawracania.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

31 Paź 2023, 17:34

allessia napisał(a):ata ma obecnie Suzuki SX4 S-Cross

allessia napisał(a):że żadnych samochodów na F


SX-4 ma akurat sporo wspólnego z fiatem

a tak w ogóle to i tak możesz kupić dane auto gdzie będzie miało dużo wspólnego z fiatem czy fordem
np. będzie fiatowski silnik
i to jest takie troche głupie bo ludzie maja jakieś swoje zasłyszane steorotypy a kupią coś innego i im się to inne nie sprawdzi , a kupili by fiata i by byli zadowoleni.
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286