Samochód z LPG do 4500zł.

29 Lip 2016, 22:46

Passat ładny i przebieg raczej napewno autentyczny tylko obstawiam że gaz jest 11letni..
Corolla czarne tablice i świeży gaz więc to na plus.
Astra nie warta ceny,kilka różnych odcieni lakieru i badziewny silnik (pije olej).
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

29 Lip 2016, 23:38

Barol napisał(a):Passat ładny i przebieg raczej napewno autentyczny tylko obstawiam że gaz jest 11letni..

Passat raczej odpada...
Przy odpalaniu jak jest zimny to zakopci i się dusi na benzynie. Na gazie jest ponoć ok. Takie informacje uzyskałem od właściciela.
Polemizował bym że na pewno. On sam nim zrobił 140 tyś km, a LPG miał zakładane 11 lat temu, wtedy benzyna była jeszcze tańsza, a LPG nie było jeszcze tak popularne. I na montaż instalacji LPG w tamtych czasach decydowały się tylko osoby, które dużo jeździły. Korcił mnie ten Passat, ale obawiam się silnika. Łożysko jest jeszcze do wymiany i łączniki, ale łączniki już kupił. To są pierdoły. Niby oleju nie bierze. Ponoć na 10 tys km dolewa setke, może dwie. Mam do niego blisko, bo tylko 19km, ale obawiam się tego silnika :(
Możecie podrzucić jakieś ogłoszenia?
Piotrekcy
Początkujący
 
Posty: 84
Zdjęcia: 0
Auto: Ford Focus mk1 FL/Nubira z LPG
Silnik: 1.4 75KM/1.6 106KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

29 Lip 2016, 23:52

Skąd dokładnie jesteś to poszukamy coś w bliskiej okolicy żebyś nie musiał daleko jeżdzić.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

29 Lip 2016, 23:55

Żyrardów i okolice w promieniu załóżmy do 60/70km.
Bo jednak jechać 170km w jedną stronę nie ma sensu za takim starym autem :(
Piotrekcy
Początkujący
 
Posty: 84
Zdjęcia: 0
Auto: Ford Focus mk1 FL/Nubira z LPG
Silnik: 1.4 75KM/1.6 106KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

30 Lip 2016, 00:09

Zerknij:
[link do oferty na Olx wygasł] - ponegocjować jeszcze i za reszte kasy porobić co trzeba.
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł] - wygląd to już kwestia gustu.
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

30 Lip 2016, 00:14

Szczerze to szukam czegoś większego niż Polo i szybszego niż 60 konna Astra czy Siena 1.2
Jeżdżę drogami ekspresowymi i autostradami. Wcześniej jak przeglądałem ogłoszenia to było sporo ciekawych ogłoszeń, a teraz widzę że jest straszna bida :(
A co o tym sądzisz?
[link do Sprzedajemy wygasł]

edit. Dzwoniłem o te Mondeo i niestety są progi do roboty :? Poza tym wszystko ok. Dalej szukam :roll:
Piotrekcy
Początkujący
 
Posty: 84
Zdjęcia: 0
Auto: Ford Focus mk1 FL/Nubira z LPG
Silnik: 1.4 75KM/1.6 106KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

30 Lip 2016, 11:28

Mondeo fajne, progi zrobić to nie jest wielki kłopot ale z gazem bym odpuścił Forda...
Masz tutaj, w promieniu 100 km od Żyrardowa.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] (polerka by mu się przydała, do przebiegu bym doliczył spokojnie 200 tysięcy)
[link do oferty na Allegro wygasł] (co prawda segment niżej ale za to auto bardziej nowożytne niż 80)
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] (ta nawet ładniejsza niż kombiak)
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] (podobnie jak z Focusem, dobry silnik DTI)
[link do oferty na Allegro wygasł] (tego Passata sprawdzałeś? Bo nie wchodziłem w link)
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] (mało spotykany Civic kombi)
[link do oferty na Allegro wygasł] (mega fajne auto)
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] (kolejny wieczny diesel)
[link do oferty na Allegro wygasł] (tu również)
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

30 Lip 2016, 12:51

Samochód potrzebuję na 2 lata. Przez ten czas zrobię nim ~50 tyś km. To ma być drugie auto tylko na dojazdy do pracy. Na miasto, wakacje itd. mam inny samochód. Wcześniej przez ponad półtora roku miałem samochód z LPG i nie narzekałem .
Koniu napisał(a):http://allegro.pl/show_item.php?item=6377777310#thumb/8 (co prawda segment niżej ale za to auto bardziej nowożytne niż 80)

Mam Focusa mk1 FL z 2002r tylko benzyna. W sumie czemu by drugiego nie kupić, jak ten się dobrze sprawuje. To raczej za mały budżet na dobrego Focusa.
Koniu napisał(a):http://allegro.pl/show_item.php?item=6351657996#thumb/8 (tego Passata sprawdzałeś? Bo nie wchodziłem w link)

Nie, o innego się pytałem ale z tym samym silnikiem.
Koniu napisał(a):http://allegro.pl/show_item.php?item=6352677427#thumb/7 (mega fajne auto)

Mam do niej 250km :(
Koniu napisał(a):http://otomoto.pl/oferta/nissan-primera ... 2390783923 (kolejny wieczny diesel)

W sumie ok.
Szukam czegoś bliżej, bo większość ogłoszeń, które wstawiłeś jest po 130-170km ode mnie, a niektóre ponad 200km :(
Ostatnio edytowany przez Piotrekcy, 30 Lip 2016, 13:30, edytowano w sumie 1 raz
Piotrekcy
Początkujący
 
Posty: 84
Zdjęcia: 0
Auto: Ford Focus mk1 FL/Nubira z LPG
Silnik: 1.4 75KM/1.6 106KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

30 Lip 2016, 12:57

Kolejne ogłoszenia doszły.
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do Sprzedajemy wygasł] (Trochę za słaby silnik na tą budę :( )
Ewentualnie ten Lanos, ale cena trochę przesadzona :o
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
Piotrekcy
Początkujący
 
Posty: 84
Zdjęcia: 0
Auto: Ford Focus mk1 FL/Nubira z LPG
Silnik: 1.4 75KM/1.6 106KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

30 Lip 2016, 19:19

Dziwne, bo dałem filtr +/- 100km :shock:
Focusa spokojnie kupisz za tyle, nie sprzeda go drożej z taki przebiegiem. U nas dalej trwa Januszowe myślenie. :wink:

Mondeo świetne można obejrzeć, do felg też warto dopłacić bo się nieźle prezentuje.
Vectra walona w przód, wygląda na dojechaną
Vectre 1.6 8v odpuść, to się ledwo toczy...
Lanos za drogi
Golfik też ładny, obejrzałbym najpierw Mondziaka jednak.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

31 Lip 2016, 12:31

Zaraz jadę na oględziny tego Golfa. Już jestem umówiony.
Jakiś starszy Pan, 8 lat w rodzinie, podobno jest bardzo ładny, blacha idealna, silnik ładnie pracuje, suchy itd.
Mam 60km w jedną stronę, dam znać jak co.
Piotrekcy
Początkujący
 
Posty: 84
Zdjęcia: 0
Auto: Ford Focus mk1 FL/Nubira z LPG
Silnik: 1.4 75KM/1.6 106KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

31 Lip 2016, 19:19

Oglądałem tego Golfa :( [link do oferty na Olx wygasł]
Zmarnowałem tylko czas i paliwo. Strasznie dużo rdzy. Miało być idealnie...
Progi mają dziury, błotniki gniją, podłoga średnia, wszystkie drzwi na rantach sito... Jedynie mechanika przyzwoita. Nie kopcił, ładnie pracował, nawet jak jechałem i dałem mu w podłogę to nawet małej chmurki nie zostawił za sobą. Wnętrze było zadbane, klima działała, fajna wersja wyposażenia, ale strasznie dużo rdzy. Hamulce i zawieszenie jak najbardziej w porządku. Jak na 1.9TDI 90KM w budzie kombi to przyśpieszał przyzwoicie.
Ale strasznie natrętny sprzedawca. Zaparkowałem mojego Focusa obok tego Golfa to mówił że Fordy to g*wno, on tylko Volkswageny. Ja mu mówię że progi średnie są, a on zawołał syna żeby pokazał jego drugiego Golfa. Podjeżdża, ja patrzę a tam wielkie dziury w podłodze i brak progów, tylko plastikowe nakładki. Mówił że tym drugim już 3 silnik zajeżdża. Na pierwszym silniku zrobił 800 tyś km, na drugim 200 tyś km i teraz jeździ na trzecim.
Na jeździe testowej rozpędził go do 140km/h puścił kierownicę to jechał prosto, nic nie biło, było ok. Ja jak jechałem ze 130km/h to mówił żeby mu bardziej depnąć, on tu w razie czego wszystkich policjantów zna itd. Taki trochę mądrala.

Jak to jest z licznikami w Golfie III? Podobno po 300 tys km się zeruje i znika napis TOTAL. A w tym drugim Golfie był ponad milion km zrobiony, a na na liczniku 445 tyś km i napis TOTAL? W tym co oglądałem było 212 tyś km i też napis TOTAL, ale nawet on mówił że raczej go ktoś wcześniej skręcił.

Poza tym strasznie natrętny gość. Co chwile mówił do mnie że jest idealny, że jak go kupie to będę zadowolony itd. Już chciał żebym go brał, to nawet by mi go zawiózł. Bez problemu zszedł do 3000zł i miał dorzucić zimówki. Pytałem się o rozrząd to syn mówił że jeszcze 20 tys km można zrobić.
Syn był mechanikiem i to on mu w tamtym silniki wymieniał, rozrządy itd.
Pomijam pierdoły typu pęknięta szyba czy to że z 6 głośników działał 1.
Odpuściłem ten egzemplarz.

Jutro przed pracą, albo pojutrze po pracy obejrzę tą Vectre jeśli jeszcze będzie.
[link do oferty na Olx wygasł]
Piotrekcy
Początkujący
 
Posty: 84
Zdjęcia: 0
Auto: Ford Focus mk1 FL/Nubira z LPG
Silnik: 1.4 75KM/1.6 106KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

01 Sie 2016, 21:44

Co z tym mondeo?
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

01 Sie 2016, 23:08

Od jakiegoś małolata te Mondeo. Do tego ten Januszowy przebieg. Nie mówię że jest złe, może jest ok, ale pierw chcę zobaczyć coś innego.
Krajowego Golfa III z mułowatym, ale pancernym dieslem. Nawet nie wiem czy to 1.9SDI czy 1.9D. Oba mają 64KM i w sumie oba nie jadą :? Niestety wersje krajowe jak wychodziły z dieslem to tylko podstawowym. Jakby był sprowadzony to na 95% miałby grubo cofnięty licznik i byłby walony, ale miałby TDI pod maską. A nie pisałem, ale ten kombi, którego oglądałem był walony i to zdrowo. Jak otworzyłem przednie lewe drzwi to na słupku szpachla pękała, a zawiasy były spawane...
Poza tym dzisiaj się dowiedziałem ze to był handlarz. Z innego konta i pod innym numerem telefonu sprzedaje kolejnego Golfa III, też z 1.9TDI 90KM.
Adres się zgadza i poznaje że to jest te samo miejsce w którym oglądałem tamtego Golfa. Ten kosztuje 2250zł do negocjacji, strach pomyśleć co to jest, jak tamten kosztował 3600zł. On chyba skupuje te Golfy za grosze, coś tam przy nich robi i sprzedaje. Syn mechanik, ojciec miał gadane to komuś go wcisnął. Poza tym ten kombi, którego oglądałem, dzisiaj się sprzedał. Komuś go wcisnął :roll:
[link do oferty na Olx wygasł]

Jutro chce pojechać obejrzeć tego: [link do Sprzedajemy wygasł]
Owszem silnik mułowaty, wiem o tym, ale długowieczny, prosty i bardzo oszczędny. Do tego nie ma co się w nim psuć, bo nic w nim nie ma :naughty: Cena trochę zaporowa, bo 4200zł ceni, ale podobno blacha bardzo dobra, mechanicznie też bardzo dobrze. Jedynie jakiś tam łącznik stabilizatora słychać i tych dwóch światełek w zderzaku brakuje. Ale to są groszowe sprawy. Kupił go od pierwszego właściciela. Rozrząd wymieniany 10 tys km temu.
Wyposażenie nienajgorsze: centralny, el. szyby, el. lusterka, poduszki powietrzne, wspomaganie, ABS, alarm, CD i jakieś tam pierdoły.

Jak to się okaże złom to jadę obejrzeć tą Vectre 1.8 z LPG w Pruszkowie.
[link do oferty na Olx wygasł]
Piotrekcy
Początkujący
 
Posty: 84
Zdjęcia: 0
Auto: Ford Focus mk1 FL/Nubira z LPG
Silnik: 1.4 75KM/1.6 106KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

02 Sie 2016, 16:25

Ładny ten Golf,obejrzyj. Vectra też ok.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012