Samochód Z Pełnym Odliczeniem Do 100k Zł Brutto

25 Paź 2009, 19:43

Witam,
Jaki proponowalibyście kupić nowy samochód z pełnym odliczeniem do 100'000 zł brutto?
Wszystkie typy dozwolone.
Ostatnio edytowany przez vENiZE 27 Paź 2009, 00:01, edytowano w sumie 2 razy
vENiZE
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3
Miejscowość: Łódź

25 Paź 2009, 20:48

Nie ma czegoś takiego jak wszystkie typy dozwolone :D.
Musisz wiedzieć do czego mniej więcej potrzebujesz samochodu, jaki silnik, nadwozie, a nie freestyle :P

Za tą cenę jak mamy bawić się w freestyle to bym polecił Fiata 500 Abarth, Punto Abarth, VW Golf GTi VI, Opel Insignia i wiele wiele innych.
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań

25 Paź 2009, 21:05

Endrju napisał(a):Nie ma czegoś takiego jak wszystkie typy dozwolone :D.
Musisz wiedzieć do czego mniej więcej potrzebujesz samochodu, jaki silnik, nadwozie, a nie freestyle :P

Za tą cenę jak mamy bawić się w freestyle to bym polecił Fiata 500 Abarth, Punto Abarth, VW Golf GTi VI, Opel Insignia i wiele wiele innych.

Od abarth'a chyba vatu nie odliczysz :razz:

Ode mnie:
Mondeo TDCI 140 km
C5 HDI 137 km
Insignia
Avensis
Accord
Mazda 6
Moze: RAV 4, CRV, G. Vitara, Outlander, Kuga, Tiguan
No i altea xl :lol:
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

25 Paź 2009, 21:14

Nie ma czegoś takiego jak wszystkie typy dozwolone

Jest! bo...

Musisz wiedzieć do czego mniej więcej potrzebujesz samochodu

Do zrobienia kosztów w firmie i odzyskania vatu!


Od abarth'a chyba vatu nie odliczysz

Niby czemu? Przecież może go zarejestrowac na ciężarowy i odliczyć vat... Nawet może od ferrari odliczyć vat.
MajkPZM
Zaawansowany
 
Posty: 778
Miejscowość: Kraków

25 Paź 2009, 21:17

MajkPZM napisał(a):
Nie ma czegoś takiego jak wszystkie typy dozwolone

Jest! bo...

Musisz wiedzieć do czego mniej więcej potrzebujesz samochodu

Do zrobienia kosztów w firmie i odzyskania vatu!


Od abarth'a chyba vatu nie odliczysz

Niby czemu? Przecież może go zarejestrowac na ciężarowy i odliczyć vat... Nawet może od ferrari odliczyć vat.

Chodzi mu o 100% vatu.
Fajnie od F430 odlicza sie 6000 zł :lol:
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

25 Paź 2009, 21:20

Tak. Ale abartha już zarejestruje jako ciężarowy. Wystarczy, że będzie miał 500kg ładownosci i oddzieloną przestrzen bagażową. Oczywiscia mowa o punto abarth:) chociaz moze w 500 też by się udało :)
MajkPZM
Zaawansowany
 
Posty: 778
Miejscowość: Kraków
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Hilux w służbie GOPR
    Toyota Hilux pojawia się wszędzie tam, gdzie wymaga się wytrzymałości, niezawodności i uniwersalności w najtrudniejszych warunkach. Dlatego kilka lat temu do grona użytkowników Hiluxa dołączyło Górskie Ochotnicze ...

25 Paź 2009, 21:23

MajkPZM napisał(a):Tak. Ale abartha już zarejestruje jako ciężarowy. Wystarczy, że będzie miał 500kg ładownosci i oddzieloną przestrzen bagażową. Oczywiscia mowa o punto abarth:) chociaz moze w 500 też by się udało :)

Z tego co wiem takze ilosc m^3 w bagazniku sie liczy, wiec jak cos to tylko 2-osobowy musi byc, chociaz do grande abartha wrzucilbym inna klatke :lol: niz ta znana mi z moich rodzinnych rajdowek tdi
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

25 Paź 2009, 21:34

Rozumiem, że raczej chodzi ci o samochod rodzinno-transportowy..
Ford C-Max
Ford Focus Kombi
Ford Mondeo Kombi
Honda CR-V (Podobna jakas akcja specjalna)
Hyundai i30 / kia Ceed
Mitsubishi Lancer Sportback
Nissan Qashqai
Opel Insigia
Peugeo 3008
Renault Grande Scenic
Seat Altea /Altea XL
Skoda Octavia
Nowa Skoda Yeti
Suzuki Grand Vitara

A więc jak widzisz jest w czym wybierać...
piotreq
piotreq
Zaawansowany
 
Posty: 519
Miejscowość: Bydgoszcz

25 Paź 2009, 21:35

Za 100 brutto dostaniesz spokojnie nowego passata z srednim wyposażeniem.
MajkPZM
Zaawansowany
 
Posty: 778
Miejscowość: Kraków

25 Paź 2009, 21:51

Dziękuję za zainteresowanie tematem.

Samochód absolutnie nie ma być stricte dostawczy/ciężarowy czy rodzinny Van. Chodzi tylko i wyłącznie o odliczenie podatku. Pierwotnie myślałem o Lancerze Sportback, ale przedstawiliście bardzo ciekawe typy.
Generalnie nie mam konkretnych wymagań. Po głowie chodzi mi jakiś pseudoterenowy jak np. Nissan Outlander, albo większy hatchback jak np. Lancer Sportback. Ma ładnie wyglądać, być oszczędny, no i dobrze wyposażony już w kwocie 100k brutto.

Przejrzę wszystko na spokojnie, porównam ceny i odezwę się.
vENiZE
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3
Miejscowość: Łódź

26 Paź 2009, 13:57

vENiZE napisał(a):Witam,
Jaki proponowalibyście kupić nowy samochód z pełnym odliczeniem do 100'000 zł brutto?
Wszystkie typy dozwolone.

Czy rozważałeś wyprzedaż we Fiacie, samochodów rocznika 2009? Upusty trwają do końca roku i dochodzą do 20 000 zł. Według producenta Fiat Croma 1.9 Multijet 120KM , 5-ci drzwiowa cena 96 tys. zł, lub Fiat Bravo w wersji Estiva Blue&Me Multijet, 120 KM, 5-cio drzwiowa 65 tys. zł (Blue & Me - system głośnomówiący, umożliwiający wykonywanie połączeń telefonicznych, wysyłanie wiadomości podczas prowadzenia samochodu).
Judyta_F
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: warszawa

26 Paź 2009, 20:01

Aktualnie najbardziej podoba mi się Lancer Sportback 1.8 Intense za niespełna 71k zł brutto, no i 7k zł upustu przy płatności gotówką dodatkowo kusi.
Silnik bidny, ale dosyć oszczędny (8l/100km), za to wyposażenie miodne.
Wypełniłem formularz na jazdę próbną - mam nadzieję, że nie będą robić problemów?
A poza tym to chyba każdy samochód z trochę wyższej półki i dobrze wyposażony to koszt już >90k zł brutto, więc różnica ogromna, a poważnie zastanawiam się - czy uzasadniona?

Opel Insignia również sprawia bardzo pozytywne wrażenie, ale nie mogę znaleźć cennika wersji z homologacją ciężarową.

Fiat Croma wydaje się być bardzo ciekawy, ale cena już ponad 20k zł wyższa, a jak już pisałem wcześniej - nie wydaje mi się, aby przeciętny człowiek jak ja uświadczył znaczącą różnicę w komforcie jazdy.

Jeszcze muszę pojeździć po salonach i dopytać o warunki leasingów, bo to też może mieć duży wpływ na wybór.
vENiZE
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3
Miejscowość: Łódź

26 Paź 2009, 20:39

To jak Lancer Sportback, to jeszcze porównaj go z Hondą Civic- pod względem silnika i wrażeń z jazdy wg. mnie lepsza jest honda. Z kompaktów to może jeszcze Seat Leon- dość sporo silników i wersji, a do tego niedawno miał facelifting.
eaxene
Aktywny
 
Posty: 485
Miejscowość: Toruń