Samochód za 20 - 25 tys zł

09 Lip 2018, 21:38

Witam. Piszę, ponieważ pierwszy raz mam problem z wyborem auta. Mam 24 lata, jestem kawalerem (w samochodzie zazwyczaj będą jeździły dwie osoby, czasem mogę zabrać kolejne 2), budżet jak w temacie (mogę coś dorzucić, jeśli będzie warto), rocznie pokonuję około 25 - 30 tys. km (od poniedziałku do piątku po mieście, raz w tygodniu/ raz na 2 tygodnie trasa 300km + wakacje i okazyjne wyjazdy), więc rozglądam się za dieslem lub benzyna/lpg. Najlepiej jakby samochód miał minimum 130 - 140KM, 2005 rok wzwyż. Samochody, które użytkowałem to: (Volvo S40 I 1.9 diesel, Audi A4 B5 1.8 lpg, Seat Toledo II 1.9 TDI, Audi A6 C5 2.4 lpg automat quattro, BMW e39 2.5 TDS, Audi A4 B6 1.9 TDI, Honda Accord VII 2.2 diesel). Mam kilka typów i kompletnie nie wiem na co postawić, chciałbym, żeby wypowiedzieli się ludzie, którzy posiadali lub posiadają wymienione samochody, a może ktoś podrzuci coś, na co kompletnie nie zwracam uwagi? Wiem, że najlepiej byłoby do każdego z modeli wsiąść i kierować się własnymi odczuciami, jednak obecnie przez najbliższe 2 miesiące przebywam w delegacji i nie mam możliwości tego zrobić, za to mam czas, żeby dobrze przygotować się do kupna wybranego modelu :) No to zaczynamy:

Audi A3 8P - podoba mi się wygląd i jakość wykończenia wnętrza, nie widzę natomiast silnika do LPG (1.6 odpada) a 2.0 TDI z lat, na które pozwala mi budżet mają dość słabe opinie (Common Rail występował dopiero po 2008 roku? ) Jeździłem nie raz, dość dobrze się tu czuję.

Seat Leon II - przy odrobinie szczęścia i cierpliwości może udałoby się znaleźć model poliftowy (2009 rok) z 2.0 TDI CR (ewentualnie 1.9 TDI z wcześniejszych lat produkcji + chip?). Podoba mi się sylwetka, odstrasza wnętrze (wygląd i jakość wykończenia) - chętnie poznam opinie użytkowników, gdyż nigdy nie jeździłem tym samochodem

Volvo S40 II - 2.0 Diesel? Całkiem fajny samochód z dobrymi opiniami, ale do bólu nudny i poprawny

BMW e90 - czy warto się pchać? Moim marzeniem zawsze było BMW e60, jednak boję się szukać w tym budżecie (mimo, że na internecie jest sporo egzemplarzy). Czy da się kupić sensowne e90 za ok, 25 tys. zł?

Audi A4 b7 - mój poprzedni samochód to Audi A4 B6, bardzo dobrze wspominam, bardzo odpowiadał mi charakter samochodu. Jaki ewentualnie silnik wybierać w A4? Czy zauważę zmianę po Audi B6?

Renault Megane III - dobry wygląd (szczególnie wersja 3- drzwiowa), fajny rocznik, ale jednak to Renault. Warto szukać? W tym podpunkcie wymienię też Renaulta Lagunę III - mam dokładnie te same odczucia.

Alfa Romeo 159 - 1.9 jtd (120 - 150KM) dobrze wygląda, fajnie jeździ, wyróżnia się - ale jednak to Alfa.. Czy nie zabije drobnymi usterkami?

Fiat Bravo - zainteresował mnie silnik 1.4T, można znaleźć egzemplarz od pierwszego właściciela, ale nigdy nie miałem do czynienia z Fiatem.. Warto?

Ostatnio trafiłem na ogłoszenie z fajną Skodą Octavią VRS z 2009 roku, dobry kompromis między normalnym samochodem a czymś, co może spowodować uśmiech na twarzy, ale czy są szanse na znalezienie sensownego egzemplarza w tym budżecie?

Pozdrawiam i liczę na fajną dyskusję :)
orlik017
Obserwowany
 
Posty: 2

05 Sie 2018, 17:19

Witam!

Jestem w trakcie poszukiwania samochodu. Budżet ok. 30 tys zł. Na placu boju zostały Audi A3 8P Sportback i Seat Leon II (oba po 2008 roku). Jak to jest z silnikami 2.0 TDI z common railem? Czy męczą je jeszcze jakieś bolączki, trzeba zwrócić na coś szczególną uwagę, szukać konkretnego oznaczenia silnika? Chciałbym się dobrze przygotować do kupna samochodu, proszę więc o porady :)

W tym temacie umieściłem samochody, z których wybierałem:
samochod-za-20-25-tys-zl-vt109150.htm

Dołożyłem trochę do budżetu, żebym mógł szukać common raila.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez mike, 05 Sie 2018, 17:29, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Masz już jeden wątek, nie zakładaj kolejnych
orlik017
Obserwowany
 
Posty: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota S-FR Concept
    Koncepcyjne coupe S-FR jest dowodem na to, że napęd na tylną oś przez lata będzie znakiem rozpoznawczym sportowych samochodów Toyoty. Tym bardziej, że marka bierze pod uwagę wprowadzenie subkompaktowego coupe do produkcji. ...