Samochód za 30-35000 zł - który model wybrać?

21 Mar 2017, 11:42

Witam wszystkich użytkowników forum samochodowego. Piszę tutaj, ponieważ potrzebuję Waszej pomocy przy wyborze samochodu, który planuję kupić w przyszłym miesiącu. Mam dylemat pomiędzy kilkoma modelami i będę wdzięczny za konstruktywne opinie, doświadczenia, porady itd.

Kryteria wyboru auta:
Budżet: max 35000 zł
Paliwo: PB z możliwością założenia LPG
Nadwozie: kombi lub niewielka terenówka
Napęd: najchętniej 4x4, ale nie jest to mój priorytet
Przebieg roczny: 15-20000 km

Modele i silniki, które mnie interesują:
1. Audi A6 C6 (silnik 2.4)
2. BMW E61 (silnik 2.5)
3. Suzuki Grand Vitara (silnik 2.0)
4. Toyota RAV4 (silnik 2.0)
5. Alfa Romeo 159 (silnik 3.2)

Który z tych samochodów będzie sprawiał najmniej problemów podczas eksploatacji? Jak z kosztami części przy każdym z tych modeli oraz z pracą wybranych jednostek na LPG? Zależy mi na dość pojemnym, komfortowym samochodzie, który nie będzie szczególnie awaryjny oraz dostarczy mi po prostu przyjemności z jazdy.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie.
krzzet
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 15 11 2013
Auto: Audi A4

21 Mar 2017, 18:20

AR ma bezpośredni wtrysk - instalacja LPG nieopłacalna, silnik w ałdi niezbyt dynamiczny a paliwożerny, e61 w sumie spoko jeśli liczysz się z niemałymi kosztami eksploatacji. Vitara i Rav4 również spoko, ale nie wiem jak porównywać sedany z suv'ami.
Popatrz na lagunę mk3 2.0T, volvo s60 (znajdziesz AWD - haldex, do każdego silnika założysz lpg), mondeo mk4, może citroen c5 2.0
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW Concept Study CS1 2002
    Koncepcyjne BMW Concept Study CS1 przedstawia wizję przyszłego "niewielkiego" modelu BMW. Elementem determinującym styl tego czteromiejscowego studyjnego kabrioletu jest swoista więź tworzona przez eleganckie i lekkie nadwozie ...