Scenic II 1.9dci to dobry pomysł? Dylemat.

26 Lip 2018, 09:18

Hej, postanowiłem zasięgnąć opini i porad po namowach od kolegi.

Przejdę do rzeczy, dwa dni temu wraz ze znajomym byliśmy w jednym z Łodzkich komisów oglądać Scenica II 1.9 dci, auto z 2005r za kwotę 6400pln. Odbyliśmy jazdę próbną, wszystko ładnie pięknie ( jedyny mankament, lekki wyciek oleju z okolic turbo) kolega zdecydował się go zakupić z roczną gwarancją VIP ( co za tym idzie za około dwa tygodnie zgłosi awarie turbo i naprawią mu to za darmo)

Prawde mówiąc powoli zbliża się czas na wymiane mojego auta, ten Scenic spodobał mi się na tyle że zaczynam go brać pod uwagę - Teraz pytanie, czy taki diesel dla mnie będzie odpowiedni? Większość tras jakie robie to głównie po mieście, do pracy codziennie po ok 20-30km w jedną strone, i w wakacje jakieś dłuższe trasy w okoliy 2-3tys km. Pytam ponieważ pomimo tego że sie zbytnio nie znam na autach, wydaje mi się ze wybór diesla do miasta glówne może być słabym pomysłem nawet z racji tego ze podobno diesle nie lubią takich małych przebiegów i łatwo zamęczyć jest turbo ( Chyba ze sie o nie dba, nie pałuje na zimnym, po jezdzie trzeba wiadomo je troche schłodzić itp)

Budżet jaki mam to około 7, 7-5tys zł. Rocznik jaki mnie interesuje to minimum ten 05r.

Co o tym myślicie, bardziej doświadczeni?
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
xvc12
Nowicjusz
 
Posty: 5

28 Lip 2018, 21:33

Ja bym nigdy nie kupił francuza z przebiegiem 200+ a tym bardziej sprowadzonego z Francji bo we Francji o auta się nie dba, w Polsce z 2 razy wyższymi przebiegami wyglądają lepiej.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16239
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

28 Lip 2018, 21:41

A mogę znać przyczynę, dlaczego francuskie z przebiegiem 200+ są złe? Przecież to nie syrenki... sam miałem 2 francuzy z przelotem ponad 200 i nic ponad części eksploatacyjne nie robiłem.
Curver
Początkujący
 
Posty: 75
Auto: Peugeot 308
Silnik: 1.6 HDi 90KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

28 Lip 2018, 23:36

Mieszkam we Francji i widzę co się dzieje z tymi autami jak są utrzymane i jak wyglądają
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16239
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

28 Lip 2018, 23:43

Mieszkam we Francji i widzę co się dzieje z tymi autami jak są utrzymane i jak wyglądają po kilku latach a gdzie jeszcze do kilkunastu
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16239
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

29 Lip 2018, 06:54

Ja mysle,ze do takiej eksploatacji niewielkie autko,benzyniaczek z silnikiem 4 cyl.nie pakuj sie Kolego w diesle.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

29 Lip 2018, 09:06

xvc12 napisał(a):kolega zdecydował się go zakupić z roczną gwarancją VIP ( co za tym idzie za około dwa tygodnie zgłosi awarie turbo i naprawią mu to za darmo)


Ta gwarancja to ściema, jeśli zrobią mu tę turbosprężarkę porządnie to będzie miał szczęście, poczytaj sobie tutaj:
https://www.wykop.pl/wpis/9688965/takty ... vip-gwara/

xvc12 napisał(a): Teraz pytanie, czy taki diesel dla mnie będzie odpowiedni?


Dobrze myślisz, to zły wybór, tym bardziej, że słabe punkty tego silnika to panewki i turbosprężarka:
http://www.motodiesel.pl/silniki/3134-s ... 120km.html

Jak nie rozgrzejesz silnika to te panewki i turbo dostaną mocniej po d*pie, a jazda po mieście (ciągłe przyspieszanie i zwalnianie) to duże obciążenie dla silnika.

Jeśli Renault z 1.9 dCi to tylko te w wersji 130KM:
http://www.motodiesel.pl/silniki/3138-s ... 5-'11.html

ALE przy Twoich przebiegach taniej wyjdzie benzyna z LPG.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

29 Lip 2018, 10:13

Ja mysle,ze do takiej eksploatacji niewielkie autko,benzyniaczek z silnikiem 4 cyl.nie pakuj sie Kolego w diesle.
Czytaj więcej: scenic-ii-1-9dci-to-dobry-pomysl-dylemat-vt109447.htm#p713680


Nie lubię małych aut, czuje się w nich taki osaczony i delikatnie mówiąc mało bezpiecznie :D

Każde moje auto, zazwyczaj było większych gabarytów typu Vectra B Comi, Volvo V50 Combi, Mazda 626 Combi, Sharan. Jakoś tak mam, że lepiej i bezpieczniej się czuje we większych pojazdach typu Combi/Minivan albo jakiś pakowny sedan.
Ostatnio edytowany przez xvc12, 29 Lip 2018, 10:22, edytowano w sumie 1 raz
xvc12
Nowicjusz
 
Posty: 5

29 Lip 2018, 10:15

Ja bym nigdy nie kupił francuza z przebiegiem 200+ a tym bardziej sprowadzonego z Francji bo we Francji o auta się nie dba, w Polsce z 2 razy wyższymi przebiegami wyglądają lepiej.
Czytaj więcej: scenic-ii-1-9dci-to-dobry-pomysl-dylemat-vt109447.htm


W sumie nie zgodze się z tym troche, bo akurat ten Scenic którego kupił był właśnie sprowadzany z Francji, a wnętrze miał jak nowe, zero przetarć, plam itp, nie jedno nowe auto kilku letnie nie miało takiego wnętrza jak miał ten Scenic ( Chociaż możliwe że był podszykowany pod sprzedanie, chociaż wątpie bo na tym placu komisu stalo ok 70 samochodów jak nie więcej) Zależy jak kto dba, jak to się mówi jak dbasz tak masz.
xvc12
Nowicjusz
 
Posty: 5

29 Lip 2018, 10:26

Najpierw piszesz ze bardzo się nie znasz a teraz chcesz nam wpoić że nie mam racji :?
xvc12 napisał(a): Chociaż możliwe że był podszykowany pod sprzedanie, chociaż wątpie bo na tym placu komisu stalo ok 70 samochodów jak nie więcej)
i było się przejść po placu i policzyć na palcach jeden ręki ile tych aut miało zniszczony lub brudny środek, myślę że palce jednej ręki by Ci wystarczyły. Oczywiście zdarzają się zadbane auta nawet we Fracji ale kosztują wtedy więcej niż w PL a tu cena 6 tyś i jeszcze ktoś na tym dobrze zarobił, podejrzewam że kupiony za kilkaset euro. Uwierz że z Francji nie jadą auta w takim stanie jak w ten scenic w tym komisie, zresztą widać na fotkach że każdy element w innym kolorze więc szykowany na sprzedaż, kolejna sprawa jeżeli chodzi utrzymanie wnętrza w Francji, 8 na 10 samochodów ma w środku chlew jak w busie u budowlańca.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16239
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

29 Lip 2018, 10:33

Sam tylko potwierdzasz, że ludzie kupują auto oczami i w takich komisach o tym wiedzą. Auto wysprzątają, wyczyszczą tak, żeby wyglądało na zadbane. ZADBANE auto to takie, które jest serwisowane na bieżąco, a co możesz sprawdzić na takim placu? Możesz chociaż odbyć jazdę próbną? Jeśli auto nie jest zarejestrowane w PL to raczej nie...
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

29 Lip 2018, 11:19

Najpierw piszesz ze bardzo się nie znasz a teraz chcesz nam wpoić że nie mam racji
Czytaj więcej: scenic-ii-1-9dci-to-dobry-pomysl-dylemat-vt109447.htm


Nie trzeba się dobrze znać, aby wiedzieć że w każdym komisie auta są wysprzatane, wyplakowane, i wypachnione aby jak to się popularnie mówi " Cieszyło oko klienta". Było tam sporo aut, większość które były w moim budżecie sprawdzałem i były podobnie czyste jak ten Scenic który w sumie w komisie stał jeden dzień, bo na drugi właśnie ten kolega kupił. Był jeszcze bliżniaczy Scenic sprowadzony właśnie z FR silnik w benzynie, i kosztował z tego co pamiętam 9,600, a w stanie był takim jakby nie widział odkurzacza kilka lat.

Może ten Scenic o którym mowa, był dlatego tak "zadbany" we wnętrzu, że w polsce ( sprowadzony z FR kilka lat temu, na wszystko faktury) miał już 3 właścicieli, i w jakimś tam stopniu ogarneli wnętrze, i nie jest bezpośrednio z lawety.
xvc12
Nowicjusz
 
Posty: 5

29 Lip 2018, 11:22

Sam tylko potwierdzasz, że ludzie kupują auto oczami i w takich komisach o tym wiedzą. Auto wysprzątają, wyczyszczą tak, żeby wyglądało na zadbane. ZADBANE auto to takie, które jest serwisowane na bieżąco, a co możesz sprawdzić na takim placu? Możesz chociaż odbyć jazdę próbną? Jeśli auto nie jest zarejestrowane w PL to raczej nie..
Czytaj więcej: scenic-ii-1-9dci-to-dobry-pomysl-dylemat-vt109447.htm#p713691


Zazwyczaj da się przejechać jakimś autem z placu komisu - Raczej nikt nie kupi auta, którym nawet nie da się kawałek przejechać aby sprawdzić jak pracuje silnik, zawieszenie i wszystko inne.

Bynajmniej ja bym z miejsca odrzucił auto, którym przed zakupem nie da się przejechać, odbyć jazdy testowej, podjechać na stacje diagnostyczną aby go sprawdzić itp itd
xvc12
Nowicjusz
 
Posty: 5

29 Lip 2018, 11:26

Jakby nie patrzeć, to czystość aut jest największą zaletą kupowania w komisie, kto miał okazję kompleksowo "odgruzowywać" wnętrze to wie o czym mówię :ok:

Nie pisz posta pod postem, to nie FB. Korzystaj z opcji edycji, jeśli coś Ci się przypomni.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

29 Lip 2018, 11:35

Tak oczywiście ale robisz to na własną odpowiedzialność (jak zgodzi się sprzedający w ogóle) auto sprowadzone jest wyrejestrowane/ nie dopuszczone do ruchu więc w razie kontroli lub niedajboże stłuczki/wypadku kto poniesie odpowiedzialność? Nawet jakby taka stłuczka teoretycznie nie była z Twojej winy to praktycznie Ty będziesz winowajcą, sprzedającemu też nie ma co się dziwić ze nie chce udostępnic takiego auta na jazde probną bo równie dobrze możesz spowodować taką kolizję, trzasnąć drzwiami i sobie odejść tłumacząc się że np "hamulce były słabe"
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16239
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4