Renault Laguna I Benzyna

21 Lip 2018, 08:53

Cześć,
Szukam autka do 4-5 tysięcy. Moim głównym wyborem, autem które będę szukał w pierwszej kolejności jest Renault Laguna I z benzynie. Są na forum użytkownicy tych aut i mogą się wypowiedzieć o tym samochodzie? Co się psuje, na co warto zwrócić uwagę przy kupnie i czy w ogóle warto je kupić?
Jakie podobne auto ( liftback/duży sedan z w miarę oszczędnym silnikiem w benzynie ) w tych pieniądzach kupić? Nie chcę wydawać więcej, mam 10 tysięcy, muszę kupić ubezpieczenie ( jestem młodym kierowcą więc będzie drogo :( ) bagażnik na rower i ew. zamontować hak. Do tego na pewno coś trzeba będzie wymienić więc wolę mieć zapas.
Proszę o pomoc,
Pozdrawiam
TexonBikes
Nowicjusz
 
Posty: 27
Auto: Nie mam

21 Lip 2018, 20:35

Jeśli chodzi o samo auto, to psuje się to co w każdym i tyle. Nie było tam jakiś większych wad czy bolączek, wszystko zależy od stanu.

Do tych 4-5k może to być jedna z lepszych możliwości, bo jeszcze jako tako te auta się trzymają. Najbliższym rywalem dla mnie w pierwszej kolejności wychodzi Vectra B, ale tutaj problem z rdzą (chociaż można trafić na zadbaną sztukę, nie odrzucałbym tego auta). Nic innego na tą chwilę nie przychodzi mi do głowy, może Rover 75, ale nie mam pojęcia jak z ceną tego auta. Jeszcze Octavia, ale trochę mało kasy na coś co będzie się odpychać sprawnie. Może ktoś inny na coś wpadnie.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

22 Lip 2018, 18:46

TexonBikes napisał(a):Nie chcę wydawać więcej, mam 10 tysięcy, muszę kupić ubezpieczenie ( jestem młodym kierowcą więc będzie drogo :( ) bagażnik na rower i ew. zamontować hak. Do tego na pewno coś trzeba będzie wymienić więc wolę mieć zapas.
Myślisz bardzo racjonalnie :ok: szacun

galakty napisał(a):Najbliższym rywalem dla mnie w pierwszej kolejności wychodzi Vectra B, ale tutaj problem z rdzą
Jakby laguna była lepsza.

Ogólnie Laguna jest dobrym autem ale właśnie rdza jest pierwszą rzeczą na jaką trzeba zwrócić uwagę. Progi brało to tak z grubszych rzeczy a tak to jak w innych błotniki, klapa bagażnika,ranty drzwi. Mechanicznie to stara technologia która jest ok ale jak znajdziesz coś z wiekszym przebiegiem to podejdz w wiekszym dystansem.


w tych pieniądzach patrzyłbym na wiekszość populasów
Civic VI
Opel Vectra
Octavie też dorwiesz
Nissan Primera (uwaga na podłużnice tył)
A może Daewoo Leganza?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16213
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

22 Lip 2018, 18:51

Kao napisał(a):Jakby laguna była lepsza.


Laguna może mieć chociaż podłogę. Progi czy ranty drzwi to drobnostka (nawet w A3 lecą drzwi i co z tego). Oglądałem kilka Vectr w budżecie 5k i w każdej podłoga pięknie odchodziła.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

22 Lip 2018, 22:48

Dzięki za odpowiedzi.
Co do Skody to mi odradzano jej zakup w tej cenie. Octavia podoba mi się najbardziej ze wszystkich wymienionych samochodów. W sumie to nie przeszkadza mi że byłaby to "bieda edyszyn" ale chyba i tak nie warto ryzykować.
Opel mi się tak średnio podoba.
Na Hondę popatrzę, nie rozważałem jej.
Leganza to nie liftback a na tym mi zależy, chcę móc bez wielkich wygibasów wrzucić rower do bagażnika.
Primerę ma tata więc trochę to auto znam/znamy ale z drugiej też niespecjalnie mi się podoba, niby spoko ale tak nie do końca ;) Pewnie i tak kupię co będzie w najlepszym stanie, nie ma co wybrzydzać w tych pieniądzach.
TexonBikes
Nowicjusz
 
Posty: 27
Auto: Nie mam

22 Lip 2018, 23:05

TexonBikes napisał(a):Na Hondę popatrzę, nie rozważałem jej.


Ale Civic to segment niżej. Jak ją rozpatrujesz to masz Megane, Focusa, Astrę itp itd.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ewolucja Suzuki LJ-80
    Pytanie „czym różni się SJ od Samurai” jest jednym z częściej wracających na forum dyskusyjnym. Jednak niniejszy artykuł nie powstał w celu zestawienia parametrów technicznych, wymiarów czy ...

23 Lip 2018, 08:47

Może Hyundai Accent II gen w liftbacku, w tych pieniądzach w miare młody rocznik, blacharsko lecą tylko nadkola tył.
hrothnir
Nowicjusz
 
Posty: 16
Auto: Peugeot 306
Silnik: 1.4 75KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

23 Lip 2018, 12:53

hrothnir napisał(a):blacharsko lecą tylko nadkola tył.


taa żeby tylko.. progi i podłoge też szybko wcina..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Lip 2018, 17:11

Dokładnie tak jak Barol mówi, jednym słowem Accent to pożywka dla rudej
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16213
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

24 Lip 2018, 16:50

Toyota Avensis i Honda Accord, obydwie w liftbacku? No jeszcze ewentualnie Toyota Corolla ale tylko z tymi kwadratowymi światłami ;)
TexonBikes
Nowicjusz
 
Posty: 27
Auto: Nie mam

24 Lip 2018, 16:57

Accord za 4-5k? Raczej nie.

Po prostu nie upieraj się na jednym modelu, kup to co będzie w lepszym stanie. Nie masz kasy na wybrzydzanie.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

24 Lip 2018, 17:03

Accord jak już to V generacja i w sedanie i też musisz uwazać na rudą.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

24 Lip 2018, 17:46

galakty właśnie staram się rozeznać co można kupić w tych pieniądzach i właśnie kupię to co będzie najlepsze.
TexonBikes
Nowicjusz
 
Posty: 27
Auto: Nie mam

25 Lip 2018, 06:36

Jeszcze do maja br. użytkowałem lagunę I 95r 1.8 benzyna. Auto rodziców które mieli przez ostatnich 18 lat. przebieg samochodu ~350 tys, km. Gdyby nie wszechobecna rdza (progi, błotniki p/t, podłoga (cała) ) auto zostało by w rodzinie - służyło jako zapasówka, albo na dojazdy na pola (mamy gospodarstwo) do lasu. Poza wspomnianą rudą szmatą auto było super. Prowadzenie bardzo dobre, auto bardzo fajnie przekazywało co dzieje się na drodze. Silnik skrzynia, be zarzutu. Dodatkowym atutem są mega wygodne fotele.
tomsal
Nowicjusz
 
Posty: 45
Miejscowość: BTW

25 Lip 2018, 07:47

tomsal a zabezpieczaliście jakoś auto przed rudą?
TexonBikes
Nowicjusz
 
Posty: 27
Auto: Nie mam