Scirocco 46 tys zł 2013

03 Sty 2018, 14:21

Witam,
co sądzicie o takim aucie:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

strasznie podoba mi się ta buda, wybieram 2,0 tdi z pełną świadomością, ale auto ma dopiero 80 tysi, a w ofertach nie brakuje passatów które mają po 300 :D
Poza tym nie chce kupy - TSI, nie da się tego zagazować i nie są trwałe.
Koleżanka kiedyś miała Audi TT z tym silnikiem po chipie na 200 koni i podobno 6 sek 0-100, no ale tam też było DSG automat, ja tego jednak bym nie chciał.

Jak Wam się widzi taki model? Ilość miejsca ok? Czy ciasnota?
Wiem że technicznie to Golf ale w stosunku do Golfa ta buda jest extra, myślę że powinienem być zadowolony bo to prawie nowe auto.
po 5 latach 80 tys przebiegu.
Czy widać żeby to auto miało jakieś przygody? bo w ogłoszeniu niby że ideał :)
Po prostu chce mocniejsze auto niż moje obecne A3 i na prawdę widzi mi się ta sylwetka.
Piesiu
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 15 05 2009
Przebieg/rok: 16tys. km
Auto: Audi A3 8L
Silnik: 1,9 tdi 130 ASZ
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

03 Sty 2018, 18:16

A skąd pewność, że auto ma 82 tyś przebiegu a nie np 182? Opis aukcji jest wprost wybitny, nic tylko brać :D
Faber
Aktywny
 
Posty: 262
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 18 03 2010
Auto: Mazda 6 / Laguna II
Silnik: 2.0 / 2.0T
Paliwo: Benzyna + LPG

03 Sty 2018, 18:24

No pewności nie mam ale to nie Passat 98 rok po 20 właścicielach :)
Poza tym średni przebieg jak patrzyłem takich aut to ok 100 tys z tego rocznika to nagle jeden ma 182? :D
Wątpie żeby ktoś 35 tys rocznie robił takim autem :)

A opis no fakt bardzo skromny ale i tak lepszy niż te że Niemiec wczoraj sprzęgło wymieniał, turbo regenerował i tylko po paliwo jeździł, rocznik 44 :)

Skoro to auto ma 5 lat a właściwie pewnie jeszcze 4 to nie można sprawdzić w ASO VW przebiegu?
Piesiu
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 15 05 2009
Przebieg/rok: 16tys. km
Auto: Audi A3 8L
Silnik: 1,9 tdi 130 ASZ
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

03 Sty 2018, 18:32

Piesiu napisał(a):No pewności nie mam ale to nie Passat 98 rok po 20 właścicielach


Diesle w Niemczech potrafią zrobić 200-300k w ciągu kilku lat, to tak apropo tego przebiegu.

Piesiu napisał(a):Poza tym średni przebieg jak patrzyłem takich aut to ok 100 tys z tego rocznika to nagle jeden ma 182?


Przestań patrzeć na przebieg.

Piesiu napisał(a):Wątpie żeby ktoś 35 tys rocznie robił takim autem


Dlaczego nie? Zwykłe auto z dieslem, po bułki się takich nie kupuje (poza Polską).

Co do samego ogłoszenia... Nie wiem po co wrzuciłeś. Nic nie widać, nic nie jest opisane, aż żal oglądać szczerze powiem. Jeśli Ci się podoba, zadzwoń, pojedź na stację, podepnij pod kompa, prześwietl VIN i jak będzie ok to kup.

EDIT: Tak na sam koniec, wklep sobie numer w Google bez spacji, może znajdziesz nazwę firmy i czym się zajmują.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

03 Sty 2018, 18:52

galakty napisał(a):Przestań patrzeć na przebieg.
Raczej koniecznie musze patrzeć bo wtedy wiem że turbo pociągnie a w środku nie będzie jak w chlewie, plastiki nie będą pozdzierane i podarta tapicerka a zawias wytrzaskany :) To nie Golf III za 3 tys



Tak, z przebiegiem zgoda ale np. New Beetle z 2000 roku miał bagażnik 200L i co to że 1,9 tdi tzn że na trasy? dla jednej osoby na wczasy?
Za granicą dieslem robi się 300 w kilka lat ale Audi A4 Avant, BMW 5 itd..Oplami Signum a nie ala sportowymi wozami coupe 3 drzwi i bagażniki jak w Polo do miasta.

Wg mnie diesel w takich autach pojawił się przypadkowo bo taki kaprys miał producent auto raczej nastawione na sport i powiedzmy "lans" a nie dla 4 osobowej rodziny z Gdańska w Góry Sowie.

Wpisałem numer to jakiś serwis samochodowy wyskoczył czyli z tyłu tego auta te drzwi zasłonięte to tak jakby wjazd na halę, ale czy to ma związek z autem i tym że go ktos przygotował na handel? hmm ciężko powiedzieć.
Piesiu
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 15 05 2009
Przebieg/rok: 16tys. km
Auto: Audi A3 8L
Silnik: 1,9 tdi 130 ASZ
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

03 Sty 2018, 18:59

Różni ludzie różnie użytkują auta, zgoda że nie zrobi tyle przebiegu co A6, ale z tą sportowością to tez nie przesadzajmy.

Coś kiepsko szukałeś. Numer należy do Auto-Naprawa, w opisie nie ma informacji o bezwypadkości. Do tego fajna oferta prywatna, skoro to firma. Także trzeba uważać (no chyba że to auto prywatne właściciela firmy, musisz się dopytać dokładnie) i nie mów po jakie auto dzwonisz).
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Opony letnie gwarancją bezpiecznej jazdy
    Opony letnie należy założyć wtedy, gdy średnia temperatura przekracza 7 stopni. Tym samym warto już teraz umówić się na zamianę, aby później uniknąć stania w kolejkach. 1. Czy opłaca się samemu zmieniać opony? ...
    Wszystkie SUV-y Lexusa: nie tylko hybrydy
    Lexus to jedyna marka w segmencie premium oferująca aż pięć modeli SUV-ów, dostosowanych do potrzeb każdego użytkownika - w tym aż cztery z oszczędnym napędem hybrydowym. Najnowszym i najmniejszym w tej gamie jest ...

03 Sty 2018, 21:26

Piesiu napisał(a):Raczej koniecznie musze patrzeć bo wtedy wiem że turbo pociągnie a w środku nie będzie jak w chlewie, plastiki nie będą pozdzierane i podarta tapicerka a zawias wytrzaskany
bzdury, bzdury, bzdury :no:
Jeśli ktoś nie używa mózgu, to turbo wykończy w 20k km, bo nie jest to jakaś trudna sztuka. Poza tym regeneracja tego podzespołu to jakieś 1.5k, co w porównaniu z wartością auta jest dość śmieszną kwotą.
Co do wnętrza - znów, jeśli ktoś jest umysłowym wieprzem, to auto będzie wyglądać jak chlew bardzo szybko. Oczywiście mogą być wysiedziane fotele, ale przy obecnych standardach konstrukcyjnych i tak jest to jakieś 500k km (mniej więcej o połowę mniej w autach miejskich).
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

03 Sty 2018, 21:37

Chyba niestety sam bzdury opowiadasz.
Po 1) dlaczego jeśli jedno auto ma 300 tys km realne a drugie 100 to kosztuje nawet 5-6 tys więcej? Tak dla kaprysu?
Poza tym ktoś w rękawiczkach zmienia biegi, trzyma kierownice? To się wyciera jak laptop studentki

Nie mówiąc o tym że sam mam teraz A3 8L 1,9 tdi 280 tys pewnie skręcone i już turbo robiłem.
nie trzeba turbiny katować żeby sie posypała, duże przebiegi też to powodują.
Nie chce teraz auta które te 1,5k będzie wymagało na początek.
Więc nie chce dużego przebiegu i auta w którym świnie jechały.
Piesiu
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 15 05 2009
Przebieg/rok: 16tys. km
Auto: Audi A3 8L
Silnik: 1,9 tdi 130 ASZ
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

03 Sty 2018, 21:42

Skoro wiesz lepiej to po co pytasz?
Napaliłeś się o tyle, nic dobrego to nie przyniesie

Piesiu napisał(a):Nie chce teraz auta które te 1,5k będzie wymagało na początek.


Hue, hue, hue
Wymień rozrząd, olej, wszystkie filtry i wyjdzie nawet więcej. Nooo chyba, że tego też nie masz zamiaru robic bo taka perełka
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

03 Sty 2018, 22:35

Ok nie chcesz dużego przebiegu, tylko chodzi o to, żeby sprawdzić czy to auto faktycznie ma taki jak podany w ogłoszeniu a nie 2x większy. Kolejna sprawa, może przebieg jest faktyczny, ale auto jest po takim dzwonie, że strach myśleć... Chodzi nam o to, żebyś nie napalał się i mówił, że to perełka, gdzie opis sprzedawcy a właściwie jego brak daje do myślenia.

Aż sobie sprawdziłem i mogę Ci powiedzieć, że auto jest zarejestrowane w kraju od 3 miesięcy, więc gdzie było wcześniej nie wiadomo
Ostatnio edytowany przez Faber, 03 Sty 2018, 22:37, edytowano w sumie 1 raz
Faber
Aktywny
 
Posty: 262
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 18 03 2010
Auto: Mazda 6 / Laguna II
Silnik: 2.0 / 2.0T
Paliwo: Benzyna + LPG

03 Sty 2018, 22:36

Piesiu napisał(a):Poza tym ktoś w rękawiczkach zmienia biegi, trzyma kierownice? To się wyciera jak laptop studentki
powtórzę to po raz kolejny - jeśli ktoś dba, regularnie czyści auto, dba o lakier, plastiki wewnątrz etc, to nie ma prawa nic się z tym stać podczas normalnej eksploatacji.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

03 Sty 2018, 23:06

Faber napisał(a):Aż sobie sprawdziłem i mogę Ci powiedzieć, że auto jest zarejestrowane w kraju od 3 miesięcy, więc gdzie było wcześniej nie wiadomo


A jak to sprawdziłeś po nr rejestracyjnym? :o
Myślałem że bez vinu się nie da.

mike napisał(a):powtórzę to po raz kolejny - jeśli ktoś dba
a co to znaczy dbał? nie da się dbac o plastiki o wnętrze, chyba że wsiadał gołą stopą, językiem włączał przyciski i na kierownicy miał folię. Bo myć można fotele, tzn prać ale przetarcia jak się naprawia? plastiki tez można odkurzać ale takiego czegoś się szmatką z wodą nie zmyje w cudowny sposób. Poza tym zawieszenie, jak już będzie raz wytrzaskane to nigdy już do stanu fabryki nie wróci, bo to co w sklepach to nie to samo co na 1 montaż, dlatego np akumulatory fabryczne trzymają 10 lat a sklepowe 4 lata np. i o to mi chodzi, ja mam dość auta wytrzaskanego, bo taki mam obecnie ale to stare już auto, za 50 tys nie trzeba kupować bmw 320d wytrzaskane wzdłuż i wszerz z 2001 roku.
Piesiu
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 15 05 2009
Przebieg/rok: 16tys. km
Auto: Audi A3 8L
Silnik: 1,9 tdi 130 ASZ
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

03 Sty 2018, 23:38

Piesiu napisał(a):A jak to sprawdziłeś po nr rejestracyjnym?
Myślałem że bez vinu się nie da.


Są instytucje i firmy, które mają dostęp do różnych rzeczy :ok:
Faber
Aktywny
 
Posty: 262
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 18 03 2010
Auto: Mazda 6 / Laguna II
Silnik: 2.0 / 2.0T
Paliwo: Benzyna + LPG

04 Sty 2018, 08:19

galakty napisał(a): Numer należy do Auto-Naprawa, w opisie nie ma informacji o bezwypadkości. Do tego fajna oferta prywatna, skoro to firma

Faber napisał(a):Aż sobie sprawdziłem i mogę Ci powiedzieć, że auto jest zarejestrowane w kraju od 3 miesięcy

Dodając jedno do drugiego, trzeba podchodzić do tego auta jak pies do jeża. Po trzecie sprawdź sobie po ile są takie auta w DE.
[link do AutoScout24 wygasł]
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3674
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

04 Sty 2018, 09:56

Jak nie chcesz żeby twoje auto było wytrzaskane, żeby wszystko było cacy i 0 wkładu finansowego to kup nowe auto z gwarancją.


Pozdro
martinn22
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 132
Prawo jazdy: 20 06 2016
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Honda Civic EP2,Mazda3 III
Silnik: 1,6 110km, 2,0 120km
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002