Seat Cordoba I - drgania pedału hamulca i gazu

Seat Cordoba I - drgania pedału hamulca i gazu

28 Gru 2014, 19:32

Witam

Od jakiegoś tygodnia mam problem który polega na tym, że podczas jazdy co jakiś czas(często) zaczynają mi drgać dwa pedały - hamulca i gazu(jednocześnie). Po jakimś czasie od uruchomienia silnika zaczyna wyświetlać się kontrolka ABS, a mimo to drgania obu pedałów dalej następują.
Samochodu używam tyle co dojechać do pracy, a jest to bardzo nie komfortowe uczucie.
Już coś poczytałem z innych forum, ale nigdzie nie znalazłem tego przypadku co mi się przytrafiło.. Gdzieś wspomniano o pompie ABS bądź też o poduszkach silnika, ale się nie znam.

Liczę na porady - dzięki!
TaTaRaK
Początkujący

Prawo jazdy od: 01 04 2013
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Cordoba
Silnik: 1.6 75 KM/55 KW
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

Re: Seat Cordoba I - drgania pedału hamulca i gazu

29 Gru 2014, 01:19

Jak dla mnie, to raczej będzie to spowodowane właśnie wspomnianą pompą ABS. Poduszki raczej bym wykluczył, bo niby skąd ABS miałby przy tym świecić?
Podpis zwiał z miejsca zdarzenia - trwają poszukiwania.
kkamykk
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Frankfurt am Main
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Hyundai i40
Silnik: 1.6 GDI 135KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kia Sorento po zmianach Kia Sorento po zmianach
    Odświeżona linia i zmodernizowana konstrukcja skorupy nadwozia, nowy silnik benzynowy 2.4 GDI o niższym zużyciu paliwa i emisji spalin, wyższy komfort podróżowania i lepsze własności jezdne – to tylko niektóre ...
    Audi Design Close-Up - wzornictwo Audi obiera nowy kierunek Audi Design Close-Up - wzornictwo Audi obiera nowy kierunek
    Wzornictwo Audi obiera nowy kierunek. Z jednej strony jego celem jest zwiększenie różnic pomiędzy poszczególnymi seriami modelowymi, z drugiej w stylistyce przyszłych generacji Audi mają być bardziej widoczne ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Skoda 100, zabudowa silnika
      VERVA Street Racing 2010
      Fiat 500c GQ Edition
      Skoda Superb, Twindoor, pokrywa bagażnika wraz z szybą