Captiva pulsowanie pedału hamulca

19 Maj 2017, 17:12

Hej.
Mam captive 2006r, 2.0D 150 km z automatyczną skrzynią. Podczas hamowania pojawia sie pod pedałem pulsowanie i dźwięk podobny jak przy wlaczeniu abs. Dodam tylko że dzieje sie tak gdy silnik jest rozgrzany ok 90 stopni, a takze zdaje mi sie że tylko podczas zrzucania kolejnych biegów przez skrzynie. Czy ktos ma pomysł na tą przypadłość? Czy to układ hamulcowy vzy raczej cos ze skrzynią, sprzęgłem? Szukałem internecie ale nie dotarłem do podobnego problemu.
Pozdrawiam
Tomek
Siwek777
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Chevrolet Captiva LT
Silnik: 2.0 D 150KM
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2006

19 Maj 2017, 20:10

bistus1
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 16
Zdjęcia: 2
Miejscowość: Reykjavik
Prawo jazdy: 29 01 2010
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Ford Escape
Silnik: 3.0 V6 Duratec
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

20 Maj 2017, 08:09

Zdaje się, że to nie rozwiązuje mojego problemu, albo ja źle zrozumiałem Twój link. Zaznaczam jeszcze raz że problem występuje po rozgrzaniu auta do temperatury docelowej. Dodam że na początku maja wymieniałem klocki hamulcowe z przodu.
Mógłbyś mi podpowiedzieć tutaj co mam po kolei zrobić?
Siwek777
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Chevrolet Captiva LT
Silnik: 2.0 D 150KM
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2006

20 Maj 2017, 14:11

Wyciągnąć bezpiecznik od ABS i sprawdzić czy problem się nadal pojawia. Jeżeli nie, to problem tkwi w przegubie, uszkodzonym czujniku ABS lub uszkodzonym pierścieniu na przegubie, z którego czujnik ABS "czyta" ton jazdy, ewentualny poślizg i konieczność załączenia ABS.
bistus1
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 16
Zdjęcia: 2
Miejscowość: Reykjavik
Prawo jazdy: 29 01 2010
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Ford Escape
Silnik: 3.0 V6 Duratec
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    AMAZING PARTS - SKODA Octavia rozebrana na części
    SKODA razem ze School of Form zorganizowała wyjątkowe wydarzenie AMAZING PARTS, podczas którego Nowa Skoda Octavia zostanie rozebrana na części, a z nich młodzi projektanci/studenci School of Form, pod okiem znakomitego ...
    Gołoledź i ślizgawica – trudne warunki jazdy
    Gołoledź powstaje, gdy deszcz lub mżawka opada na podłoże o temperaturze niższej od zera. Spadające kropelki rozpływają się i zamarzają w postaci gładkiej, równej, przezroczystej warstwy lodu pokrywającej podłoże. ...