Seat Ibiza 6J problem centralnego zamka

29 Sty 2024, 19:36

Witam. Mam problem z centralnym zamkiem w ibizie 6j. Od jakiegoś czasu zamek tylnych prawych drzwi działa na zasadzie loterii (raz zamek działa przy otwieraniu/zamykaniu, a za chwilę nie działa). Na początku obstawiałem zamek. Był on wymieniany jakieś 3 lata temu na nowy (zamiennik). Jednak kilka razy nie zadziałał też zamek w drzwiach lewych. Czy posiada ktoś schemat instalacji elektrycznej tylnych drzwi? Kostki w zamkach są 6-cio pinowe i podczas zamykania/ otwierania na pinach pojawia się napięcie ale nie wiem czy sygnały wysyłane przez sterownik są prawidłowe (napięcie lub masa pojawia się na wszystkich pinach, na których pojawić się powinny). Może ktoś walczył już z takim tematem i coś podpowie?
tomaszmok85
Obserwowany
 
Posty: 2

29 Sty 2024, 20:44

Który rok auta ? Jest funkcja SAFE ? Sterownik wysyła napięcie na pin 1 i 2 . Zamknięcie /otwarcie . Czyli +/- 12 v lub -/+ . Silnik zamka . Reszta pinów to informacja zwrotna do sterownika o stanie zamka / otwarcia drzwi. Wymień zamek . Zamienniki nie żyją długo . Chyba że w tzw. przelotce pourywane kable. Sprawdzić .
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4723
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

30 Sty 2024, 17:39

Rok auta 2008. Nie wiem czy posiada funkcje safe. Jutro ściągne tapicerke i sprawdzę dokładnie czy na tych pinach pojawia się napięcie. W przelotce wszystko ok ponieważ wyciągałem niedawno całą wiązkę z drzwi i dobrze przyjrzałem się wszystkim kablom
tomaszmok85
Obserwowany
 
Posty: 2