Seat ibiza- kontrolka oleju

27 Sty 2017, 18:05

Witam. Posiadam seata ibiza 1.2 i mam pewien problem z kontrolka oleju. Ostatnio jadąc obwodnica (jakieś 15 min) zapaliła mi się czerwona kontrolka oleju i po chwili zgasla, od razu się zatrzymałem ale nie zauważyłem nic niepokojącego i pojechałem dalej. Po przejechaniu jakiś 150km sytuacja się powtórzyła, tym razem jadąc przez miasto. Oleju na pewno nie mogło brakować gdyż jest on w odpowiednim poziomie.
rancer666
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 15 08 2015
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Ibiza IV
Silnik: 1.2 64KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

28 Sty 2017, 17:25

Kontrolka informuje nie tylko o braku oleju, ale również o jego ciśnieniu. Przyczyn może być bardzo dużo - od mało istotnych, czyli wadliwego czujnika, po poważne, czyli np. zatkany ssak przed pompą, czy też wada samej pompy. Radzę udać się do mechanika.
Autotesto
Początkujący
 
Posty: 143
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie posiadam

29 Sty 2017, 17:00

mam problem z pózno gasnąco kontrolko oleju tylko ze w santa fe 2.2 crdi po zapaleniu gdy jest zimny kontrolka gaśnie po około 20s gdy ciepły gaśnie odrazu wymieniłem gumke tako w filtrze która służy jako zawór zwrotny nic nie pomogło filtr mann silnik gdy zapali nie słychać jakiś dziwnych dzwieków własnie słychać po 4s jakby silnik miał ciśnienie bo praca robi się cichsza tylko kontrolka jeszcze świeci na rozgrzanym nie świeci nawet jak go przyduszam nawet nie mrugnie olej cały czas elf 5w 40 tylko ostatnie 2wymiany miał inne oznaczenie pod nazwo moze on jest winowajco po zapaleniu zawsze jest ok nawet w mróz ostatnio -20 gasła po około 20s a jak ciepły ok kiedyś ktoś pisał ze rozwizał ten problem zostawił numer tel lecz należy już do innej osoby pare osób czytałem że tak ma i jezdzi nawet 2 lata
tomekjed84
Nowicjusz
 
Posty: 17
Prawo jazdy: 10 10 2004
Przebieg/rok: 17tys. km
Auto: hiundai santa fe
Silnik: 2.2 crdi
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

31 Sty 2017, 12:47

Sprawdzić ciśnienie oleju manometrem. Jak będzie prawidłowe, to do wymiany czujnik ciśnienia oleju. Jak będzie słabe, to do sprawdzenia pompa oleju. 20 sekund to dużo za długo żeby kontrolka silnika gasła. Powinna gasnąć od razu po uruchomieniu silnika ( 1-2 sekund ).
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

05 Lut 2017, 16:32

problem rozwiązany w 90 procentach wiec po ostatnim poście zaczeło być gorzej kontrolka ze stanu zimnego gasła po 35s i zaczeła mrugać mechanik pompa oleju że szrot i silnik zwróciłem się z pomoco do serwisu gdyż dziwne było ze zaczeło się nagle po wymianie kazali na początek sprawdzić filtr oleju gdyż można popełnić tam dwa błedy a pózniej skupić się na oleju wiec filtr został sprawdzony i faktycznie były popełnione te dwa błedy porawiono ale niedało to porawy wiec olej zlany i wlany świeży ten sam i kontrolka gśnie z 30s teraz po 6s-7s poprawa 23s i nie mruga silnik cicho pracuje wszystko wróciło do porzątku jak mi wyjasniono winowajco jest olej przepalił się po 5tys km i stracił baze lepkość ten pewnie też zaraz to zrobi dlatego muszę kupić jakiś dobry 5w-40 ten elf evolison nastepca ldx niewytrzymuje temperatury i się utleni przepala chociąz na papierze ma normy super wyjaśniono mi tak jest to olej hydrokinetyczny czy jakoś tak czyli mineralny podany jakieś obróbce po której ma mieć właściwosci syntetyka a naprawde jest to dobry minerał czyli zabójstwo dla dizla nowszej generacji sprzedawany jako syntetyk tylko sprawa wygląda tak że 80 procent syntetyków to właśnie są takie te prawdziwe kosztujo prawie 200 zł za 4-5 l te niby też syntetyk 80-130 zł i własnie jest dużo o tym na forum o olejach ze firmy własnie minerał podajo obróbce i puszczajo jako syntekt tylko suyntek jest z gazu a te siki z ropy i tu też stracił baze i stał się minerałem czyli szok dla silnika mrozy słaba jakść lepkość woda olej równięż wpływa na podciśnienie mówiono mi żę dobry olej syntetyk urwie mi te 3s jeszcze na kontrolce gdyz w serwisie mieli taki przypadek dlatego kazali zacząć od tego na tym oleju porostu nie zgaśnie odrau gdyż naprawde to dobry minerał :mrgreen: i niebedzie tak wtedy ten elf ldx dawał rade nastepca to przeraklamowana substancja w benzynie da rade gdyż niema turbo egr i takich nowych wynalazków pytanie teraz jaki olej serwis zaproponował mi castrola ale majo z nimi umowę
tomekjed84
Nowicjusz
 
Posty: 17
Prawo jazdy: 10 10 2004
Przebieg/rok: 17tys. km
Auto: hiundai santa fe
Silnik: 2.2 crdi
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

05 Lut 2017, 16:57

a i jeszcze jedno ludzie jak kontrolka gasnie po 3s-4s ze stanu zimnego nie panikujcie to nie awaria po pierwsze jakość oleju po drugie czujnik cisnienia zalezy od ilu bar ma pokazywć gasnąć cisnienie jak wyżej to świeci właśnie te 3s jak niżej to gaśnie odrazu jak czujnik po paru s wyłapie zamałe to kontrolka zaświeci miałem tak seacie gasła wraz załapaniem silnika a pewnego mrożnego ranka pale zgasła odrazu a po 10s zaczeła mrugać okazało sie ze olej dał dupy odma zamarzła woda sie wydzieliła olej minerał gdyż samochód żony miał 18 l i spalał olej i własnie wyłapała ciśnienie zgasła a pochwili cisnienia nie wzrosło do wymaganego i zaczeła świecić i dlatego jak wam świeci po zapaleniu 3s to czujnik wyłącza po uzyskaniu wymaganego ciśnienia mróz -20 benzyna strzał od pierwszego olej gesty a tu 1s i olej jest już wszędzie hhhaaaahhhaaa porostu czujnik ma zanirzono wstepno wartość ciśnienia a inny wyszą uważajcie na oleje wiekszość syntetyków to wzbogacone minerały czyli oleje hc
tomekjed84
Nowicjusz
 
Posty: 17
Prawo jazdy: 10 10 2004
Przebieg/rok: 17tys. km
Auto: hiundai santa fe
Silnik: 2.2 crdi
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Na obcej drodze w okresie Wakacyjnym
    Okres wakacji to czas wielkich wyjazdów. Często przygotowania do nich trwają cały rok, a czasami decyzja o kierunku wyprawy podejmowana jest spontanicznie i w ostatniej chwili. Przed każdą podróżą musimy jednak ...
    Kierowco, nie urządzaj samochodowych kuligów
    Zima zachęca do aktywnego wypoczynku, a rodzice, próbując uatrakcyjnić dzieciom dni wolne od nauki, czasem realizują niebezpieczne pomysły. Jednym z nich są samochodowe kuligi, czyli ciągnięcie przez jadący samochód ...