Seat Ibiza - problem z odpalaniem/sam garnie i nie swieci sie kontrolk

Seat Ibiza - problem z odpalaniem/sam garnie i nie swieci sie kontrolk

22 Paź 2015, 14:04

Witam

Jestem wlascicielem seata ibizy 99r. 1.9TDI.

Zdarzylo mi sie jakies 4 razy tak, ze po zgaszeniu samochodu, przy probie odpalenia auto nie chcialo zapalic. Nie swiecila sie kontrolka od swiec. Normalnie przekrecajac kluczyk swieci sie ladowanie, olej, reczny jesli zaciagniety itp i kontrolka swiec. Wtedy nie palila sie i reakcja na przekrecenie kluczyka dalej byla taka, ze rozrusznik krecil(normalnie, z duza moca), a auto nie chcialo odpalic. Tak jakby byl odciety doplyw paliwa czy cos.

Zdarzylo mi sie tak jakies 4 razy w ciagu roku, wiec ignorowalem problem. Tym bardziej, ze po ok. minucie samo sie naprawia.

Jednak ostatnio zgasl mi 2x podczas jazdy i raz w trakcie jazdy tak jakby zgasl na 0.5s, pozniej sam odpalil z rozpedu.

Zawsze naprawia sie samo po ok. minucie.

Co moze byc powodem czegos takiego? Gdzie szukac problemu?
Stacyjka? Jakies zabezpieczenie przed kradzieza? Zasniedziala styka?
Stannny
Nowicjusz

Auto: Brak

Re: Seat Ibiza - problem z odpalaniem/sam garnie i nie swieci sie kontrolk

26 Paź 2015, 17:07

Polecam gruntowny przegląd skoro takie problemy występują. Prawdopodobnie coś się wytarło w silniku. [Reklama}
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 27 Paź 2015, 10:47, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
Some
Nowicjusz

Auto: Citroen Cactus
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak czytać etykietę na oponach? Jak czytać etykietę na oponach?
    Etykieta opony jest cechą opon pojazdów mechanicznych. Producenci opon dla samochodów osobowych, lekkich i ciężkich samochodów ciężarowych, od listopada 2012 zobowiązani są do podania na naklejce lub ...
    SKODA Octavia RS na Festiwalu Prędkości Goodwood SKODA Octavia RS na Festiwalu Prędkości Goodwood
    Podczas Festiwalu Prędkości Goodwood 2013 SKODA po raz pierwszy zaprezentuje Nową Octavię RS. Nowa SKODA Octavia RS to sportowa i jednocześnie najszybsza seryjna wersja najważniejszego modelu marki. Samochód będzie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • WST 1/4 MILI - Dajtki
      Nowe Renault Twingo, przód
      Auto City - miasto marek grupy Volkswagen
      Model zalenie sterowany - offroad RC, 5