SEAT LEON 1 1.4 - samochód raz odpala a raz nie

09 Wrz 2022, 21:16

Problem zaczął się już dużo wcześniej kiedy po przekręceniu kluczyka usłyszałem tylko cyknięcie. Wymieniłem szczotki i był spokój na kilka miesięcy. Problem wrócił rozrusznik był regenerowany, oraz po kilku miesiącach znów auto raz zapalało a raz nie. Teraz jestem po wymianie całego rozrusznika i problem nadal jest. Zauważyłem że kiedy przytrzymam przekręcony kluczyk dopiero kilka sekund od cyknięcia rozrusznik zaczyna kręcić, jednak nie jest tak za każdym razem (czasem odpali bez żadnego problemu).
Więc w czym jest problem jeśli rozrusznik jest nowy?
Jake535
Nowicjusz
 
Posty: 3
 • 10 Wrz 2022, 10:18

  Ja bym tu zajrzał do przekaźnika dzięki któremu rozrusznik otrzymuje prąd po przekręceniu kluczyka być może ma już trochę nadpalone styk i nie zawsze załącza się tak jak powinien po podaniu napięcia dlatego rozrusznik nie kręci.
  Rokiko
  Forumowicz VIP
   
  Posty: 7239
  Zdjęcia: 24

  11 Wrz 2022, 11:32

  Postaram się wymienić ten przekaźnik i dam znać czy jest poprawa.
  Jake535
  Nowicjusz
   
  Posty: 3

  11 Wrz 2022, 14:54

  Z tego co wiem chodzi o przekaźnik 109. Dostałem się do przekaźników pod kierownicą ale takiego tu nie widzę. Więc może chodzi o inny przekaźnik? Albo znajduje się on w innym miejscu?
  Jake535
  Nowicjusz
   
  Posty: 3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

   Mówią, że wystarczy jechać ostrożnie - alkohol i kierowca
   Użytkownicy dróg będący pod wpływem alkoholu są znacznie bardziej narażeni na udział w wypadku. Statystyki pokazują, że w Polsce w 2021 roku uczestniczyli oni w 2488 wypadkach drogowych, w których śmierć poniosło ...
   Opel ADAM mały elegancki samochód miejski
   Firma Opel wraz z całkowicie nowym pojazdem ADAM po raz pierwszy wprowadza na rynek mały elegancki samochód miejski, a tym samym toruje swojej marce drogę do rozwoju w modnym segmencie A. Opel ADAM łączy w sobie śmiałą ...