Seat Leon II / Golf 6 Spryskiwacze reflektorów

17 Lut 2015, 20:05

Witam serdecznie,
Panowie (i Panie?) mam pytanie odnośnie podłączenia spryskiwaczy pod zasilanie. Kupiłem Leona II (w tytule Golf 6 bo spryski są z tego co wiem takie same) po wypadku z przodu. Wymieniłem zderzak na nowy ze spryskami (w starym też były ale dostałem cały komplet więc włożyłem nowe) i po włączeniu sprysków nie działają... przypomniało mi się, że nie znalazłem żadnego kabla zasilającego, który by pompował ten płyn do tych spryskiwaczy. I tutaj moje pytanie - gdzie się go podłącza i jak wygląda? Czy może włączenie spryskiwaczy w reflektorze to jakaś skomplikowana operacja? W innych autach, które użytkowałem wystarczyło przytrzymać trochę dłużej manetke od sprysków i wtedy reflektory też się "psikały"... a tutaj nic nie wychodzi więc na 99% jestem pewien, że chodzi o zasilanie... Chyba, że o czymś jeszcze zapomniałem? Samochód już jest złożony... ale mimo wszystko jak coś zdejmę zderzak i to zrobię. Dlatego proszę o informacje co i jak tam wygląda...
Slighty
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość:

17 Lut 2015, 20:31

Żeby spryskiwacze reflektorów działały, to potrzebny jest zbiorniczek z płynem i pompka wysokociśnieniowa plus oczywiście przewody. Wysokociśnieniowe. Pompka od reflektorów powinna być za prawym reflektorem, jak dobrze kojarzę i jest wmontowana na sztorc. Jeżeli auto było po wypadku, to być może nie ma tej pompki - zależy jak bardzo było uszkodzone. Zbiorniczek na płyn musi mieć dwie pompki i jak dobrze pamiętam ma pojemność 5,5 litra zamiast 3 litów.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Hyundai i20 1,0 T-GDi MT o mocy 100 KM
    Hyundai i20 posiada silnik benzynowy generujący równe 100 KM o pojemności jednego litra i tym samym umożliwia on sprint do "setki" w czasie 10,7 sekundy. Napęd przekazywany jest za pomocą manualnej skrzyni biegów ...