Seat Leon reference/copa style vs Honda Civic 5d 2012

23 Lip 2012, 07:43

Honda: https://www.honda.pl/cars.html
Seat: https://www.seat.pl

Cześć, mam do Was prośbę. Otóż w rodzinie zastanawiamy się nad kupnem samochodu, mama upiera się nad Hondą, tata jest neutralny a ja jestem za Seatem. Teraz bardzo proszę abyście napisali mi który z tych samochodów będzie lepszy ( nie chodzi mi o wygląd, moc/pojemność silnika) tylko o jakość wykonania tych samochodów(jakość kaloserii, siedzeń, silnika, zawieszenia itp.). Który będzie lepszy na nasze "piękne" polskie drogi. Nie chcemy aby zaraz po wyjeździe z salonu było trzeba jechać do mechanika. Obecnie mamy opla vectre który przez 12 lat działał bez zarzutów, chcielibysmy aby z przyszłym samochodem było podobnie ;)

Podajcie wszelkie plusy oraz minusy, tylko proszę o szczerość. :wink:
Robertlh1
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 31 07 2012

23 Lip 2012, 09:38

Ile pieniędzy na autko? Civic ma twarde zawieszenie. Seat jeśli się nie mylę ma silniki tsi. Tu znowu turbina. Wątpię że długo wytrzymie. Poczytaj o hyundaiu i30. W auto swiacie wygrywa w testach z nowym civicem. Zresztą kolega ma civica i już coś naprawial w zawieszeniu.
fizzy12
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 157
Zdjęcia: 1
Auto: Kia Ceed SW
Silnik: 1.6 GDI 135 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

23 Lip 2012, 10:59

Ok dzięki za odpowiedź. Wiesz co max 70 tyś, najlepiej do 65 tyś. A hyundai i30 ten nowy mówisz że dosyć wytrzymały? Poczytam jeszcze o nim.
Robertlh1
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 31 07 2012

23 Lip 2012, 11:10

Dla mnie Civic.
Leon dobrze się prowadzi, lepiej niż Honda ale Civic ma to czego nie ma większość kompaktów- miękkie i komfortowe zawieszenie, co prawda w próbach sprawnościowych słabo jej idzie ale kto się ściga zwykłym kompaktem? w dodatku nowy model ma już całkiem przyzwoite gumowo-miękkie wnętrze.
W rodzinie mam 2 Leony II 1.6 MPI przed FL-jakość wnętrza jest tragiczna podobnie jak spasowania innych elementów, tam już po 30tys. km wnętrze praktycznie całe koncertowało, za to układ kierowniczy i jezdny lepszy niż w Hondzie, skrzynie biegów porównywalne ale na dobrym poziomie-precyzyjne.
W dodatku Civic to świeżynka na rynku a Seat model schodzący(choć na pewno będzie można liczyć na duże rabaty).
Przy dłuższej eksploatacji obawiałbym się też silników TSI i nie chodzi o turbinę lecz o bezpośredni wtrysk, koszty mogą być równie wysokie jak w nowoczesnych dieslach, Honda ma też prostsze zawieszenie.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

23 Lip 2012, 11:31

Okey, dzięki Panowie za pomoc, myślę że mimo bardzo uroczego wyglądu seata, zdecydujemy się nad innym samochodem ( Honda 5d albo jeszcze ten Hyundai 100 konny 1.4 MPI) Jak macie o nim jakieś opinie to też chętnie poczytam od Was. Pozdrawiam.
Robertlh1
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 31 07 2012

23 Lip 2012, 17:28

Powiem tak. I30 i civic są na dobrym poziomie. W każdym teście porównawczym i30 wygrywa. Ale do rzeczy. Za kwotę 65 tysięcy wyrwiesz hyundaia elantre. I to dobrze wyposażoneg coo. Za taką kwotę nie patrz na i30 i civica.. Co do silników mpi hyundaia... Kolega ma elantre roj czasu. Przebieg 20 tysięcy i wszystko ok. Co zaskoczyło najbardziej auto mi pali w mieście 7-8 litrów. I kolega mierzyl to osobiście nie patrząc na komputer. Max miał 9-10 przy czym kręcił auto do 5 tysięcy obrotów. Ten hyundai mało pali. A jeździłem nim i bardzo fajnie się prowadzi. Mam 187 i z odsuniętym na maxa fotelem miałem dużo miejsca na nogi.
fizzy12
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 157
Zdjęcia: 1
Auto: Kia Ceed SW
Silnik: 1.6 GDI 135 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

23 Lip 2012, 17:41

Dzięki kolego za doradzenie, na pewno weźmiemy to pod uwagę przy wyborze samochodu :) Co do Hyundaia Elantra nie ma szans to musi być hatchback.
Robertlh1
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 31 07 2012

23 Lip 2012, 17:43

Szkoda. Bo elantra to dużo większe auto w podobnej cenie. No i bagażnik większy :)
Przejedź się do salonu z rodzicami i niech sami ocenią. Ale i30 też bardzo fajny. Elantra powala wyglądem. Mimo że to auto kompaktowe to zwraca uwagę. Nie to co skoda octavia(nie ma to na celu urażenia posiadaczy). Po prostu skoda robi auta klasyczne. Hyundai ma inną i nowoczesną stylistykę :)
Sam zresztą zobaczysz
fizzy12
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 157
Zdjęcia: 1
Auto: Kia Ceed SW
Silnik: 1.6 GDI 135 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

23 Lip 2012, 17:49

Właśnie mamy się wybrać nie długo i wtedy zobaczymy osobiście jak to wygląda. Ten samochód ma być dla mnie za parę miesięcy więc mama upiera się że nie będą mi kupowali sedana jakim jest wspominany przez Ciebie hyundai dlatego pod uwagę bierzemy tylko hatchback'i. Ale faktycznie autko piękne! :!:

edit//

Poczytałem też trochę o wadach Hyudaia i30 jak i Hondy Civic 5d i powtarzajace się problemy to:
Hyundai - łuszczący się lakier
Honda - stukotanie w zawieszeniu - w obu samochodach wady PODOBNO WYSTEPUJA nie długo po kupnie!

Macie jakieś zdanie na ten temat?
Ostatnio edytowany przez Robertlh1 23 Lip 2012, 18:02, edytowano w sumie 2 razy
Robertlh1
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 31 07 2012

23 Lip 2012, 17:57

Ja też polecam Hyundaia i30. Oglądałem auto w salonie i ma jedna z najobszerniejszych kabin w segmencie. Auto ma prostej budowy silnik więc pojeździ długo. Zresztą trwałość dzisiejszych Hyudaiów jest na poziomie Toyoty czy Mazdy. Wiem bo sam mam dwa Hyundai'e.
Ja też namawiałem ojca na Elantrę, bo ma piękną linie ale była dla niego za niska i wolał wyższego ix20.
Co ciekawe Hyundai ma najniższy spadek wartości ze wszystkich kompaktów łącznie z VW, Toyotą czy Audi.
Na korzyść przemawia rozsądna cena i dobre wyposażenie:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Przyjżyj się też nowej Kii Cee'd
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Honda cenowo celuje bardziej w segment premium dlatego trzeba więcej za nią dać. Ogólnie auto na plus i porównywalne jakościowo z Hyundaiem
Seata sobie odpuść, bo auto schodzi z rynku i na początku przyszłego roku spodziewany jest następca. Tutaj masz fotki i opis Leona III
nowy-seat-leon-zaprojektowany-calkowicie-od-podstaw-vt57330.htm
Kupisz stary nowy samochód w dodatku z niepewnym silnikiem, który Bóg wie ile pojeździ.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

23 Lip 2012, 18:01

A możesz skomentować te PODOBNO najczęstrze wady, które zamieściłem w poście nad Tobą (edytowałem ale mnie wyprzedziłeś z odpowiedzią) :D
Robertlh1
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 31 07 2012

23 Lip 2012, 18:02

Przekonaj rodziców do sedana :P
Te auto ma bagażnik sporo większy od i30 i civica. Można się spakować na wakacje i wyjechać. W i30 i civicu też ale dużo miej wejdzie. A o komforcie nie wspominam... Dużo większe autko.
Przekonaj bo warto. Masz 132 km, które spokojnie wystarczają, no i niskie spalanie. 7-8 litrów.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

66 tysięcy z lakierem metalizowanym.

W tym wyposażeniu 2 strefowa klima, kierownica regulowana w 2 płaszczyznach, alusy, czujnik deszczu, skórzana kierownica i gałka zmiany biegów itp.

A jeśli chcesz podgrzewane fotele i inne zbędne gadżety to masz za 70 tyś wersję style.


[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Ale uważam że comfort by wystarczyło :)
fizzy12
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 157
Zdjęcia: 1
Auto: Kia Ceed SW
Silnik: 1.6 GDI 135 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

23 Lip 2012, 18:05

Ja Ci powiem że łuszczący się lakier .. Hmm .. Ja miałem 12 lat hyundaia nic takiego nie występowało. Tyle że ja dbałem o samochód. Co do stukania zawieszenia w hondzie to prawda. Kolega wymieniał zawieszenia na lepsze rok po kupnie. Nawet go w salonie ostrzegano że coś takiego może się zdarzyć :)
fizzy12
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 157
Zdjęcia: 1
Auto: Kia Ceed SW
Silnik: 1.6 GDI 135 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

23 Lip 2012, 18:09

Wady Hyundai'a występowały w poprzednim modelu. Ten wyszedł w tym roku i już powinien być wolny od tych wad. W poprzedniku nagminnie przepalały się również żarówki ale w innych modelach i co za tym idzie w nowym i30 ten problem wyeliminowano.
Co do Hondy to raczej "ten typ tak ma" :) w nowym to też nie powinno sięjuż zdarzać, bo auto też wyszło w tym roku.

Jeśli chodzi o Elantrę to trzeba skoczyć do salonu i obejżeć, bo zakładam, że Twoi rodzice (mama) nie chcą kupić sedana z tej racji, że jest dłuższy i trudnej się nim parkuje (a z tym kobiety mają duże kłopoty :mrgreen: ) a to wg mnie bzdura, bo sprawny kierowca i busem zaparkuje bez problemu.

edit:
w moich Hyundai'ach też nic się nie łuszczy ale to wada tylko starej "i30tki"
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

23 Lip 2012, 18:23

Dzida a z ciekawości. 11 sekund do 100 wystarcza? I co sądzisz o tej ofercie ;p

https://www.hyundai.koreamotors.pl

Bo ciekawa oferta tyle że autko ma 12 sekund do 100..
fizzy12
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 157
Zdjęcia: 1
Auto: Kia Ceed SW
Silnik: 1.6 GDI 135 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna