Seat Leon reference/copa style vs Honda Civic 5d 2012

23 Lip 2012, 18:28

Ok dzięki za pomoc, ja jestem za Hyundaiem, jednak moi rodzice za Hondą, dam znać co w rezultacie kupimy, chociaż to może trochę potrwać ;D

Co do i40 to nie - za drogo a poza tym to kombi ;P
Osiągi nie grają roli, to ma być potem samochód dla mnie a ja nie zamierzam bawić się w kierowce rajdowego ;D Jak zaczne zarabiać to wtedy będę myślał o innym samochodzie ;)
PS: date egzaminu mam przy moim profilu - czyli 31.07 więc trzymajcie kciuki. Jeszcze raz dzięki! :D
Robertlh1
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 31 07 2012

23 Lip 2012, 18:33

Przekonaj ich gwarancją. Hyundai ma 5 lat honda 3 bodajże. Zresztą jak porównają elantrę do civica w środku to się przekonają. A co do i40. To pytam Dzidy bo sam będę kupował autko :d
fizzy12
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 157
Zdjęcia: 1
Auto: Kia Ceed SW
Silnik: 1.6 GDI 135 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

23 Lip 2012, 18:37

@fizzy12
Jeśli rabat jest prawdziwy to bardzo ciekawa ta oferta, bo to najbogatsza wersja. Jak na tak słabego diesla to te 12s to dobry wynik w takim dużym aucie. Za to będzie mega oszczędny jeśli bedzie w trasie często, bo filtry cząstek stałych w mieście to zmora nowoczesnych diesli.
i40 strasznie mi się podoba w środku, bo również go oglądałem w salonie tyle, że sedana przy okazji zakupu ix20. Nie wiem jak można kupić jakiegoś passata jak ma się do wyboru takie ładne i równie dobre auto w dodatku tańsze średnio o 10 tys. :)

Taki czas do setki dla innych wystarczy dla innych nie. Mi by wystarczyło, bo nie jestem typem młodego upalającego gumę :D Bardziej się liczy elastyczność np. od 60-100 lub 80 - 120km/h, bo to nam obrazuje jak dynamiczny jest przy wyprzedzaniu Sam sobie odpowiedz jak często piłujemy auto aby jak najszybciej dobić do setki, a jak wyprzedzamy tira itp :)

@Robertlh1
Powodzenia w egzaminie i szukaniu auto, bo to drugie to przyjemność jak dla mnie :D
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

23 Lip 2012, 18:50

Wiesz ja szukam samochodu dla rodziny. Mam około 90-100 tysięcy. Ale ta oferta jest ciekawa. Robię rocznie koło 10 tys i jeżdżę głównie w mieście. Trasa raz może 2 w roku. A jak ten silnik sprawuje się przy wyprzedzaniu? Bo gdi to prawie to samo :) Różnica 0.6 sekundy :p
fizzy12
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 157
Zdjęcia: 1
Auto: Kia Ceed SW
Silnik: 1.6 GDI 135 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

23 Lip 2012, 18:54

Jeśli robisz tak mało km i w mieście to lepszy będzie zdecydowanie benzyniak, ponieważ filtr DPF szybko się zapycha i silnik traci moc i trzeba jechać do serwisu na "przepalenie" bądź pojechać w trase 100 - 200 km. Myślę, że diesel będzie elastyczniejszy w niższych prędkościach obrotowych.
Jednym słowiem bierz benzynę ...no chyba, że wyrwiesz diesla w niższej cenie jak np tu ale ten nieszczęsny filtr ;/
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

23 Lip 2012, 18:58

To sądzisz żę 1.6 gdi wystarczy do wyprzedzania? To coś jak twój. Opisz na przykładzie twojego doświadczenia ;d
fizzy12
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 157
Zdjęcia: 1
Auto: Kia Ceed SW
Silnik: 1.6 GDI 135 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bezpieczne auta służbowe
    Światowa Organizacja Zdrowia WHO szacuje, że około 30% wypadków drogowych na świecie powiązanych jest z pracą. Dodatkowo Bank Światowy, przygotowując rekomendacje dla poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce, ...

23 Lip 2012, 19:07

dzida można kupić bo i40 po prostu wielu osobom nie odpowiada choćby ze względu na praktycznie zerowe możliwości konfiguracji.
Polecam test znajomego redaktora:
[link do AutoGaleria wygasł]
Zauważył też podobną wadę co mój ojciec, ten samochód po prostu gorzej jeździ niż Passat, Mondeo czy 508 i to jest dość odczuwalne już podczas jazdy próbnej.
Mniemam, że to właśnie składa się na tak marne wyniki sprzedaży.
Za te pieniądze jednak warto się zainteresować u konkurencji dostaniesz albo starocia w rodzaju Mondeo czy Laguny III albo coś wolniejszego, gorzej wyposażonego.
I nie wierz AŚ, tak jak kiedyś bardzo promowali VW tak teraz promują Hyundaie/KIA.
Polecam jazdy tymi autami a nie bazowanie na opiniach z motoryzacyjnego odpowiednika faktu.
To dobre auta które warto kupić a stosunek cena/jakość jest lepszy niż większość konkurentów ale już nie przesadzajmy z tymi pochwałami.
Ostatnio edytowany przez Jasiek90 23 Lip 2012, 19:13, edytowano w sumie 4 razy
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

23 Lip 2012, 19:08

U mnie jest 1,6MPI czyli benzyniak bez wtrysku bezpośredniego.
1,6MPI ma 125KM a 1,6GDI/135KM. ix20 z silnikiem jak u mnie rozpędza się w 10,9s do setki i nie ma najmniejszych problemów z wyprzedzaniem. Wiadomo czasem trzeba zredukować, bo na 6tce raczej się nie wyprzedza :D
1,6GDI ma lepszy moment obrotowy ale i40 waży troche więcej więc ogólne wrażenia będą podobne. Spalanie na korzyść GDI nawet do 1l/100km ale to zależy od kierowcy :)
Ja miałem w ix20 średnie spalanie 6,1l/100km, a mój ojciec 7,1l/100km na podobnym odcinku naszego pomiaru (jeździliśmy po ok 100km w różnych warunkach miasto/trasa). Ja oszczędzałem, bo nie dotarty i nie mój :lol:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

23 Lip 2012, 19:14

@Jasiek90
Tu masz racje ze możliwości konfiguracji są problemem koreańców dlatego dużo sprzedaje się u na Skód i VW bo każdy sobie konfiguruje auto wg własnego upodobania i nie lubią jak im producent narzuca z góry. To jest wada przyznaje. Ale i tak ceny podobnych wersji są o wiele niższe jeśli dobrze policzyć więc na jedno wychodzi :)

Słabe wyniki przedaży i40 raczej wynikają z tego, że Polak woli wydać 100k na renomowanego niemca czy japońca niż "nieznajomego" koreańczyka i nawet nie zaglądają do salonów niestety.
Statystyki sprzedaży marek pokazują, że Hyundai bardzo dobrze zaczyna sobie radzić u nas, bo ludzi zaczeli dostrzegać ich zalety (bezawaryjność, nieskomplikowanie, dobre wykonanie i niskie ceny)
Najlepiej podsumował to pracownik salonu Hyundai'a: "wiele osób do nas przychodzi i jest zaskoczona, że u nas sa takie fajne samochody"

Co do jazdy się nie wypowiadam, bo nie jeździłem żadnym z powyższych ale nie przecze, że tak nie jest, bo koreańczycy nigdy nie byli mistrzami w tej kwesti ;)
Ostatnio edytowany przez dzida 23 Lip 2012, 19:19, edytowano w sumie 2 razy
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

23 Lip 2012, 19:17

dzida napisał(a): silnik traci moc i trzeba jechać do serwisu na "przepalenie" bądź pojechać w trase 100 - 200 km.


ojj Dzida Dzida.

Wypalenie filtra na trasie to jazda 20 - 30 minut z 3tysiącami obrotów na liczniku i się wypala - sam wypalałem to wiem :wink:, w ASO zapłaciłbyś za to z 400zł.

@fizzy12
Oczywiście na Twoim miejscu przy takich małych przebiegaj zakupuj benzynę.
Dzikuu
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 86
Miejscowość: Wrocław
Auto: BMW E46

23 Lip 2012, 19:19

@Dzikuu
ASO Alfy Romeo zaleca taką trasę aby kompletnie go wypalić. Wujaszek ma 147 1,9JTD z salonu. Jak masz blisko autostradę to tym lepiej bo łatwo utrzymać prędkość więc 30min może starczyć.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

23 Lip 2012, 19:24

Tym bardziej, że Hyundai ma naprawdę oszczędne to 1.6 GDI.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

23 Lip 2012, 19:30

Nie jeżdżę na autostradach 200 km na godzinę. Zawieszenie wolę by było nastawione na komfort. Zresztą i40 w porównaniu do Superba jakoś się prowadzi. Bo jeździłem Skodą i tam dopiero czuć przechyły :)
Nie wiem jak można tym autem jeździć z silnikiem 260 km i dsg ;p
fizzy12
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 157
Zdjęcia: 1
Auto: Kia Ceed SW
Silnik: 1.6 GDI 135 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

24 Lip 2012, 22:38

Dzida. Jak uważasz. Z 2.0 gdi będzie można utrzymać spalanie w granicach 9-10 litrów w mieście?
fizzy12
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 157
Zdjęcia: 1
Auto: Kia Ceed SW
Silnik: 1.6 GDI 135 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

25 Lip 2012, 16:49

Nawet wg producenta spalanie w mieście to 10,4l więc może być cieżko. Raczej liczyłbym na 11l chodź nie znam Twojego stylu jazdy. Myślę, że jedynie jakbyś się mcno stosował do zasad ecodrivingu to by się udało osiągnąć 9l. System start-stop pomaga w oszczędzaniu paliwa szczególnie w mieście (w Hyundaiu nazywa się bluedrive)
Chociaż ja osiągnąłem spalanie niższe niż podaje producent swoim Hyundaiem (o 0,4l) bez tego systemu i nie stosowałem ecodrivingu.
11l w mieście przy 177KM (prawie 200konny!) to i tak byłby akceptowalny wynik.
średnie spalanie 7,5l (realnie pewnie z 8,5l, bo tak zawsze dodaje sobie z 1l do fabrycznych danych) też jest wg mnie bardzo dobrym wynikiem
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010