Sedan/kompakt do 22-25k

06 Wrz 2021, 23:05

Hej, chciałbym zmienić swoje autko na coś nowszego (aktualnie Corsa '05 1.2). Wstępnie myślałem o jakimś sedanie lub kompakcie z rocznikiem produkcji >=2011.
Wymagania:
- w miarę możliwości oszczędny i stosunkowo niezawodny silnik (benzyna, ewentualna możliwość instalacji LPG)
- klima
- elektryczne szyby/lusterka
- dobre zabezpieczenie antykorozyjne
- skrzynia manualna lub automatyczna (choć tutaj może być problem ze znalezieniem sensownego egzemplarza w tym przedziale)

Wstępnie rozważałem następujące auta:
- Skodę Rapid (silnik 1.2 105KM)
- Chevrolet Cruze (1.6 124KM)
Co myślicie o tych modelach? Warto, czy lepiej odpuścić i szukać czegoś innego?

Pozdrawiam
szczypek1337
Nowicjusz
 
Posty: 5

07 Wrz 2021, 09:50

Patrząc na Twoje wymagania szukaj najlepiej silnika niewysilonego bez dodatkowego osprzętu jak np. turbo itp.
Co do Skody to silnik 1.2 MPI może być i jak auto Ci się podoba to po prostu szukaj egzemplarza z takim motorem.
szczypek1337 napisał(a):Chevrolet Cruze (1.6 124KM)
Tu chyba silnik ma regulację zaworów na szklankach i wymagane sprawdzanie luzów na gazie co 30 tkm. Sporo ich jeździ tak przerobionych tylko trzeba pamiętać o tych okresowych kontrolach luzu zaworowego.

Przy takich założeniach można jeszcze zwrócić uwagę na Kia Ceed, Hyundai i30 z silnikami MPi były dwie wersje 1.4 i 1.6. Jak byś chciał coś z grupy VAG to z silnikiem 1.6 MPI Golf, Octavia, Leon tylko nie wiem czy rocznikowo zmieścisz się w założeniach i cenie (może na styk).
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34