Sedan/SUV do 20 tys

15 Lip 2014, 20:09

Tak multitronic to skrzynia bezstopniowa - nie zmienia biegów jedzie się jak autem elektrycznym jedynie obroty spadają.
Tiptronic to normalny automat czuć zmianę biegów.
O jakie auto dokładnie pytasz ? Z jakim silnikiem ?
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1261
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

15 Lip 2014, 20:19

O paska B5 2001 1.9 TDI. Bo jezdze takim teraz i jestem niemal pewien, ze skrzynia jest tiptronic

Dlatego pytam czy po samym wygladzie drazka lub obudowy idzie poznac. Jak na sluch poznac czy zmienia biegi czy tylko obroty spadaja?
belinea
Nowicjusz
 
Posty: 29
Auto: Passat B5
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

15 Lip 2014, 20:23

To od dziś możesz być pewien na 100% że masz tiptronic w Passacie B5 :) Zapewne z silnikiem AVF ?
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1261
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

15 Lip 2014, 20:25

A to odnosnie multitronica wylacznie dla wiekszych silnikow pisaliscie w kontekscie audi, tak?
belinea
Nowicjusz
 
Posty: 29
Auto: Passat B5
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

15 Lip 2014, 20:42

@motozakup

Nie wiem czy AVF. Pelne oznaczenie Passat SE 1.9 D TDI 130km. Wyjde na ignoranta ale samochod nabylem przypadkiem, w ramach naglej potrzeby. Passat mi poczatkowo nawet do glowy nie przyszedl. Poprzednie auto zaczelo sie sypac ostro, dostalem diagnoze dwoch walnietych wtryskow, i wtedy z nieba spadl mi znajomy, ktory akurat opylal tego paska wiec wzialem. Nawet z uslug tego samego mechanika korzystal wiec mialem pelna historie ;)
belinea
Nowicjusz
 
Posty: 29
Auto: Passat B5
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

22 Lip 2014, 11:34

Z wymienionych modelow aut: Passat B5, Skoda Superb, Honda Accord, Hyundai Sonata, Toyota Avensis, Mazda 6 - z rocznikow 2001-2005 - w ktorych z nich powinienem unikac automatycznej skrzyni? Juz wiem, ze w Volvo s60, dlatego nie wymienilem
belinea
Nowicjusz
 
Posty: 29
Auto: Passat B5
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

20 Sie 2014, 22:06

witam ponownie

Przyszedl czas na konkretne poszukiwania juz na miejscu w Polsce. Na poczatek probuje sie zorientowac co jest dostepne w regionie.

Moim priorytetem wciaz pozostaje automatyczna skrzynia. W czasie analiz wypadlo mi z listy kilka modeli aut, powiekszylem rowniez budzet elastycznie do 25-30k. Chciclabym zaprezentowac Wam 3 linki i zapytac o zdanie, nie tylko o te konretne oferty ale rowniez generalnie o sens interesowania sie tymi modelami aut i o tych parametrach co przedstawione

Auta sa rozstrzelone lacznie po 3 wojewodztwach (mniej wiecej w rownej odleglosci ode mnie) wiec malo prawodopodobne abym mogl pojechac obejrzec kazde z nich

1) Hynduai Sonata
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Bardzo podobaja mi sie te Hyundaie. Niestety z dostepnoscia jest bardzo kiepsko. Widzialem kilka w manualu ale obecnie probuje wyeliminowac te kilka znalezionych aut w automacie. Te Hyundai wydaje sie byc podejrzany - rocznik, przebieg i cena jakos mi nie wspolgraja. Czy moja podejrzliwosc ma podstawy?
Osobnym pytaniem jest sens zakupu Sonaty w dieslu w przebiegami powyzej powiedzmy 140tys. Z tego co sie orientuje koszty napraw diesli w Hyundaiach jest dosc wysoki, ktos moze potwierdzic? No i jakie sa opinie odnosnie skrzyni biegow?

2) Skoda Superb
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Duzo nie jestem w stanie powiedziec od siebie. Podobaja mi sie Superb, slyszalem o nich w miare dobre opinie a wiekszosc automatycznych wersji wystepuje w podobnej konfiguracji czyli 2004-2006, przebiegi rzedy 170k, silniki 2 lub 2,5. CO sadzicie o tej ofercie?

3) Mazda 6
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Automat, w benzynie - dla mnie ideal. Pytanie czy mozna zawierzyc przebiegowi. O mazdach slyszalem mieszane opinie. Jedni chwala za ogolny komfort jazdy i mala awaryjnosc, drudzy narzekaja wlasnie auto skrzynie, na slaba, podatna na rdze blache oraz na kiepska dostepnosc czesci zamiennych (a co za tym idzie wysokie koszty napraw). Jak to sie wszystko ma do zaproponowanej oferty?

Jeszcze jedna oferta na 6-tke, lokalna
[link do oferty na Olx wygasł]

Na dokladke oferta rowniez ode mnie z miasta na paska
[link do oferty na Olx wygasł]
Do paska oczywiscie mam sentyment ale nie wiem za duzo o silnikach benzynowych, szczegolnie tych FSI. No i podobno skrzynie VAG wyprodukowane po 2005 sa nie do konca udane?

Dzieki z gory za pomoc
Ostatnio edytowany przez belinea, 20 Sie 2014, 22:22, edytowano w sumie 1 raz
belinea
Nowicjusz
 
Posty: 29
Auto: Passat B5
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

20 Sie 2014, 22:10

Już na początku skreśliłbym superba 2.5 TDI V6
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1261
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

20 Sie 2014, 22:23

A mozna wiedziec dlaczego? Chodzi o konretnie 2.5tdi? Czy wogole superb w tdi?
belinea
Nowicjusz
 
Posty: 29
Auto: Passat B5
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

20 Sie 2014, 22:26

Superba uważam za bardzo fajny, przestronny samochód ale silnik już nie jest tak fajny a koszty utrzymania bardziej przypominają mniej zawodne 3.0TDI którego w tym aucie nie ma co prawda. Jedynym atutem jest kultura pracy V6 ale to chyba jedyny pozytywny element tego silnika.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1261
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

20 Sie 2014, 22:47

Ok, ale czy to znaczy, ze wogole Superb w dieslu mam odrzucic? Sorki, nie wiem po prostu czy te 2.5tdi v6 to to samo co tradycyjny 1.9tdi

Mozesz cos powiedziec o pozosyalych autach/ofertach?
belinea
Nowicjusz
 
Posty: 29
Auto: Passat B5
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

21 Sie 2014, 08:37

No wiesz V6 a zwykłe 1.9TDI to duża różnica, ogólnie 1.9TDI to bardzo prosty silnik i bezawaryjny jeżeli nie masz w nim przebiegu 300-400 tys jak połowa które jeździ w PL. Polecałbym Ci superba właśnie z takim motorem, sam miałem 1.9TDI przez 5 lat więc wiem o czym mówię - w nieco innym aucie ale spisywał się znakomicie i miał mały apetyt na paliwo.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1261
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

21 Sie 2014, 09:08

Spoko, dzieki. A masz opinie nt tych pozostalych ofert?
belinea
Nowicjusz
 
Posty: 29
Auto: Passat B5
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

21 Sie 2014, 09:13

O Sonacie nie będę się wypowiadał bo raczej nie mam doświadczenia z tym autem, może ktoś się wypowie.
Jeżeli chodzi o mazde 6 to tak jak napisałeś, niektórzy narzekają na rdzę w tych autach. Jeżeli chodzi o automat to nie wiem czy jeździłeś ale trochę im brakuje jeszcze pod względem komfortu do europejskich aut - np. skrzyni DSG którą wielu uważa za awaryjną jednak jej praca jest świetna - obojętnie czy jest to 2.0TDI, 2.0 FSI, 1.4 TFSI zawsze radzi sobie super. Jeżeli uparłeś się na ten automat to pamiętaj żeby go kupić z niedużym przebiegiem i serwisowane albo z większym ale już po jakiś remontach, naprawach itp które będą udokumentowane. I jeszcze jedno bez komputera i diagnostyki nie podchodź do automatu - to jest ważniejsze niż Twoja jazda próbna.
:) powodzenia
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1261
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

21 Sie 2014, 10:02

[link do oferty na Olx wygasł]

Malo tych automatow w Polsce niestety. Co sadzisz o powyzszej ofercie?
belinea
Nowicjusz
 
Posty: 29
Auto: Passat B5
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001