Sedan/SUV do 20 tys

14 Lip 2014, 10:23

Witam

W najbliższych miesiącach szykuję powrót do kraju z emigracji (to nie jest zasługa żadnej opcji politycznej ;) ). Obecnie jeździmy paskiem B5 1.9TDI z 2001 w automacie. Zarówno ja jak i moja małżonka jesteśmy z niego okropnie zadowoleni, zarówno z osiągów spalania jak i w zasadzie bezawaryjności (no i automat). Gdyby nie fakt, że ma kierownicę po 'złej' stronie, przywiózłbym go ze sobą. Jest też to mój pierwszy 'niemiec' i od pierwszej jazdy byłem zaskoczony wrażeniami z jazdy, o wiele lepszymi moim zdaniem niż w Scenicu, którego mieliśmy wcześniej oraz kilkoma innymi autami, którymi miałem okazję się poruszać

Szukamy jeśli nie tego samego, to czegoś podobnego. Plany zakładają, że będzie to auto na rok, może dwa. Myślimy o założeniu gazu, jeśli, zależnie od modelu auta, będzie to miało sens. Zdecydowanie szukamy automatycznej skrzyni i przyzwoitego silnika (moc). I nie kombi

Z poszukiwań wyłaniają się następujący kandydaci (przynajmniej jeśli chodzi o parametry i preferencje estetyczne)
- Passat
- Audi A4
- Vectra
- Mazda 6
- Mondeo
- Avensis

Nie wiem na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniach. Z kilku źródeł wiem, że trzeba być bardzo ostrożnym przy kupowaniu paskół i A4 w Polsce bo podobno większość bita.

Moją głowę zaprzątają równiez myśli o SUV ale to jest dla mnie teren już kompletnie nieznany. Uwagę przyciągną Hyundai Santa Fe (1-sza generacja). Będę wdzięczny za pomoc również w tej kwestii

Z góry dziękuje za pomoc
belinea
Nowicjusz
 
Posty: 29
Auto: Passat B5
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

14 Lip 2014, 11:09

Saab 9-5 2.0T, Hyundai Sonata zobacz.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

14 Lip 2014, 22:17

Saab niestety kompletnie nie trafia w nasze gusta estetyczne. Sonata za to juz tak tylko na ta chwile ciezko z ofertami w najblizszym nam regionie (choc nie wykluczam dalszych podrozy za autem jesli w okolicach niz godnego uwagi sie nie znajdzie)

A jakbyscie ocenili Volvo S60 lub Skode Superb?

PS: w kolejnych postach postaram sie zalinkowac do znalezisk, narazie zbieram informacje
belinea
Nowicjusz
 
Posty: 29
Auto: Passat B5
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

14 Lip 2014, 22:43

Superba odpuść. To Passat B5 tylko inne opakowanie. B5 ma kiepskie na polskie drogi zawieszenie i przez kult VW w naszym kraju ciężko trafić na dobry egzemplarz. Nie mówiąc już o tym, że będziesz uważany za... wieśniaka :roll: Nie mam oczywiście nic do ludzi ze wsi, jednak taka prawda :mrgreen: S60 jak najbardziej, fajne silniki, trwałość, nie gniją. Nie bierz automatu bo są kiepskie
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

14 Lip 2014, 23:02

Zaraz, mowisz, ze przez kult passata ciezko dostac dobry ezglemplarz Skody Superb?

Nie wiem jak z tym zawieszeniem, moge oczywiscie posluchac porad bardziej doswiadczonych, ale jak napisalem we wstepie, passata mam obecnie i gdybym mogl przy nim zostac to bym to zrobil (drogi tu poza miastami sa lepsze co prawda, ale w miescie raczej podobnie). Wiec nie wiem czy uda sie komukolwiek mnie do B5 zniechecic - wg mnie to swietne auto

Odpuszczenie automatu to jest ostateczna ostatecznosc (i tu znow moim punktem odniesienia jest automat w pasku, ktory sprawuje sie jak na moja modle swietnie)
belinea
Nowicjusz
 
Posty: 29
Auto: Passat B5
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

15 Lip 2014, 07:51

belinea napisał(a):Zaraz, mowisz, ze przez kult passata ciezko dostac dobry ezglemplarz Skody Superb?
Fakt, trochę się zapędziłem :D Ustalmy fakty. Supebr I gen to płyta podłogowa passata, może tylko trochę przedłużona. Tak jak mówiłem, zawieszenie wielowahaczowe jest kiepskim pomysłem na nasze polskie drogi - szybko pojawiają się wszelkiego rodzaju luzy. Jak to w VAG jakość plastików w środku nie powala, bezbarwny odchodzi płatami. Jako alternatywę polecam Saaba 9-5
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pojazdy wojskowe MAN i STAR
    MAN Nutzfahrzeuge często przewija się w kontekście rozmów o pojazdach wojskowych. Powodem jest to, że od dawna samochody ciężarowe tej marki znajdują się w ofercie dla naszej armii, a niektóre modele są w eksploatacji. ...

15 Lip 2014, 08:11

Ok, dzieki za fakty ;) Jak juz wspomnialem wyzej, Saab nie odpowiada nam pod wzgledem estetycznym. Moze zmienie zdanie jak zobacze z bliska i sie przejade

Nie wiem co oznacza VAG, domyslam sie, ze wciaz chodzi o superb i passata? Jakosc plastiku nie zalezy tez od wersji modelu (te wszystkie comfort, elegance, highline czy co tam jeszcze jest)?

Mozecie podpowiedziec na jakie wartosci, albo kombinacje wartosci, rocznika, silnika i przebiegu patrzec? Do 20 tysiecy zl w zasadzie mamy przedzial 2001-2004 i przebiegi od 150 tys w gore. Jakie sa w miare jeszcze bezpieczne przebiegi, szczegolnie dla benzynowych, sposrod omawianych marek? No i czego sie wystrzegac zakladajac chec zalozenia LPG?
belinea
Nowicjusz
 
Posty: 29
Auto: Passat B5
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

15 Lip 2014, 08:38

belinea napisał(a):Nie wiem co oznacza VAG,
Volkswagen Auto Group czyli wszystkie marki wchodzące w skład koncernu. :ok:
Co do Saaba nie zauważyłem, że noisy mnie uprzedził :wink:
Jakość plastików i w.w przeze mnie lakier bezbarwny nie ma nic wspólnego z wersją wyposażenia. Po prostu VAG w tamtych latach tak miał. Nie patrz aż tak bardzo na przebieg, bo większość aut w Polsce i tak ma cofnięty licznik :wink:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

15 Lip 2014, 09:05

Volvo S60 z 2.4 lub 2.5 T dobry pomysł, tylko manual.
Mazda 6 z 2.0 tez ok, ale bez porównywalnie słabsza blacha.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

15 Lip 2014, 09:09

Jak chcesz kupić Suva to Jeep Grand Cherooke zda egzamin. Na II generacje powinno ci spokojnie starczyć. No chyba że jakiś Koniu narzuci tobie Grand Cherooke ZJ. Nie bierz tylko z Suvów Land Rovera P38A. Chyba że lubisz dużo płacić na eksploatacje samochodu.
A z sedanów ode mnie Peugeot 407, Honda Accord VII, Ford Mondeo III [bez gazu].
I Volkswagena Jette V. Powinno ci starczyć na styk za egzemplarz z pierwszego roku produkcji.
BK1928
Zaawansowany
 
Posty: 604
Prawo jazdy: 06 06 2014
Auto: Mercedes-Benz Klasy E W212
Silnik: E200 CDI 136km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2010

15 Lip 2014, 09:59

Z tym automatem w Volvo lipa :/ Wracac do manuala z automatu to jakbym drugi raz mial przezyc powrot z 6cio megowej neostrady do radiowki 128kbp ;)

A czemu akurat ten Jeep? Rzucilem okiem na oferty, cenowo rzeczywiscie fajnie a i auto prezentuje sie nienajgorze ale przoduje albo 4.0 benzyna albo 3.1 diesel - sporo, nawet jak na SUVa. Do benzynowego sugerujecie zalozyc LPG?

Ja osobiscie przygladalem sie X-Trail, CR-V i Santa Fe (modele z rocznikow 2000-2004). Przy bardzo pobieznym spojrzeniu, podoba nam sie wlasnie Hyundai. Mozecie cos o nim powiedziec?

Dzis wybiore sie na szersze poszukiwania online i postaram sie podpytac o jakies konretne oferty
belinea
Nowicjusz
 
Posty: 29
Auto: Passat B5
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

15 Lip 2014, 10:21

Z tym budżetem nie pchał bym się w SUVa jak juz CR-V po dozbieraniu. Jeep i V8 hmm 20litrów lpg na luzaku wsysa. Koszt instalki LPG ponad 4tys zł. Diesel 3.1 :no:

Jak chcesz automat, fajne, szybkie i wygodne auto to jest Lexus tylko nie patrz na rocznik bo w przypadku tych aut to mniej istotna sprawa gdyz są to bardzo trwałe samochody.
Wazniejszy jest stan i serwisowanie.
Automaty potrafią wytrzymać ponad 300k przebiegu niektórzy twierdza ze wiecej...
Silniki gaz przyjmują i palą w normie ok 12 litrów srednie spalanie lpg.
Na przykład..
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

15 Lip 2014, 11:05

Czemu nie w SUVa z tym budzetem. Jedna sprawa to sam buzdet na zakup, druga to wydatki biezace. Oczywiscie niekoniecznie chce wlewac 20 litrow gazu co 100km ale mozna wlewac mniej, chocby do wspomnianego Santa Fe, ktorego jeszcze z jakiegos powodu nikt nie skomentowal ;) Czyzby taka lipa az to auto?

Dzieki za informacje o automacie i wciagniecie w poczet kandydatow lexusa, przyjze sie
belinea
Nowicjusz
 
Posty: 29
Auto: Passat B5
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

15 Lip 2014, 11:28

Lipa nie jest sa gorsze :) dowiedz sie jakie sa usterki przeniesienia napędu i koszty napraw (wiskoza czy hydro) zobacz ceny oponek do suva to boli. Z silników Pb w automacie raczej widły nie wiem czy znajdziesz w PL to auto w tym budżecie w dobrym stanie i jeszcze żeby byl wybór paru egz...
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

15 Lip 2014, 11:37

Moze warto sie u sasiadow rozejrzec? Do Berlina bede mial jakies 4 godziny drogi. Zakladam, ze nawet cos ze stajni VAG ma wiekszy sens nabyc od niemieckiego wlasciciela
belinea
Nowicjusz
 
Posty: 29
Auto: Passat B5
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001