Segment C do 50 tys- nissan pulsar?

14 Mar 2019, 23:41

Jest to mój pierwszy temat, więc witam wszystkich!

Powoli przymierzam się do zmiany auta. Samochód będą użytkowały dwie osoby: ja i małżonka. Obecnie posiadamy kia cerato 2005 2.0 crdi. W związku z tym,że i ja i żona mamy swoje kryteria, które się poniekąd gryzą, wydaje mi się,że ciężko będzie coś doradzić ... Ale cuda się zdarzają ;)
1. budżet 50k
2. Przebiegi roczne około 15tys -głównie w mieście
3. koniecznie benzyna , ewentualnie lpg
4. Moc- ok 120 km , żeby autko do tej setki miało poniżej 11sek ;)
5. Spalanie- im oszczędniej tym lepiej ale nie jest to rzecz aż tak ważna
6. Wyciszenie- pracuję w branży dźwiękowej i mam na tym punkcie obsesję... Każde skrzypnięcie plastików w aucie doprowadza mnie do szału- spasowanie elementów jest istotne.
7. Dużo miejsca w środku z przodu jak i z tyłu. Nierzadko będą 4 osoby w aucie , a ja sam mam 196 cm . Pojemność bagażnika nieistotna.
8. Gabaryty- nie za duże . Wiem,że to się gryzie z przestrzenią w środku ale małżonka do dużego auta nie wejdzie przez parkowanie. Taki kaprys ;)
9. Napęd awd albo fwd, rwd odpada

Jak widać-dużo wymagań,które pewnie będzie cieżko pogodzić. Trochę poczytałem i znalazłem nissana pulsara z silnikiem 1,2 benzyna. Co sądzicie? Spełnia wszystkie wymagania. Przestrzenny, podobno dobrze wyciszony, a i gabarytowo jest okej. Macie jakieś inne propozycje?
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam !
Mateusz781
Obserwowany
 
Posty: 2
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: kia cerato
Silnik: 2.0 crdi
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wielofunkcyjny SUV kompaktowy - SsangYong XLV
    W odpowiedzi na wzrost rynku kompaktowych SUV-ów SsangYong wypuścił w 2015 r. Tivoli, pierwszy swój mały SUV, który natychmiast stał się jej najbardziej popularnym nowym modelem. W ostatnim roku wyprodukowano ...