Sens zakupu Prius 3 z 2009

29 Wrz 2023, 09:21

Hej,
dostałem namiary na fajnego Priusa z 2009 wersja prestige. Przejechane 262000 km cena 40000 zł
Kwestia czy warto iść w auto z tego rocznika czy lepiej kupić coś tańszego, młodszego i ewentualnie wydać pieniądze na serwis takiego auta.
Jak jest w Priusach z ewentualną korozją ?
Auto będzie używane prywatnie nie na taxi.
arteq86
Nowicjusz
 
Posty: 14
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mazda 3
Silnik: 1.6 Di Turbo 109 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

29 Wrz 2023, 09:45

Skoro to jest Prius III to ten model był od 2009 roku i wyposażenie prestige to najwyższa opcja z tamtego okresu.

arteq86 napisał(a):Kwestia czy warto iść w auto z tego rocznika czy lepiej kupić coś tańszego, młodszego i ewentualnie wydać pieniądze na serwis takiego auta.
Wszystko zależy od tego jak będziesz jeździł no i czy Prius ma oryginalny przebieg bo z tym różnie bywa ale jeżeli tak to to co podałeś raczej nie jest jakiś dużym przelotem dla niego.

arteq86 napisał(a):Jak jest w Priusach z ewentualną korozją ?
No jak to w Toyocie trzeba sprawdzić podwozie i ocenić jak to wygląda, ewentualnie nastawić się na jakieś zabezpieczenie dodatkowe.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

29 Wrz 2023, 10:02

Dokładnie chodzi o tą ofertę.
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/toyota-prius-prius-iii-xenony-tempomat-adaptacyjny-serwisowany-w-aso-do-konca-ID6FOS5j.html
Przebieg oryginalny, bezwypadkowy i serwisowany w ASO Holenderskim.
Samochód planuję kupić na przynajmniej 4 - 5 lat więc trochę wiek dla mnie jest trochę takim małym stoperem lecz z tego co czytam jest to praktycznie bezawaryjne auto.
arteq86
Nowicjusz
 
Posty: 14
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mazda 3
Silnik: 1.6 Di Turbo 109 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

30 Wrz 2023, 10:38

Ciekawe jest to że nie sprawdzisz go na stronie historii pojazdu bo masz info: "Niestety, w Centralnej Ewidencji Pojazdów nie ma pojazdu o podanych danych. Sprawdź czy dane są wpisane poprawnie. Możesz sprawdzić, czy informacje o pojeździe są dostępne w zagranicznym rejestrze, logując się do Profilu zaufanego (eGo). Kliknij tutaj aby przesłać dane do systemu zewnętrznego w celu wyszukania pojazdu w dostępnych zbiorach danych." Wprowadzone dane sprawdzałem kilka razy i niestety nie przechodzą.

Jeżeli przebieg oryginalny to temat może być dobry z tym samochodem ale po tym co jest zamieszczone w ogłoszeniu nie da się go sprawdzić. Poproś o przesłanie zdjęcia tabliczki z VINem pojazdu :wink:

Na forum masz bardzo fajny temat o hybrydach vin-sb1zs3jex0e192709-toyota-auris-hybrid-krecony-przebieg-vt124797.htm chyba nie tylko z Holandii :wink: poczytaj. Trzeba je naprawdę dobrze sprawdzać.

Jak potwierdzisz VIN to sprawdź jeszcze kupując raport np. z AutoDNA

Takie dane udało mi się wyciągnąć

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34