Zakup Toyoty

11 Lut 2024, 16:11

Na wstępie chciałbym się z wszystkimi przywitać, bo jestem tutaj nowy. Próbowałem szukać po tematach na forum, ale albo mi to nie wychodzi (przeglądanie na komórce) albo gdzieś ktoś już o to pytał a ja to przeoczyłem, także proszę o wyrozumiałość i z góry przepraszam jeśli powtórzę jakiś temat.

Zastanawiamy się nad kupnem auta w Hybrydzie. Modele które nas interesują to Corolla bądź C-HR.

Kilometry jakie będziemy pokonywać to praca-dom, treningi, zakupy. Od czasu do czasu wypad gdzieś nad morze w weekend itp.

Z mojego wyszukiwania wywnioskowałem że Hybryda na krótkie dystanse ma sens, jedyne czego się obawiamy to koszty serwisowania auta i ewentualnych usterek, czy są aż tak kosztowne względem zwykłych aut? Jeśli o ubezpieczenie chodzi to wiadomo że nie będzie tanio no bo to hybryda i ceny są wyższe. No i wymiana baterii czy jej regeneracja, ale to zapewne temat przy jakimś olbrzymim przebiegu. Większość osób z mojego kręgu twierdzi że oszalalem że chcemy hybrydę, bo serwis i części drogie, że hybryda nie ma sensu przy niskich przebiegach itd. próbują mi skutecznie ja obrzydzić. Byłbym wdzięczny za wypowiedź kogoś kto użytkuje ja dłuższy czas czy miał z nią styczność. Zaznaczam że osoby które próbują mi to wybić z głowy nie miały styczności z takim autem albo jeżdżą całe życie marką Renault.
Bubson89
Obserwowany
 
Posty: 1

11 Lut 2024, 17:09

Piszesz o aucie z salonu, czy używanym?
Ubezpieczenie będzie droższe także ze względu na markę. Japońce ogólnie mają drogie ubezpieczenia. Usterek raczej nie ma co się obawiać, a wręcz odwrotnie, hybrydy Toyoty należą do najbardziej niezawodnych samochodów. Oprócz tego, Toyota to najbardziej doświadczony w hybrydach producent.
Na forum mamy paru użytkowników hybryd, może się odezwą.
Jest też kilka tematów o hybrydach.
Ps. Przy niskich przebiegach żaden nowy(drogi) samochód nie ma sensu :mrgreen: Taniej wyjdzie Uber i samolot :lol:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

11 Lut 2024, 19:42

Sam użytkuje hybrydę i z tego tytułu też powstał temat na forum toyota-auris-ts-1-8-hybrid-prestige-executive-skyview-navi-vt126531.htm do którego zapraszam bo znajdziesz tam bardzo dużo przydatnych informacji. Jedyne o co warto bezwzględnie zadbać to zabezpieczenie podwozia po kupnie Toyoty.

C-HR na trasie spali więcej od Corolli w mieście będzie podobnie. Ogólnie warto najpierw się przejechać i zobaczyć czy taki napęd Ci pasuje :wink:
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016