Xenony do Toyoty Aygo

Xenony do Toyoty Aygo

25 Paź 2014, 12:18

Witam, chcę zamontować xenony w Toyocie aygo. Z tego co się dowiadywałem to nie wystarczy kupić samych żarówek H4, ponieważ mogą oślepiać innych i spalić plastik. Chcę zmienić okropne fabryczne żółte światło, żeby nie oślepiało innych, i nie kosztowało majątek(do 500zł).

Jeśli temat był to proszę o link.
Aladeen1
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 20 09 2014
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Toyota Aygo
Silnik: 1.0 68KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

Re: Xenony do Toyoty Aygo

25 Paź 2014, 18:27

Może rozjaśnisz trochę swój pomysł?
1. Żarówka H4 to nie żaden Xenon.
2. Montowanie Xenonów wiąże się z koniecznością zamontowania spryskiwaczy reflektorów.
3. Reflektory Xenonowe powinny być zaopatrzone w czujnik samopoziomowania, aby nie oślepiać innych kierowców.
4. Całe zamieszanie z Xenonami jest bardzo drogie i z pewnością nie takie proste jak Ci się wydaje.
5. Jeśli pomimo wszystko zamontujesz "chińskie Xenony" sprzedawane za grosze na Allegro, to wiedz, że będziesz oślepiał innych kierowców jeszcze bardziej niż w przypadku wymienionym przez Ciebie.
Podpis zwiał z miejsca zdarzenia - trwają poszukiwania.
kkamykk
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Frankfurt am Main
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Hyundai i40
Silnik: 1.6 GDI 135KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2013

Re: Xenony do Toyoty Aygo

26 Paź 2014, 18:03

Chce zamontować xenony w aygo, nie jestem specjalistą w tej dziedzinie. Nie wiem czy jest to w ogóle możliwe. Nie chce oślepiać innych, ani żeby mi zabrali dowód rejestracyjny. Po prostu chce mieć xenony i chce wiedzieć co muszę zrobić aby móc je zamontować i użytkować legalnie.
Aladeen1
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 20 09 2014
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Toyota Aygo
Silnik: 1.0 68KM
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2009
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[VAN-C] Xsara Picasso 1,6 / C-Max I 1,8 / Zafira B 1,9 / Scenic II 1,9 [VAN-C] Xsara Picasso 1,6 / C-Max I 1,8 / Zafira B 1,9 / Scenic II 1,9
    Podstawowe kryteria zestawienia: - kompaktowy minivan - silnik diesla o mocy ok. 120KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2005r. Wytypowane modele do zestawienia: - Citroen Xsara Picasso 1,6 HDi - 109KM - ...
    Kia pro_cee’d GT - pierwszy szkic nowego samochodu Kia pro_cee’d GT - pierwszy szkic nowego samochodu
    Koncern Kia Motors opublikował wczoraj pierwszy szkic nowego samochodu o wyraźnie sportowym zacięciu - modelu pro_cee’d GT . Producent nie zdradza jeszcze wielu szczegółów dotyczących nowego modelu jednak ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Infiniti Q50
      S2020005
      Subaru Impreza STI