Siena 1,6l 16V z gazem. Stuki w silniku

10 Lip 2007, 17:12

Mam mały problem w silniku (Siena 1,6l 16V z gazem) tzn po zmianie paska rozrządu z napinaczem i rolką, zmieniłem też olej na Orlen półsyntetyk. Po pewnym czasie, niemal za każdym razem po zagrzaniu się silnika słychać delikatny klekot - stuki z okolic zaworów lub paska. Myślałem że to może wina oleju (wcześniej zalewany był Selenia 20K 10W-40), więc zmieniłem na Selenie. Jednak na razie nie widzę znacznej poprawy. Wprawdzie jakby się trochę uspokoiło, ale nadal jest słyszalny taki lekki stukot- podobny do pracy diesla, ale znacznie cichszy. Łożysko alternatora raczej odpada bo to zupełnie inna cześć komory silnika. Mam podejrzenia że może to być łożysko napinacza (z drugiej strony jest na nim automatyczna regulacja napięcia więc mechanik nie mógł go za dużo napiąć), lub słychać zawory (ze względu na złą jakość paliwa- gazu??). Dźwięk pojawia się tylko przy zagrzanym silniku i słychać go tylko przy niskich obrotach silnika. Troche mnie to niepokoi... Jeśli ktoś miał podobny problem to czekam na sugestie? Będę wdzięczny.
marteen
Nowicjusz
 
Posty: 8
  • 13 Lip 2007, 19:08

    sprawdź zawory to częsty problem prawdopodobnie to to tak stuka jeśli jest to odgłos podobny do stukania diesela.
    adrian199999
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 24
    Miejscowość: Lublin

    14 Lip 2007, 12:56

    :D :lol: :wink: marteen: Jesteś pewny, że "klekotek" nie ma związku z jeżdżeniem na gazie...? Poważnie: trochę to dziwne, że dźwięk pojawia się po nagrzaniu silnika? Zwykle takie zjawiska występują "na zimno" i po nagrzaniu cichną. :shock:
    ... miłujcie swoich nieprzyjaciół...
    czerepach
    Aktywny
     
    Posty: 299
    Miejscowość: Mosina

    14 Lip 2007, 20:21

    No tak masz rację ale zawory często stukają "jak im sie podoba" nie ma do tego reguły nie jestem specjalistą poprostu coś o tym wiem
    adrian199999
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 24
    Miejscowość: Lublin

    16 Lis 2007, 21:07

    witam
    moj teściu ma siene również zagazowaną i wczoraj jadąc na gazie w pewnym momencie siena straciła moc i nic nie ma szansy jazdy na gazie tak jakby ta hiena nie dostawała gazu co może byc tą przyczyną na benzynie idzie idealnie czy może byc to wina świec ponieważ zmienił je na ngk odpala na gazie ale jak dam w gaz na przełączenie to tak jakby nie dostawała gazu :cry:
    jeszcze jedno słychać dziwne stuki takie terkotanie :roll:
    mariuha
    Nowicjusz
     
    Posty: 8

    16 Lis 2007, 21:13

    Zmierz ciśnienie oleju na gorącym silniku.
    andrzej_124
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1704

    16 Lis 2007, 22:09

    zmierzyć ciśnienie i co dalej :shock:
    mariuha
    Nowicjusz
     
    Posty: 8

    16 Lis 2007, 22:32

    Jak silnik stracił moc i słychać niepokojące dzwięki,to nie ma na co czekać,tylko trzeba oddać auto na warsztat.Powodów może być mnóstwo i moga one doprowadzić silnik do kapitulacji.Np. peknięty pierścień na tłoku - porysuje gładz cylindra,jak sie wydostanie z rowka.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    19 Lis 2007, 08:33

    No i hiena teścia padła wczoraj coś mu poleciało jakis płyn wydaje mi się że to od chłodzenia bo mu pusty zbiorniczek wykrzywiło mu również całe koło tam na którym jest pasek od rozrządu tak mi sie wydaje mogę sie mylić bo mechanikiem nie jestem :cry:
    Druga sprawa facet ma gaz dopiero jakieś 3 miechy a już dwa razy mu wystrzeliło i rozwaliło obudowe filtra powietrza a ma zmienione świece i przewody na nowe co można na to poradzić jak sie tego ustrzec bo wydatek na nową obudowe jest wielki 230 zł :? jakieś porady czy może gazowników zmienić Czy przyczyną tych strzałów mogą byc nowe świece NGK czy jak mam to sprawdzić
    mariuha
    Nowicjusz
     
    Posty: 8

    19 Lis 2007, 09:27

    wydaje sie ze z tego co mówisz to instalacje jest jedna z tanszych.moge zapytać ile kosztowała?
    u mnie w kadecie jest taka klapka (nie wiem jak sie nazywa dokładnie) która zapobiega sytuacjom uszkodzenia filtra lub jego obudowy.jezeli nastąpi lekki wybuch w kolektorze to wtedy ta klapka zostaje zamknięta i nic nie uszkodzi.można by jechać do innych gazowników a nawet wypadało by
    chicken19
    Zaawansowany
     
    Posty: 554

    19 Lis 2007, 09:40

    tam też jest taka klapka ale klapka została cała a obudowa zroiła strzał minus taki że jeszcze na gwarancji jest ta cała instalacja chyba facetów do sądu poda teściu :twisted: że mu taki szajs zrobili przecież on nie mechanik i nie musi sie znać
    mariuha
    Nowicjusz
     
    Posty: 8

    04 Lis 2009, 20:50

    chcialbym tylko napisac ze jak mi tak auto troche klekotalo to po czasie okazalo sie ze byl uszkodzony napinacz ale wtedy to juz bylo za pozno bo pekl pasek rozrzadu i glowica do remontu wiem radze zaprowadzic do warsztatu ;]
    przemo234
    Nowicjusz
     
    Posty: 1
    Miejscowość: Łęczyca