Fiat Bravo 1.6 - Samoistne hamowanie auta na biegu,silnik.

03 Lis 2009, 23:43

Witam!!!
Od niedawna mam następujący problem.Podczas jazy np. na 2 lub 3 biegu gdy rozwinę już jakąś prędkość i puszczę pedał gazu a auto pozostaje na biegu to samoistnie zaczyna go jakby coś blokować i nietypowo zwalnia,hamuje. Wiem,że zawsze samochód zwalnia gdy jest na biegu a my nie trzymamy pedał gazu ale to naprawdę idzie wyczuć,że nietypowo go hamuje i nie dzieje się to zawsze ale ostatnio dosyć często i chyba szczególnie na zimnym silniku. Tak samo czasami dzieje się na biegu wstecznym czuć opór delikatny podczas cofania.
Naprawdę nie mam pojęcia co to może być :-( Aha gdy wrzucę luz o żadnym samoistnym hamowaniu nie ma mowy wtedy wszystko jest ok.Jedynie mogę jeszcze napisać że czasem słychać w okolicy silnika tak jakby jakaś osłona drga lub blacha taki odgłos ale nic nie widać co to.
Dzięki za pomoc i Pozdrawiam
Majk
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Bielsko
  • 04 Lis 2009, 11:21

    Warto zainteresować się olejem w skrzyni biegów i olejem w silniku,jeżeli czuć to jak silnik jest zimny.Jeżeli z olejami jest wszystko ok,to może to być coś ze skrzynią.A czy czujesz,że auto ciężko się rozpędza?
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    04 Lis 2009, 20:40

    Dzięki za odpowiedz.
    Tak czuje troszkę że auto tak jakby straciło mocy jak wdepnę mocniej gaz to zbiera się dobrze ale malutki ubytek mocy idzie wyczuć.A zalecane jest wymieniać olej w skrzyni biegów w przypadku gdy np.jest dobry jego poziom ?Jeżeli tak to może poleli byś mi jakiś?
    Ogólnie chce teraz wymienić olej silnikowy i może właśnie też w skrzyni biegów. Widać też że auto trochę za dużo pali i nie wiem czy wszystko jest w porządku z sondą lambda ponieważ miałem spawany tłumik w pobliżu.
    Dzięki za rady

    [ Dodano: Sro Lis 04, 2009 19:40 ]
    MotoAlbercik, f
    Majk
    Nowicjusz
     
    Posty: 3
    Miejscowość: Bielsko

    04 Lis 2009, 21:52

    To,że więćej pali,to jest powodem,że ci właśnie hamuje,czyli stawia opór.Co do oleju w skrzyni - zobacz,czy wogóle jesy i ewentualnie jaki jest.Jak jest zabrudzony,to lepiej wymienić.Zobacz też,czy nie ma w nim opiłków.Tak samo w oleju silnikowym.
    Sondę,jak pracuje najlepiej sprawdzić na oscyloskopie,ale można też i miernikiem.
    Olej do skrzyni,to popatrz,jaki zaleca producent i taki wlej.Nie ma co kombinować z innymi.
    Zobacz też,czy skrzynia się nadmiernie nie grzeje.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    04 Lis 2009, 22:03

    Dzięki za pomocną rade.
    Posprawdzam wszystko i zobaczymy jakie będą efekty bo narazie widzę że z dnia na dzień jest to coraz bardziej odczuwalne.
    Pozdrawiam

    [ Dodano: Sro Lis 04, 2009 21:15 ]
    Sorki ze jeszcze zapytam ale naprawdę szukałem i nie mogę znaleźć jaki olej poleca producent do skrzyni biegów fiata bravo 1.6 16v 1997r. Nie wiem czy możesz mi w tym pomóc ale gdyby co to bardzo proszę i z góry dziękuje.

    [ Dodano: Sob Lis 07, 2009 20:55 ]
    MotoAlbercik napisał(a):To,że więćej pali,to jest powodem,że ci właśnie hamuje,czyli stawia opór.Co do oleju w skrzyni - zobacz,czy wogóle jesy i ewentualnie jaki jest.Jak jest zabrudzony,to lepiej wymienić.Zobacz też,czy nie ma w nim opiłków.Tak samo w oleju silnikowym.
    Sondę,jak pracuje najlepiej sprawdzić na oscyloskopie,ale można też i miernikiem.
    Olej do skrzyni,to popatrz,jaki zaleca producent i taki wlej.Nie ma co kombinować z innymi.
    Zobacz też,czy skrzynia się nadmiernie nie grzeje.


    Witam!!!
    Sprawdziłem wszytko tak jak zalecałeś i okazało się ze wszytko jest OK.
    Później rozkręcałem kola i patrzyłem na klocki i tarcze hamulcowe,okazało się ze w prawym przednim kole cylinderek sie blokuje byl tak spieczony ze wogole nie wracał i ciężko chodził i to kolo sie blokowało i sie ciężko kręciło. Rozkręciłem wiec go i na imadle i go wróciłem żeby sie schował(bo az tak ciężko chodził(dałem do środka trochę wd40,smaru,oleju i odrazu zaczol trochę lepiej chodzić a co będzie dalej zobaczymy jak trochę pojeżdżę a co Ty o tym myślisz pozdrawiam!!!
    Majk
    Nowicjusz
     
    Posty: 3
    Miejscowość: Bielsko