Silnik gaśnie/słabnie samoczynnie.

Silnik gaśnie/słabnie samoczynnie.

23 Wrz 2016, 21:36

Witam! Dziś przydarzyła mi się kilkukrotnie ta sama sytuacja. Pierwszy raz ruszając na światłach, samochód przydusiło i zgasł. Próby ponownego odpalenia nie powiodły się. Rozrusznik kręcił ale bez rezultatu. Otwarłem maskę, poruszałem klemami, kablami i po tym znów odpalił bez problemowo. (Zauważyłem że miałem poluzowaną kleme - to po powrocie do domu ją dokręciłem) Kilkanaście minut po powrocie, znów musiałem gdzieś jechać, przejechałem może 1.5 km i w trakcie jazdy silnik totalnie osłabł (Był odpalony i nie zgasł samoczynnie ale traciłem prędkość, tak jakby puścił z gazu) Próbowałem go podratować redukcją biegów do 2 i na kilka sekund złapał obroty i tyle. Po tym zgasł i to samo co wcześniej, poruszanie kablami pomogło i odpalił bez problemu. Następnie przeczyściłem klemy papierem ściernym, dokręciłem i przy "testowej" jeździe ta sama historia, tym razem na drodze brukowanej (Od wstrząsów?) Finalnie po tych sytuacjach zrobiłem jeszcze ok. 40 km i nic się w tym czasie nie działo... Co może być przyczyną? Proszę o pomoc. Istnieje możliwość że jakieś felerne paliwo, chciało się przepalić i po tych akcjach już pobierało normalnie? Samochód Seat Ibiza 1.9 SDI. 65km.
PilarUS
Nowicjusz

Przebieg/rok: 17tys. km
Auto: Seat Ibiza II FL
Silnik: 1.9 SDI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: Silnik gaśnie/słabnie samoczynnie.

24 Wrz 2016, 17:04

Zacznij od sprawdzenia przewodu zasilającego elektromagnes stopu na pompie wtryskowej.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

III runda NIGHT POWER 2013 GP w Łomży / relacja III runda NIGHT POWER 2013 GP w Łomży / relacja
    Kolejna impreza z cyklu NIGHT POWER 2013 Grand Prix za nami. Nawet deszcz nie zniechęcił fanów wysokooktanowej adrenaliny. Kiedy tylko ulica wyschła pierwsze auta stanęły na linii startu. 10 sierpnia na ulicy Spokojnej ...
    System zapobiegania kolizjom czołowym firmy Mitsubishi System zapobiegania kolizjom czołowym firmy Mitsubishi
    System zapobiegania kolizjom czołowym firmy Mitsubishi Motors Corporation, stanowiący wyposażenie nowej generacji modelu Outlander, która zadebiutowała w Europie kilka miesięcy temu, otrzymał wyróżnienie Euro ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Silnik Lexus V8 477KM 530 Nm
      Honda Civic V, Yakuza garage
      MTL - Autosalon
      Sofa Cadillac Fleetwood 1955r