"Silnik"-Swieci się w Rover 618Si

"Silnik"-Swieci się w Rover 618Si

17 Lut 2012, 15:56

Witam. Od kad kupiłem roverka (ok. 2lata) Swieci mi się pomarańczowa kontrolka silnika cos jak CHACK ENGINE. Byłem u znajomego na podłączeniu pod kompa ale nie ma do tej wersji programu diagnostycznego. Do wszystkich roverków ma a do tego nie bo mówi że to pewnie składak :)))))
Silnik to Honda Accord f18a3 i w takich wersjach wychodziły te auta- Rover 618Si. Na które zworki w gnieżdzie diagnostycznym musze zmostkować aby kontrolka zaczęła migać i wskazała kod błędu?
Dodam jeszcze iż wydaje mi się że może to być błąd z sondą lambda gdyż po zapaleniu silnika kontrolka zapala się po ok 1min i nie gaśnie. Jeżdzę na LPG (zwykła instalacja) i pali mi 12-13litrów LPG :((( a coraz droższy. Z góry dziękuje.
BANAN23
Początkujący

Miejscowość: Jabłonna Lacka

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jaki najlepszy samochód prowadził Jeremy Clarkson? Jaki najlepszy samochód prowadził Jeremy Clarkson?
    Jeremy Clarkson odpowiedział na kilka pytań dla motoryzacyjnej platformy społecznościowej Drivetribe. Wśród poruszonych wątków padł temat najlepszego samochodu, jaki kiedykolwiek prowadził. Okazuje się, że słynny ...
    VW Caddy BiFuel z fabryczną instalacją LPG VW Caddy BiFuel z fabryczną instalacją LPG
    Volkswagen Caddy dzięki wielu wersjom nadwozia, szerokiej gamie silników i dwóm rozstawom osi, jest niezwykle uniwersalnym samochodem. Świetnie sprawdzi się jako auto użytkowe w pracy, jak i jako samochód ...

•