Silniki benzynowe bez elektroniki

28 Paź 2022, 08:25

Dzień dobry,

chciałbym kupić silnik (lub całe auto), który wraz z osprzętem spełniałby kilka kluczowych wymagań:
- brak jakiejkolwiek elektroniki (wszelkiej maści modułów, czujników, komputerów, itp.)
- jednostka 4 cylindrowa
- benzynowy
- chłodzenie cieczą
- gaźnikowy układ zasilania
- mechaniczny układ zapłonowy
- relatywnie mała masa
- w miarę możliwości łatwa dostępność części i podzespołów do silnika

Zainteresowałem się jednostką napędową z VW Golfa Mk2 1.3 benzynową z wczesnych lat produkcji - oznaczenie HK, ponieważ spełnia on moje wymagania, niestety niezwykle ciężko jest z dostępnością tego typu silników. Moje pytanie brzmi. Jakimi markami oraz modelami i wersjami powinienem się zainteresować, aby jednostka napędowa z takiego auta spełniała podane wyżej wymagania?
TomekW
Obserwowany
 
Posty: 1

28 Paź 2022, 08:54

Fiat 125p, Polonez, Aro, Mercedes123, Skoda120, Porsche 356, Żuk, Nysa, Syrenka ( ale tutaj były chyba tylko 2 cylindry - nie pamiętam już ), Warszawa, Łada, Suzuki Vitara, Panda, Audi100, jest tego dość sporo. Nie wiem tylko które z nich miały 4 cylindry, musisz sobie poszperać.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

28 Paź 2022, 09:28

Większość samochodów średniej klasy z lat 80-tych i początku 90-tych. W późniejszym okresie będzie ciężko coś znaleźć.
TomekW napisał(a):- w miarę możliwości łatwa dostępność części i podzespołów do silnika
To niestety nie będzie już takie proste w przypadku tak starych samochodów. Jak sam zauważyłem że ciężko znaleźć takiego wspomnianego przez Ciebie Golfa.

Miałem kiedyś Nissana Sunny 1.3 SLX (koniec lat 80-tych) i on chyba by tez pasował do twojej specyfikacji.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34