Skoda Octavia 1.9 TDI 110 KM Kombi

Skoda Octavia 1.9 TDI 110 KM Kombi

01 Lip 2008, 16:16

Witam

Szykuje się do zakupu tego autka, więc moja prośba o podpowiedzenie mi na co mam zwrócić uwage przy zakupie Ostawi 1,9 Diesel 110km po faceliftingu.
Gdzie zaglądnąć, w co postukać itp. aby nie kupić jakiej trefnej szt.

Może też jakieś opinie co do tego autka, co go najczęściej boli, co się psuję, jakie są mocne i słabe strony.

Chcę wydać max 25tyś zł. a najlepiej 20tyś zł.

Dzieki
marin
Nowicjusz

Re: Skoda Octavia 1.9 TDI 110 KM Kombi

01 Lip 2008, 22:56

Czesc,
na Oktavii sie nie znam,bo nie mialem do czynienia.
Moge powiedziec tylko tyle,ze jesli bedzie to samochod sprowadzony
to uwazaj na przebieg. Diesle, z zagrancy lubia miec przekrecony licznik ;)
Kolega kupil Oktavie z przebiegiem niby 190 tys.
a jak pojechal na serwis to gosc zapytal czy ma mu psuc humor ile ma naprawde przejechane? :D
Miala 400 tys prawie.
Co do szczegolow dot. auta niech wypowiedza sie inni.

Btw. Ksiazki serwisowe lubia byc podrabiane,wiec zwroc uwage na to w jakim stanie jest kolo kierownicy, pedaly, siedzenia, itp.
Chociaz kombinatorzy dla sprzedania auta wymieniaja nawet takie rzeczy, to jest to jakis sposob :)
Litas
Początkujący

Miejscowość: Cieszyn

02 Lip 2008, 10:48

Juz tam zaraz każy oszukuje......trzeba zwrócić uwagę na to jak zachowuje się sprzedawce....i najlepiej jechać z mechanikiem, który sprawdzi, posłuch pracy silnika i stwierdzi coś na temat silnika. Widziałem juz takich kolesi którzy posłuchali silnika, obejrzał i wiedział co jest nie tak.....a wiec nie ma sie co tam jarac jakimiś cofniętymi licznikami.....czy podrabianymi książkami serwisowymi :)
______________PRECZ Z [ *F*O*R*D*A*M*I ]_________
miszarus
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: zachodnio-pomorskie

02 Lip 2008, 12:54

Jeśli samochód jest zadbany, koszty eksploatacji można utrzymać na relatywnie niskim poziomie. Poważne usterki mechaniczne eliminujące pojazd z jazdy zdarzają się rzadko. Częściej dokuczają właścicielowi usterki instalacji elektrycznej, immobilisera, centralnego zamka i elektrycznych podnośników szyb. Częstym defektem jest zacieranie się mechanizmu napędu wycieraczek. W silnikach 1,9 TDI kłopoty może sprawiać przepływomierz powietrza. Amortyzatory i łożyska kół wytrzymują przebieg około 90 tysięcy km. Oczywiście na naszych nierównych i dziurawych drogach wzrasta częstotliwość obsługi układu zawieszenia - tulei i drążków stabilizatorów. Podkreślić należy dobre zabezpieczenie antykorozyjne samochodu.

źródło: http://www.motofakty.pl/artykul/skoda_o ... 2004_.html

http://www.motoryzacja-samochody.pl/skoda_octavia.html

http://www.samochody.mojeauto.pl/skoda/ ... tavia.html

...Google - zupełnie jak Twoja druga żona 8)

miszarus napisał(a):.trzeba zwrócić uwagę na to jak zachowuje się sprzedawce....i najlepiej jechać z mechanikiem,

1.Sprzedawca, który po raz 20-sty sprzedaje trefne auto zachowuje sie pewnie.
2.Nie każdy ma mechanika w rodzinie.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

02 Lip 2008, 12:58

Ale czy nie warto zainwestować w mechanika jakiegoś, zapłacić mu te 50 zł i zabrać go ze sobą. Za 50 zł będzie aktywny i pomoże w wyborze. No przecież każdy zna jakiegoś mechanika.....o ile sam nim nie jest :)
Życzę dobrego zakupu.....

PS. Sprzedawca który sprzedaje 20 raz trefny samochód napewno jest już znany.....i omijany jest szerokim Łukiem :)
______________PRECZ Z [ *F*O*R*D*A*M*I ]_________
miszarus
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: zachodnio-pomorskie

02 Lip 2008, 18:40

miszarus napisał(a):Juz tam zaraz każy oszukuje......trzeba zwrócić uwagę na to jak zachowuje się sprzedawce....i najlepiej jechać z mechanikiem, który sprawdzi, posłuch pracy silnika i stwierdzi coś na temat silnika. Widziałem juz takich kolesi którzy posłuchali silnika, obejrzał i wiedział co jest nie tak.....a wiec nie ma sie co tam jarac jakimiś cofniętymi licznikami.....czy podrabianymi książkami serwisowymi :)

Pokaz mi gdzie napisalem,ze kazdy oszukuje???
Po drugie nie jaram sie cofnietymi licznikami.
Gratuluje nadinterpretacji.
Litas
Początkujący

Miejscowość: Cieszyn
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

DS Automobiles - założenia firmy i krótka historia DS Automobiles - założenia firmy i krótka historia
    DS Automobiles oficjalnie powstała 1 czerwca 2014 roku. Nazwa najmłodszej i w zamyśle najbardziej ekskluzywnej francuskiej marki Grupy PSA wywodzi się z legendarnego modelu DS 19 z 1955 roku, który stanowił pod wieloma ...
    Gelber Engel - nagroda dla Audi A3 za doskonałą jakość Gelber Engel - nagroda dla Audi A3 za doskonałą jakość
    Niemiecki automobilklub ADAC, spośród 52 samochodów, wybrał Audi A3 zwycięzcą kategorii "jakość" tegorocznej edycji nagrody "Gelber Engel". Wyniki konkursu opierają się na sporządzanej przez ADAC statystyce ...

• Re: Skoda Octavia 1.9 TDI 110 KM Kombi

09 Lip 2008, 14:06

a co powiecie o Vectrze B z silnikiem Diesla 2L bądź 2,2L
    marin
    Nowicjusz

09 Lip 2008, 14:11

vectre b po face liftingu sobie odpusc niby ona ma juz ocynk
    a w ogłoszeniach niemieckich pełno widze ze rdza, szczegolnie na klapie bagaznika i kantach drzwi :)
    pzdr
    Pawlo
    Zaawansowany

Miejscowość: Bolesławiec

10 Lip 2008, 23:16

Witam....mój znajomy jest szczęśliwym właścicielem podobnego auta....tam nic się nie dzieje...Tylko wymiana oleju i filtrów,
    norwegian1985
    Nowicjusz

Miejscowość: Poznań

09 Lip 2010, 15:50

witam piotrek z tej strony.
    ja kupilem sobie octavie z silnikiem 1.9 tdi 90 km i nie zaluje samochody nie do zdarcia
    wiadomo o kazdy trzeba dbac zeby sluzyl dlugo ale mam przyklad znajomy taxsowkarz ma 2e skody jedna ma 300000tys km a drogi 500000tys km co mi mowil zmieniac olej i filtry co 10000tys km i jezdzisz az do znudzenia. jedna rzecz tarcze z przodu jak zmienisz to moga byc problemy z czujnikiem wiem od paru kolesi(taxsowkarze w hiszpani urzywaja octavie bo sa prawie nie zawodne)
    kozlarz
    piotrekbu
    Nowicjusz

Miejscowość: pojebana hiszpania

• Warto przeczytać
    • Grand Turismo Polonia 2008
      Autotraper Moab Challenge, 2
      Summer Cars Party 2009
      Linia startu w wyścigach równoległych